TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комесарот Васиљ @vlatkovasilj
#reach: 123300   ( 15th )
#followers: 28058   ( 2nd )
#1
Жена ми пред три саати: ќе одам само леб да земам.

*Немате претстава колку боли секоја една ваква нотификација баш на Денот на Власите. https://t.co/ZoWFyRG3b0
32ReTweets238Favorites·Details
#2
НАМЕСТО ФЕЈК ЊУЗ, ЧИТАЈТЕ ФАКТИ:

Наместо асфалт, просторот пред ГТЦ е поплочен со плочки од 3 вида, на површина од околу 5000 м2. Засадени се 22 костени, со патека за лицата со инвалидитет, а поставени се и нови клупи, корпи за отпадоци, осветлување и заштитни столпчиња. (1/2)
59ReTweets154Favorites·Details
#3
Ај клошаров што лаже и манипулира, тревникот не кошта 500 000 евра, туку реновирањето на целиот плоштад од 5000 квадрати, ама збор да кажеше за завесата во МНТ што стварно кошташе пола милион во барокот, ќе беше легитимно како глумец да се буни! Секта забегана лицемерна! https://t.co/vT0BwmDhKi
49ReTweets128Favorites·Details
#4
Се разбира дека ќе биде Јувентус. Едини клуб што со криминал освојуваше титули ко вмро што освојуваше избори. https://t.co/xVgghq3z3Y
39ReTweets136Favorites·Details
#5
За мене има само еден оригинален ПРЕСПАВ у Македонија! https://t.co/s484RIZjaI
29ReTweets156Favorites·Details
#6
Види, идеално би било да има избори без ДПМНЕ. Со тоа и конечно нема веќе да се третираат како политички фактор, туку ко што и навистина се - најголем антидржавен елемент.
29ReTweets132Favorites·Details
#7
Денес кафанџиите се - ајде државата да ни помогне коа ни е тешко, утре коа ќе почнат да работат и праат профит ќе биде - koj ja ebe drzzavata be, ja si gledam moj biznis si praam paricki, me boli cef za drzavata
31ReTweets89Favorites·Details
#8
Не чекај промена на власт. Кажи кој си, кај си, јас ќе дојдам. Уште денас! https://t.co/1F3h1NJkFv
25ReTweets101Favorites·Details
#9
Еве овој на пример има еден твит среќен роденден лепотице, еден твит умрен хихирику хумор и еден твит фејк њуз. Ја распуштиле единицата Волци! А бе иди прај смешки за трето одделенеци со јателе и тителе, батали волци, качамак еден! https://t.co/crBhvP9VGn
28ReTweets83Favorites·Details
#10
Нови аудио бомби: Мицкоски имал средба со Кичеец, договарале интензивна соработка за изборите во западна Македонија https://t.co/vK5Mi1CIFp
34ReTweets64Favorites·Details
#11
Рација за хуманитарна помош, снимање спот, нивни човек шмрка кокаин у кафана, еден тон банани, 5 души апсеа дете со куче.. Ова е само примерок од старото добро вмро мвро.

Ама не, нели професионалци беа, да си подадеме рака, лепче треба да јадат? А беее памет не ви доаѓа!
27ReTweets84Favorites·Details
#12
СКАНДАЛ: „Пошта“ со 10 милиони евра загуба, а седум директори добиле годишен бонус по 5.700 евра! - https://t.co/GDAiEFZx0m
35ReTweets60Favorites·Details
#13
Краток беше патот од трас трас до смс смс. Овој ако за ваква работа интервенира да се прекине истрага, што да очекуваме за друго од него? Устата полна му беше правда мавда, а уште од опозиција наредува прекинување на истраги! https://t.co/gEwdMgM1c0
25ReTweets68Favorites·Details
#14
Неутровмраната мижат, вртат глава и скролаат надолу пред овие закани.. не се замараат со ова, за нив сите се исти, освен коа сдсм не е во центар на внимание, тогаш сдсм се полоши. https://t.co/ylOHJQyZ8K
30ReTweets51Favorites·Details
#15
ВЛАДАТА ПРИФАТИ ШАР ПЛАНИНА ДА БИДЕ ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК, А ОСОГОВСКИТЕ ПЛАНИНИ ЗА ЗАШТИТЕН ПРЕДЕЛ - Сакам Да Кажам https://t.co/9bZGLrWpqj
25ReTweets65Favorites·Details
#16
Вкупната инвестиција е 33 милиони денари со вклучен ДДВ, односно 104 евра за м2, а само за споредба белиот плочник на Плоштадот од СК2014, што летно време белшти со отсјај и не можеш да гледаш, а зимно време се лизга и смрди на канализација чини 195 евра по м2! (2/2)
21ReTweets75Favorites·Details
#17
Ги олабавуваме мерките затоа што веруваме во свеста на граѓаните!

*свесните граѓани веднаш по олабавување на мерките: https://t.co/G831mzrHRr
18ReTweets82Favorites·Details
#18
Доктори, сестри, медицински персонал дома си нема отидено два месеци за ти да викаш - sto e ova be korona gluposti, samo ne lazat i ne drzat zatvoreni!
18ReTweets82Favorites·Details
#19
Една од подобрите. Поштувам ваков ремет! https://t.co/r5nwUJgJFm
10ReTweets105Favorites·Details
#20
„Според аналитичарот Владимир Божиновски...“ i tuka vekje prestanav da chitam
14ReTweets92Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Astérixsendvicsovegeta45
2Maximum Overtrollmaximovertroll35
3Сплинтерsinisa_goliotok21
4Џагдишаdzagdisha20
5Полтролneznajach17
6Yokojordantscho16
7малиот кнез мишкинjakovfendu15
8Ljubišasulimanovic14
9Човекот од управатаgolemiot_brat13
10Darko Kezhmankezhmanprvi13