TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Monseur Goustave H @vlazarevik
#reach: 35960   ( 985th )
#followers: 1196   ( 2770rd )
#4
Ај да прашам сега. Ако излезе снимка од полицајката и ако стварно не ја удрил Б А ќе ги бришете сите твитови или како? Се вака прави сдсм испад 2 дена лудории на социјални мрежи и оп ќе ве заќути. Убаво ве вртат и тие што шират дезинформации и тие што не даваат полни информации
4ReTweets16Favorites·Details
#5
Македончето што на одмор збори српски за у европа збори бугарски збори за јазик
4ReTweets12Favorites·Details
#6
Бриеф хистори оф МКД
1995 Готово отиде знамето нема веќе Македонија
2001 Рамковен леле готово отиде македонија
2004 терит поделба отиде македонија
2018 закон за јазици отиде македонија
Next
2ReTweets17Favorites·Details
#7
Ни албанците ни македонците знаат што уредува новиот закон
1ReTweets16Favorites·Details
#8
Зошто Иванов не го потпише законот па да го прати на уставен суд? Зошто сакаат на ненадејно да прават политички поени за распад на државата
Нека го прати може уставен суд ќе го поништи законот. Ама знаат дека ќе немаат за што да лаат тогаш
3ReTweets7Favorites·Details
#9
За ДУИ не се обраќате кај СДСМ обраќате се кај USof America https://t.co/0Pazi0NT06
2ReTweets7Favorites·Details
#10
Прилеп со 22 Албанци се буни за двојазичност еј со 0,33% https://t.co/eHOqDrWwQe
2ReTweets7Favorites·Details
#11
Секоја државничка одлука за сам опстанок на македонија се третира како предавство. Без тие одлуки кои беа тешки и уриваа власти можеби ќе бевме и полоша држава. СДСМ и по цена на губење на власт направи исчекор и им го даде на дуи законот. Многу погрешен поглед имаат сите кон ова
2ReTweets7Favorites·Details
#12
Ќе излезеш од државата и протести. И тоа само во Прилеп и Велес. во велес албанското население завзема 7% од општината
2ReTweets6Favorites·Details
#13
Најскапите марки во Македонија https://t.co/esyuikACP6
0ReTweets9Favorites·Details
#14
Абе жмрони. Кај се бегалците на пролет бе еј?
1ReTweets6Favorites·Details
#15
Како ве мотаат за пајакот као јагањци
1ReTweets5Favorites·Details
#16
@KateMagritte @JumalaTuoni Ја лук си купив за 3 денари https://t.co/NRoQ4RQWn2
2ReTweets2Favorites·Details
#17
@KateMagritte @JumalaTuoni се има цвекло зелка компир https://t.co/qkUprFfn3C
2ReTweets2Favorites·Details
#19
@StefanovMartin @VladaMK Не се секирај. Ако толку го сакаш за у двор ќе ти го дадат
0ReTweets7Favorites·Details
#20
Во врска со полицајката.
Продолжете да верувате на се што ќе слушнете и ширете повеќе паника. Супер си одработувате дури и несвесно.
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЖРТВА НА ГЛОБАЛНИОТ КАПИТАЛИЗАМjumalatuoni15
2Ристо Разбирашluck15c15
3greatgreatmyo11
4Gandalf the Red_redgandalf_10
5Каљаkatemagritte10
6Mindрluмbеrmindplumber7
7Baze Lazevskibazelazevski7
8alexaaaalexaaatray6
9Горан Бабиќgoranbabik6
10Aleksandarsaltwatered6