TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

𝕸𝖆𝖈𝖍𝖊  @vlatko100janosk
#reach: 19392   ( 429th )
#followers: 5557   ( 566th )
Не е крив Џамбаски, нашол село без кучиња. Кај сплотен народ и нормална власт ќе беше издиган на клоци со се глупите му татарски знамиња. https://t.co/8spQH0ynrs
27ReTweets150Favorites·Details
Данела Арсовска разрешена од ЗЕЛС, нов претседател Орце Ѓорѓиевски 🥳. мјаууу
29ReTweets86Favorites·Details
Данела со погрешен човек фатила инает да води. :). Си го врати знакот ✌️😀 @GjorgjieskiOrce https://t.co/dOuliEMbHJ
18ReTweets96Favorites·Details
Овој вториот мисли дека може да се носи со првиот 😂 https://t.co/kJGnh4DX6Y
15ReTweets55Favorites·Details
Дали Апасиев како човек кој освои пратеник и советници повикувајќи се на правдата и почитување на закон и устав, ќе го осуди пијанчењето и возењето без дозвола од страна на неговиот бодигард и членови на Президиумот или тоа важи само за замајување на народ дури го добие саканото?
13ReTweets40Favorites·Details
Многу глупо човече. Советниците во Град Скопје може да гласаат или не гласаат што сакаат, Орце си има предвидено во буџет за 2023 мерна станица кај Усје која вашите паразити од Левица не ја гласаа. 3 пати во два дена јавно јадеа шамари за фејкови и пак памет не им иде. https://t.co/bshpSI4gZz
12ReTweets37Favorites·Details
Тооо бабаа! https://t.co/DyCXW8I44d
9ReTweets44Favorites·Details
Донирајте вие во Левица за Апасиев да има шофер, бодигард и да возат Мерцедес МЛ.

Ахахахахах Левица за народот! Kapitalismot mora dase unisti!!!1 https://t.co/4XeYHPGtX0
12ReTweets30Favorites·Details
Кловнови, едвај го чекам денот кога ќе ви го изгори шупчето по судови за изнесениот фејк. Ќе ви каже дека има живот и надвор од запотениот стол и мрсно биро од кое ширите невистини. Пуштајте повик за донации, ќе ви требаат многу пари во периодот што следи! На здравје! https://t.co/JunYd6vM3R https://t.co/JSxaUNT2j5
11ReTweets28Favorites·Details
Орце и Тимчо ја растурија Левица како бугарска скупштина. 🫢
8ReTweets38Favorites·Details
Левица, која куртонисуваше во Шарена револуција и го донесе Заев на власт да го промени името на Република Македонија(нема да ви заборавам никад!) сега изигруваат🤡и прават црна кампања против ВМРО по насока на СДС/ДУИ бидејќи не дава да поминат уставните измени. 🤡Болест! https://t.co/3t227quqrW
11ReTweets26Favorites·Details
Бомбааа! ЛЕВИЦА ГЛАСАЛА ЗА ДОНАЦИЈА ОД УСЈЕ! ЛЕВИЦА ВО ПАКТ СО ГЛАВНИОТ ЗАГАДУВАЧ НА СМЕТКА НА ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ! https://t.co/E78Jbw2RBw? https://t.co/6gT9761BDw
12ReTweets20Favorites·Details
А можете фино да ги пуштите да си излезат низ врата како луѓе, не мора да драмите дека бегаат, демек. https://t.co/U6J5OSjigt
7ReTweets39Favorites·Details
Ново пошљакање од Орце до Левица. Ау ау https://t.co/Y5xChZeObS
11ReTweets22Favorites·Details
Токму кога власта собира мнозинство за уставни измени, Левица, ,,сасвим случајно" врши атак на единствената партија која може да спречи да се случат истите.
Еднаш шарени предавници кои доведоа до промена на името - цел живот предавници! Тоа секако, забележано е.
9ReTweets27Favorites·Details
Како сум го испуштил ова 😂 https://t.co/ghTauopatH
5ReTweets40Favorites·Details
@C4i7Z Разбуди се. Левица на курот не ја става, а си стави во буџет мерна станица која левица не го гласаше. Истата ќе биде поставена од него. Инаку Левица гласаше за донација од потенцијапниот загадувач Усје. https://t.co/cJorR99guu
10ReTweets16Favorites·Details
@levica_partija Пак лажете сакате пак да ве нокаутира медиумски изгледа. НЕ се чека цела година туку е предвидена во програмата за буџетот ви 2023 година од која се поминати само 23 дена и која ВИЕ не ја поддржавте! Оттука ВИЕ нема што да барате ништо! Мерна ќе има, и тоа на кружниот кај Усје.
8ReTweets22Favorites·Details
Точно, се води хајка. Власта ги натерала да се начукаат во Де Гама и да дивеат без возачка, загрозувајќи ја безбедноста на учесниците во сообраќајот за потоа да ги оцрнат. Исто и со сите пијани кои возат, тоа е само хајка! 🤡🤡🤡 https://t.co/G1S5FYj0nx
10ReTweets13Favorites·Details
Орце не ВЕТИ мерна станица, Орце ја стави во програмата за Буџет во 2023 која советниците на Левица не ја поддржаа. Оттука, Левица нема што да бара нешто за што гласале против. А гласаа ЗА донацијата од Усје. Мерна станица ќе има, и тоа на кружниот кај Усје. https://t.co/Wreljj4tau
9ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Марио Јанескиjaneskimario5
2☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z4
3Tochka U 🇲🇰🇺🇸🇺🇦🇵🇱avalsiniarku4
4ArmakedonKataarmakedon1m3
5Орце Ѓорѓиевски / Orce Gjorgjievski 🇲🇰gjorgjieskiorce2
6РадеРадеajvarb3zkoski2
7Henry Chinaskihank___chinaski2
8Фортификацијаfortiifikacija2
9Сезнајкоseznajko_mk2
10Патриотско Друштвоpatrioticlub1