TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SnaaVraništanska @vranistanska
#reach: 8303   ( 830rd )
#followers: 907   ( 5076th )
За улички планирани за еднонасочни само вакво.😅Пробај рикверц или вози во обратен правец да те видам.За наш менталитет балкански одличен изум👍 https://t.co/O0S4iLV5Qt
9ReTweets73Favorites·Details
Цел ден стасуваше тестото.🤩 https://t.co/EKeFBGKGsU
1ReTweets66Favorites·Details
Морав да го споделам многу ми е смешно.Sideritis scardica labiatae. https://t.co/QHJg3iVh78
5ReTweets22Favorites·Details
@FicoKu Аха,да колку што се бунтуваа по клиникине,кога почнаа да им внесуваат во сала рамковни,без лиценца,без државен испит положен,без нострификација на тирански и приштински дипломи,без ништо само така да се застапени и да зимаат плата.Кој смееше да каже.
5ReTweets15Favorites·Details
Во чест на денешниот црковен празник одломки од" Чудата на Свети Димитрија Солунски". Интересна историја надоврзана на Тајната историја на Прокопиј и историјата на Менандра. Би сакала да имав можност да го читам оригиналот. https://t.co/zYhCKibTRk
5ReTweets12Favorites·Details
Падна договор конечно за дневна собиранка во кафана со колегите предновогодишно.И пак цело време ќе се мачат да ме убедат за било каков алкохол да ги дружам,ќе ги нервирам со швепсот,ќе аплаудираат кога ќе донесе келнерот барем мартини.Забавно им е кога сум досадна.Пијана работа
0ReTweets20Favorites·Details
Целокупна, несебична,безрезервна и недвосмислена поддршка.
Нa Musculus gluteus maximus 🤣🤣🤣
1ReTweets13Favorites·Details
@flyme2the_moon_ Жена е најубава кога е сакана.
1ReTweets11Favorites·Details
Го чистев шпоретот.
Со ова левото.😱
Едно до друго во корпата,по навика посегнав по црно и не ни забележав различен мирис.
Ама добро ми исчисти.
Старост бе.🤣🤣🤣 https://t.co/kMjzM4kJa9
0ReTweets14Favorites·Details
Недела сабајле и јас варам пудинг од малини.До толку ми е досадно.
0ReTweets14Favorites·Details
Солзичка,капка роса или луцидност на природата во создавање на емајл https://t.co/AzAIMdcBIL
0ReTweets13Favorites·Details
Не научив и не научив да ја играм.
Што би рекла баба Велика:
-Стар вол не се учи да ора.
https://t.co/Tga5glY9TL
1ReTweets7Favorites·Details
Бидејќи не добив идеја за скитање од никого пак си се вратив на тестото.И кујната.
А совршен ден за по планини. https://t.co/wdJScXkxHk https://t.co/Cr1v0kk7iB
0ReTweets6Favorites·Details
@Rebrendiran @mkCoder Синко е Корчагинец ,јас така мислев пред да се запише таму,после ги запознавме професорките со нагласок решени да се мажат во Скопје по секоја цена.Па имаш :еукарионти ,триаголниче икс за ∆х,ексел за оценка и сл.бисери.😭
1ReTweets2Favorites·Details
@mkCoder Убава сликава од Берат или Белград од македонските народни песни.Во "Билјана платно белеше" винарите се белограѓани.
1ReTweets2Favorites·Details
@makedonija20 @Kozica_Cer Со метлата по глава заради штиклите.Одвратни се,на платформа,превисоки,со тенка штикла,ужас.Каде со такви низ Струга?🤣
1ReTweets1Favorites·Details
@BlazoElixir Етимолошки словенското Благовест е идентично со елинското ВАнгелос.
1ReTweets1Favorites·Details
@BlazoElixir @maxdestructionn @Mica90424053 Мекици се само за новороденче,а скопскиот израз е тиганици.Српски израз е мекике,а бугарите нормално скопскиот израз го вметнаа во литературниот.Питулици се кори со сирење.
Повелете ,уште се жешки https://t.co/y9gnREyFBs
1ReTweets0Favorites·Details
@thezafirovski Летово ги видов во Поградец во Албанија.Шилците беа дупло повисоки и плус тротоарот беше дупло повисок од вообичаено да не можеш ни со џип да се поткачиш.Балканска работа.
0ReTweets4Favorites·Details
@osmini_ @BlazoElixir @maxdestructionn @Mica90424053 Затоа реков ,од скопскиот е земен изразот зошто пиринските дијалекти исто како источно македонските имаат други термини,струмичко се лангиди на пример,велешките се пишии.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Едвард Благојчеblazoelixir11
2🎰👊Докторот👊🎰atenttion_whore7
3🇬🇼🇧🇫Goki Kangalo🇧🇫🇬🇼gosakaontoa6
4Премиеротmakedonija204
5mkCodermkcoder4
6Јордан Пиперкатаkozica_cer3
7Џеси Пинкманmaxdestructionn3
8ПрофилПредВремето®rebrendiran3
9Џељана - Џекиmaminamaca2
10🌙flyme2the_moon_2