TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 87808   ( 267th )
#followers: 1469   ( 2669th )
#1
Малку им завидувам на сите избезумени што ќе правеле затворени дома.
Како бе? Може да си прередиш ствари, игрици да играш, да си пробуваш нови рецепти, книги, филмови, серии, да си пееш на микрофон, лезетски да се посветиш на некое хоби, дома ми е цел универзум бе, што ви е?
60ReTweets339Favorites·Details
#2
Маски за лице?
Да, имаме. 30 денари.
Беа 2 денари.
Здраво Еурофарм.
58ReTweets270Favorites·Details
#3
- Ја гледаш оваа серија?
НЕ, ИМАМ ДЕТЕ!
- Беше на концертов?
НЕ, ИМАМ ДЕТЕ!
- Ќе дојдеш на кафе?
НЕ, ИМАМ ДЕТЕ!
- Се избања вчера?
НЕ, ИМАМ ДЕТЕ!

Славица, мајка на 8-годишно дете, истиот муабет го вергла 8 години, со 2 баби достапни за чување.
33ReTweets227Favorites·Details
#4
Твитер: Се закачуваш со некоја „влијателна“ персона и одма на помош стигнува стадото околу неа да ја брани, ти блее додека не ти збоктиса.

Исто Твитер: Исто такво стадо ѝ се навртува на една особа, као гледајте колку сме силни, ќе ја уништиме.

Леле, вие сите сте шесто за седмо.
24ReTweets197Favorites·Details
#5
Поздрав до недопирливото професорско господство на Економски, лапај си казна затвор за мито и барање секс во замена за смрдлива оценка на уште посмрдливиот факултет!
25ReTweets162Favorites·Details
#6
Сега си гледав Бушава азбука и да, тоа е најгенијалното нешто во мк продукција. Не зборува носталгијата од мене. Совршена емисија.
Перформансот на Ана, Влатко и Бодан.
Ненад Стојановски е божествен, глас и стас.
Едукативно и хумористично и забавно.
♥️
20ReTweets171Favorites·Details
#7
Јас сум сигурна дека 90% од домаќинствата имаат ресурси да издржат 14-дневен карантин и без да купат ништо во моментов.
Не ме убедувајте дека не е така. Знам што хордери сме. Уште имате компот '18 од сливи во подрумите.
15ReTweets173Favorites·Details
#8
Не знам како не сфаќате,
колку построги мерки и колку поограничено движење = толку побрзо ќе заврши сето ова.
И да, тука спаѓа и кејот и паркот и Водно. Смирете гз бе луѓе, ќе се изнашетате после, ако сакате преселете се на росна полјана.
29ReTweets131Favorites·Details
#9
Праам паста, бе кажи си дека вариш макарони.
Рижото јаделе само, ориз значи, ОРИЗ!
22ReTweets139Favorites·Details
#10
Учителките не смеат да примаат подароци поскапи од 1000 денари стои во член 39 од Законот за вработените во јавниот сектор...
Зошто тогаш години наназад гледам купување скапи ташни, ваучери, луксузен накит?
И зошто упорно се повторува секоја година?
13ReTweets95Favorites·Details
#11
Dear God, директоркава држела предавање во саботата со над 100 луѓе.
Кругот на луѓето кои директно или индиректно дошле во контакт со лекарката веќе се брои на повеќе од 300.

Одлично, велам одлично.
9ReTweets68Favorites·Details
#12
Дали сериозно директорката на Кожно се заканувала со откази ако ја пријавеле дека покажува симптоми на Корона?
Колективна свест - непостоечка категорија.
6ReTweets68Favorites·Details
#13
Во Хрватска и Бугарија се подготвуваат спортски сали за евентуален карантин/болници.
Вие не можете кафе да се допиете во парк.
Развиени земји не може да се справат со хаосот, мислите Македонија ќе може? Играјте си играчки.
Ќе ви настрада најмилото. Гнаси! Глупава нацијо моронска.
11ReTweets51Favorites·Details
#14
Во сета оваа несреќа, лично за мене има и момент на мир.
Никој не напнува со: а бебе кога? А вие работите на ситуацијата или играчки си играте? (дојди да не` видиш во спална госпоѓо, еве столче).
А се спремате за ин-витро?
А БЕ-БЕ?
Кој ве ебе. Се стишивте конечно.
3ReTweets61Favorites·Details
#15
„Ич не ми е гајле кој ме блокирал!“
*става скрин шот од тој/таа што ја блокирал, јаде гомна, собира багра настрвена на тој што блокирал да ѝ/му дотераат памет, се ситат и во меѓувреме даваат лекции како ТЛ е сериозно место и не се твита само за виножита.
5ReTweets53Favorites·Details
#16
Пост-карантински планови:
1) Фризер, косата ти е прегрда
2) Киропрактичар, да те исправи
3) Сите што ги сакаш им кажуваш по 100 пати и во живо со бацунки
4) Тие што не ги сакаш ваљда веќе сфатиле досега зошто не си ги побарал 4 месеци
5) Тетоважа!
6) Кавга со мајка ти и дебата
6ReTweets44Favorites·Details
#17
Дома имам над 50+ непрочитани книги.
Почнувам! Во ова барем знам дека сум добра (тибам и шах и гитара).
Ќе читам посветено и манијачно, сѐ ќе исчитам!
😈📖 https://t.co/VxpbR5d7Ox
2ReTweets49Favorites·Details
#18
Воедно, една таква „влијателна“ со цел памет ми пиша - ваму лом се направивме, ваму ми лајкаш ствари...
жено! женетино! не ве памтам бе алоооо...
нешто што си пишала не ми се свиѓа, друго ми се свиѓа.
you are the real пациенти!
1ReTweets51Favorites·Details
#19
Работникот што зема 250 евра плата полека и смирено се спрема за евентуален целосен карантин.
Газдава со неброени пари кука како ќе преживеел... ај па да собереме некој денар да ви помогнеме. Бреј какви алчни, ненаситни луѓе сте.
5ReTweets36Favorites·Details
#20
Облеката го прави човекот.

Не, правењето наудрен да не купиш во месецот 100 gr кафе од пуста скржавост додека бесрамно пиеш од сите други што донеле повеќе те оддава што створ си, ама добро.
5ReTweets33Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Македонско девојче - Quarantine Queen ✨msoldieroflove11
2AppleOfDiscordappieofdiscord9
3Драгуљчеsiemigadjuro8
4Сарето 😷mrcatorka6
5Бебешка Седи Домаlecaffeine6
6Waiterwaitermkd6
7Седи Дома! 🚺 ♀️breadbreadandi6
8‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_5
9KatttP.katttp5
10Скриена Камераskrienakamera5