TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Васиљ @vlatkovasilj
#reach: 115857   ( 24th )
#followers: 27701   ( 3rd )
#1
Од фотографии на денот, ова! Тимот на @HoneylandDoc! https://t.co/vKGQTvUy6C
123ReTweets558Favorites·Details
#2
Александар Матовски - Цако од денес е дел од тимот на Град Скопје. Нашиот нов колега е лице со Даунов синдром, со високо образование, амбициозен и подготвен да докаже дека лицата со каква било попреченост можат подеднакво да учествуваат во општеството и да се грижат за заедницата https://t.co/ByA4XS0SIv
48ReTweets215Favorites·Details
#3
hahahahahahahahahaaaa https://t.co/0SwvS984cF
40ReTweets162Favorites·Details
#4
Трајко Славески: Немојте да ја покачувате минималната плата. Тоа ќе донесе нестабилност, хаос, секојдневни штрајкови во јавниот и приватниот сектор (13.09.2019)

Трајко Славески: ВМРО-ДПМНЕ за четири години ќе ги зголеми платите за над над 20 до 25 % (12.02.2020)
50ReTweets128Favorites·Details
#5
Едино поопасно од корона вирусот е вмровскиот обид за хумор! На страна од тоа што е навредлив, дефинитивно е кансор! Ама ај ќе твитаме сите се исти, не? https://t.co/xyXPH3PUz3
28ReTweets132Favorites·Details
#6
Зошто побогу се продава вакво нешто? Да не се носи појас којшто освен што е задолжително, влијае и во безбедноста и заштита при евентуална сообраќајка? Зошто некој би го купил ова, да не му титка колата или дека му смета појасот и му го ништи „види ме возам без појас” фраерлукот? https://t.co/45qcmcULWw
16ReTweets130Favorites·Details
#7
Акцијата во Крушопек е координирана од американската ДЕА, италијанската и црногорската полиција.

Затоа лажен и јалов е обидот за впечаток во јавноста дека акцијата започнува и завршува со Чулев како што сака ВМРО да увери дека Наќе е некаков главен фактор против нарко мафијата.
21ReTweets107Favorites·Details
#8
Ако светот е поле за културен натпревар меѓу народите, ние ко народ со вмровците у екипа од старт сме дисквалификувани.
23ReTweets100Favorites·Details
#9
Еј, ќе заборавев нешто многу важно:

ДОЈДЕТЕ ЗАЕДНО ДА ГО ПОДДРЖИМЕ ИСТОРИСКИОТ УСПЕХ НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

МКЦ за сите љубители на филмската уметност на 9 февруари со почеток од 22 часот организира пренос во живо од доделувањето на оскарите и заедничко навивање за „Медена Земја“
27ReTweets79Favorites·Details
#10
Вмро да беше на власт со ова за НАТО, со коли и тапани ќе свиреа по улици три дена, а неутровмроните твит немаше да пишат за застој во сообраќајот. Денес пола саат почекаа за да помине церемонијата со знамето, одма вриеа, пцуеа по нато мато, влада, оставки бараа.
21ReTweets92Favorites·Details
#11
Ставот „сите се исти“ не е производ на поединецот, туку е осмислена стратегија за позиционирање на ДПМНЕ. Што се нема човек да каже за да жнее на популарен сентимент, ставајќи се изнад ситуација со привиден изглед дека е слободен мислител, а всушност е несвесен слуга на ДПМНЕ.
27ReTweets68Favorites·Details
#12
Викаш дека е одличен бренд, а истовремено твоите штабски ботови ги хушкате да ги бојкотираат нивните производи и водат активна антикампања против македонските производи. Лицемерие до крај! https://t.co/EYecIiJfFA
20ReTweets80Favorites·Details
#13
Како ли му е сеа на Антонио Милошевски кога знае дека најубавите денови веќе се зад него?
15ReTweets95Favorites·Details
#14
HAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHHAAHA https://t.co/2n6dHdhBll
15ReTweets94Favorites·Details
#15
Власта обезбеди 2/3-тинско мнозинство за законот за Јавно обвинителство

Јанушев фетусиран на плочки!
14ReTweets87Favorites·Details
#16
Само коа ќе ми текне колку многу му се плашеа на Груевски и ДПМНЕ, сакаа да им се допаднат по секој цена. Без да зуцнат, а ако зуцнат тоа да биде само во прилог на ДПМНЕ и Грујо. А сега секој со свој политички став, со отворена критика, со индивидуално гледишта.. созреавме, не?
11ReTweets95Favorites·Details
#17
Сакаш да ти почне убаво неделата? Изгледај го видеово до крај. https://t.co/ZWd4a639lv
17ReTweets76Favorites·Details
#18
Ле БАБАН! Мојот Ле Бабан! https://t.co/IYgLKXJEz3
20ReTweets65Favorites·Details
#19
Вмровците треба да искочат и да протестираат, а не да викаат кај е шарената сега да протестира? Кај е овој, кај е оној? Па искочете вие протестирајте бе, не чекајте друг да ви ја завршува работата. Соберете се, протестирајте, најголема опозициска партија сте во Македонија.
14ReTweets82Favorites·Details
#20
Навистина ми е жал за Рашела што не доби шанса да покаже дали знае и умее, туку инстантно стана жртва на националистичките политки на ДПМНЕ кои за цена од ситни дневно политички и националистички поени ја пушти низ вода без ронка почит кон нејзиниот интегритет! https://t.co/GXS6GDupir
13ReTweets83Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Astérixsendvicsovegeta38
2Џагдишаdzagdisha26
3Maximum Overtrollmaximovertroll23
4Ljubišasulimanovic23
5Полтрол 🇮🇱neznajach17
6Сплинтерsinisa_goliotok14
7Caledonia1red2yellow3blu13
8A.A. Pokladsvilazakalde8
9Самосвесенragingdemon18
10Џотоgiotto_mkd7