TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Волкот од шумата 🌲 @wolf_forest_228
#reach: 69319   ( 423rd )
#followers: 7106   ( 341st )
#1
Не до толку бре... https://t.co/CxU55wIVXJ
22ReTweets83Favorites·Details
#2
Дали тоа видов на стори ноќен клуб кој работи во источна Македонија и внатре гужва?!
10ReTweets58Favorites·Details
#3
Што ако гробарот кој те погребува е геј?
12ReTweets47Favorites·Details
#4
Што е ова бре? https://t.co/VWjy1A2hQ9
7ReTweets51Favorites·Details
#5
Да ми кажуваше некој во 2016-та дека кон крајот на мандатот на сдсм, никој од главните криминалци од вмро нема да оди во затвор, луд ќе го направев.
8ReTweets45Favorites·Details
#6
Кој ќе победи според вас на претстојните парламетарни избори?
14ReTweets7Favorites·Details
#7
Бројката од 1000 многу пополека стигна до 2000, ама од 2000 до 3500 нови заболени стигна за само една недела.
6ReTweets23Favorites·Details
#8
ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ, ПО ГЛАВА ДУРИ ГО МАВА, А НИШТО НЕ ПРАВЕА! https://t.co/2MhbeLz8YL
2ReTweets28Favorites·Details
#9
Никој медиум не го објави ова. https://t.co/np22ty2m4j
5ReTweets16Favorites·Details
#10
Каде бевте во времето на Мијалков да се смеете на теовел еменге, прпа а?!
5ReTweets14Favorites·Details
#11
Кога веќе е потврдено дека од штабот на вмро давале команди за 27-ми април, оти никој не ја затвори таа партија?
4ReTweets16Favorites·Details
#12
Добро бе зошто толку прости луѓе. Мене да ме викнат обично на гости во ова време нема да одам, а не па да одам на свадба или на мекици каде што има 100 или 200 луѓе.
4ReTweets16Favorites·Details
#13
196 НОВИ СЛУЧАИ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД 19
НЕМА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА
НЕМА НИКАКВИ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ
СЕТО ОВА НЕМА ЗА ДА ИМА ИЗБОРИ
НИЕ СМЕ БУДАЛИ, ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НА 30 НОВИ, А НА 196 НЕМА НИШТО! https://t.co/x8PgjGlf1a
5ReTweets12Favorites·Details
#14
Памтите како „бетмен“ и „едноокиот“ избегаа на сред дебата?
2ReTweets18Favorites·Details
#15
Битола можеби нема аеродром, ама затоа има море!
4ReTweets11Favorites·Details
#16
Сакаме да шетаме, да се дружиме со друштвото заедно со 15 тина души, да имаме ифтар со 100 души, да седиме во кафич, да се возиме во автобус набутани, да не носиме маски, и после филипче е крив што сме заразени од Корона, филипче треба да даде оставка за да ние слободно се шетаме
4ReTweets11Favorites·Details
#17
Планета Драчево https://t.co/gdupXVNBeb
4ReTweets10Favorites·Details
#18
Да повториме, не е најважно кој ќе победи на избори, најважно е кој ќе формира влада!
4ReTweets9Favorites·Details
#19
#20
Хахахахахахахахаха https://t.co/SiGKxFglcx
2ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Самосвесен ☕ragingdemon140
2Baze Lazevskibazelazevski30
3Сафраmetokara0930
4Бапчоthefitzzz26
5Моќниот твитерџијаpower07_22
6FullPersonadarkhour_seeker20
7Big Bobbystrshlen19
8Алекс 🇲🇰🇪🇺enginebluewater19
9Понти Пандиantidotethought17
10ɴᴀᴋᴜʀᴄʜᴇɴɪᴏᴛnakurcheniot15