TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

г. Влатко Вердер @vlatko_werder
#reach: 18   ( 33792nd )
#followers: 18   ( 32849th )
#1
Жена може да разликува 387 нијанси на кармин, ама не може да разликува вистински маж од клошар..
64ReTweets258Favorites·Details
#2
Битно нé дознаа по 8 место Евровизија.

ГАЗИ БРЕ!!! Вардар е институција. ❤️🖤
52ReTweets206Favorites·Details
#3
Инаку овде во Европа никој не слушнал за Гоце Делчев, освен по некој историчар и фанови на балканска историја, така што од дистанца гледано политичкиве препукувања околу тоа звучат прилично смешно, а и доста очајно морам да кажам.
56ReTweets179Favorites·Details
#4
Луѓе јадат ураниум и пијат вода од нуклеарен реактор, дури е почиста од нашите чешми. 🙃🙃🙃 https://t.co/bti6dx27J9
58ReTweets167Favorites·Details
#5
#6
Kaj si sea so rabota, uste si vamu?

*не ни знае кај работел претходно, ниту го интересира
33ReTweets165Favorites·Details
#7
Порано за Александар се каравме дали е Македонец или Грк, сега за Гоце Делчев дали е Македонец или Бугар... од кај знаеш, може утре за Виктор Стевич ќе се караме дали е наш или енглез.
36ReTweets148Favorites·Details
#8
Lelele gi iskina bratyyyyyy https://t.co/6MIsXwIclP
28ReTweets154Favorites·Details
#9
Abe se e politika be, namerno ni pustaat da vlezeme moze i ke tepame. Srbite tepaa koga se otcepi kosovo, sto mislis slucajno bese? Sedi be... https://t.co/R9yz9R193i
34ReTweets119Favorites·Details
#10
Баже Лазевски избркан од кафич од Велес. Го разбирале се, ама го нејќеле у нивна близина.
24ReTweets142Favorites·Details
#11
Е ОВА Е ЕЖЕЊЕ!!! Не видов ни една партија вечерва. Ова се само Македонци, луѓе кои живеат овде и ја сакаат Македонија. Доста мешате политика, само бетер им праите и на дпмне и на сдсм.
🔴⚫️ 🇲🇰❤️ https://t.co/INIMjdFu8I
21ReTweets133Favorites·Details
#13
Шампонииииии https://t.co/mfWvi9YUp4
23ReTweets105Favorites·Details
#14
Еве како се одрази тоа форсирање на “Град Скопје обезбеди” ... па човече 5 пати спомнавте у први две реченици и после зошто ви свират луѓето. Најјако е што викаат партиски собир дека е. Не бе ботови, ниедна партија толкава бројка не вади. Ако е против името значи одма е ВМРО а?
21ReTweets105Favorites·Details
#15
Не се прашува „зошто си тажна“ туку се гушка додека не помине.
23ReTweets95Favorites·Details
#16
Тие „интернационалци“ во Вардар ја сакаат повеќе државава отколку тие што треба да градиме соживот со нив и кои веќе 20 години се на власт и цицаат од државна цицка. Ќе дојдат тука по 2-3 месеци и одма пробуваат и се трудат да говорат Македонски. Али Ахмети го немам чуено збор.
21ReTweets98Favorites·Details
#17
“Мамо, тато, дајте некој денар да одам со другарите на афтерворк.” - визуелизирано. https://t.co/AxUCS2pgiy
24ReTweets80Favorites·Details
#19
Колку сме 30+ годишни што чекаме да ни пише симпатијата?
20ReTweets70Favorites·Details
#20
Аиииии го акна од земја 😂😂😂 https://t.co/0htz2p73rv
20ReTweets69Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ɴᴀᴍᴇ ᴄᴀɴɴᴏᴛ ʙᴇ ʙʟᴀɴᴋrmfcmk29
2gram pozitivengrampozitiven27
3Шеваљ🏳️‍🌈el_megunogovic27
4teoteoteoteoteoteogodlike25
5🤜 Ремет Клан 🤛™atenttion_whore22
6BubbleGumkazi_ultimatum17
7Ариелproblembyme15
8двеста тристаnema_visoki14
9Николинаnikollinna212
10Сандре Baessassy9612