TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џесика @vortexlady14
#reach: 20890   ( 447th )
#followers: 1722   ( 2648th )
Се што ме пали во една слика 😉 https://t.co/qxbMWrUZqC
26ReTweets136Favorites·Details
-Мене мажот ми нема шанси да ме изневерува.
-Од каде знаеш?
-Па он нема фб, нема ни инста, ништо нема освен твитер, а таму нема такви работи.
- Е да....
9ReTweets134Favorites·Details
Колку се убави луѓето кои знаат дека некој искрено ги сака.
14ReTweets82Favorites·Details
Јас си го најдов чарето, само ја чекам цената 🤷‍♀️ https://t.co/8Cm0h1sUU5
13ReTweets83Favorites·Details
"Абе си уплативме ние 5 дена во Милано за Велигден, кој ќе прави милиброди, јајца, декорации, мимози, не ме зезај. Башка финансиски исто му доаѓа. А плус тешка беспарица, катастрофа времиња дојдоа, како ќе издржиме Господ знае."
🤦‍♀️🙏
7ReTweets75Favorites·Details
Ги гледам жениве, абе во вреќи од компири ќе се облечат и преубаво изгледаат, јас 13 кг ќе ослабам, ќе вежбам 5 пати седмично, креми, мадеро, врапинг масажи, ќе сменам гардероба и пак не ја бива. Живот-компот.
6ReTweets74Favorites·Details
После месец дена мачкање на кремава против брчки, се осеќам како у прва средно, 5 час, биологија.
5ReTweets68Favorites·Details
Многу ми те нема. Еве душава глува талка наоколу, барајќи те, губејќи се од болка. Ќе осамне ли таа зора, кога ќе се исплакнам во твојот лик само за да можам среќно да згаснам. Колку исконски те љубам. #ДобраНоќ каде и да си 💋💋💋 https://t.co/KFeqXqjyby
5ReTweets40Favorites·Details
Колку повеќе те нема, толку посилно те чувствувам. Ти си и боја и сивило. Во секоја празнина си присутен. Ќе дојдеш ли веќе еднаш да отпловиме заедно за навек? #ДобраНоќ каде и да си 💋💋💋 https://t.co/VYlWLaOlaX
6ReTweets34Favorites·Details
Не може да не е погодено кога е од златни рачиња направено🤌 💙👩‍👦 https://t.co/IYNHfeaDPR
2ReTweets50Favorites·Details
Еве и мене ме занима 🤔 https://t.co/J7ug1TH7TW
5ReTweets35Favorites·Details
Стаистиката вика дека мажите се подобри шофери и готвачи од жените, не е лошо да видиме како стоиме со пеглање. 🤔
2ReTweets46Favorites·Details
Еднаш рече никогаш нема да дознаеш колку те љубам и во следниот миг открив, затоа што пак ме пушти крај себе. Оти наслушнав колку и тебе те разгалува мојата насмевка. Верувај ми, нема да ти должам за радоста, трепетот и сонот. #ДобраНоќ каде и да си 💋💋💋 https://t.co/jGvsUqPkjI
4ReTweets37Favorites·Details
Ништо човек не го треска посилно на земја од моментот кога ќе се освести и ќе сфати дека не може да биде центар на светот на некој друг, ако не знае како да биде центар ни на својот свет.
6ReTweets28Favorites·Details
Во мојот космос, кој е како огледало каде мојата желба се огледува, ме нема веќе. Далечен си, ама пак си љубов. Од срцево молба имам, нека се веселам на секоја твоја радост, оти за друго веќе и не сум жива. #ДобраНоќ каде и да си.💋💋💋 https://t.co/OHw4la4aaa
4ReTweets33Favorites·Details
Добро побогу каде гледате снег? Или во паралелен свет живеам или официјално сум си неарна.
2ReTweets29Favorites·Details
Не, нема да заспијам додека не те потсетам дека многу светови си должиме. Рано е, тука сум, ќе ја слушам твојата музика, играјќи во прегратката која е втисната како спомен кој не може да исчезне. #ДобраНоќ каде и да си 💋💋💋 https://t.co/uPmy8QeUJo
1ReTweets31Favorites·Details
Може да започне седмицата со благодарност. #ДоброУтро и благодарам на сите луѓе на кои сум наишла во животот. И на оние кои ме сакаат и почитуваат на оние кои ми биле лекција, па и на тие што допрва ќе ги сретнам. 🤍🍀☕️ https://t.co/pxQAM3IhJI
0ReTweets35Favorites·Details
Едноминутно молчење за директоров, оти не му палел ни едниот од двата џипа, па малку накиснал од службената скапаница до влезот. Да го засушам па ќе напраам кафе. #ДоброУтро 🤍🍀☕️ https://t.co/LDtha2j4jG
3ReTweets20Favorites·Details
Е оваа баба ја возила дефинитивно, може да се пазариме 🧙‍♀️🤌 https://t.co/gFppC3clzP
1ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Читателкатаprofesorkata6810
2БејбиБлу 💋babyblue44338
3YORDAN CHE ,(perfect gentleman)cheyordan8
4ТУТУНОБЕРАЧИТЕ 2.0bitechminus5
5Мадмуазел Џинџер Синамонmadmuazelgin4
6Trimceskitrim4e_13
7Бечка Шницла_darkovski3
8Наивнаnaivnata69692
9Снајперскиsnajperist12
10El Ninjoacmilan4872