TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vera @xxnya
#reach: 18779   ( 1047th )
#followers: 4865   ( 711st )
Олимписки https://t.co/WQqnGPP6QU
6ReTweets42Favorites·Details
Ескалациите со Русија, Америка, Европа и сл. ми ствараат ужасен немир. Ако предходно сум била анксиозна, ова е сега на ново ниво. Nobody needs this shit.
3ReTweets27Favorites·Details
Имате идеи во риплаите. https://t.co/RX0d3qRl6f
1ReTweets10Favorites·Details
@dArsovec саркастичен си или стварно те изненадува? :)
Цел твитер занае дека само апокалипси сонувам, имам shell shock/PTSD од предходен живот (не е научно докажано). Буквално ми нема ништо пострашно од војна.
1ReTweets2Favorites·Details
Среќа слушам хепи микс дур изигравам комедијант на своја сметка под влијание на чесните граѓани.
0ReTweets4Favorites·Details
Некој правел булинг па потоа правел антибулинг јас ништо не разбирам младиве што прават
0ReTweets4Favorites·Details
@TypoChief мене ме згрозува нековиот body language. Like this is a genuine psychopath. Сонувам за свет во кои некои дела нема да се процесираат во судници туку на плоштади и улици.
0ReTweets7Favorites·Details
2 дена по ред луѓе ми стануваат во автобус мислејќи дека сум трудна. Мислам дека ова е знак да:
1. Ги пензионирам фустаните од пред 3 години кога впрочем бев.
2. Да се вратам на бодиформ хулахопки.
3. Hello Protein Sparing Modified Fast, my old friend.
0ReTweets7Favorites·Details
И после демократите не биле warmongers, а кловнот Трамп можеби подобро ќе го хендлаше другиот кловн што јава мечки.
0ReTweets3Favorites·Details
ми треба тој The Dutch Giant да ме измасира малку на вратот и општо по грбот едно пола саат до 40 минути па да ми се врати руменилото во образите и волјата за живот
0ReTweets3Favorites·Details
@A_Golejska Јас сонував како со пар твитерџии сме биле кај Арсов на предавање по финансиски менаџмент и имало после апокалипса.
0ReTweets2Favorites·Details
@dArsovec Ама општо, откако сум мајка, некои работи особено ме ужаснуваат и плашат.
0ReTweets2Favorites·Details
@dArsovec @fishalley Како само не ми е јасно, на татковците никогаш не им успева да го заспијат детето :)
0ReTweets2Favorites·Details
@Giotto_mkd https://t.co/z4UT14Q8WR ова делува прилично информативно
0ReTweets2Favorites·Details
Што ќе се случи денес во три кога рускиот патор ќе прогласува ансшлус?
0ReTweets2Favorites·Details
@Covek1 @DebrcaMed нерационално ми е зошто трајно би осакатил територија која се бори да ја припои.
0ReTweets2Favorites·Details
0ReTweets2Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
За што ќе се расправате денес? https://t.co/3OFThoTNTG
0ReTweets1Favorites·Details
@nalutilus Кај сестра ми, Fitlife?
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd9
2Darko Arsovskidarsovec6
3Логи Чен 🗣 🇺🇦covek15
4Mendelexmendeleex4
5вина невинаnalutilus2
6Ana Golejshkaa_golejska2
7CEO of Typostypochief2
8𝐌𝐀𝐒𝐓𝐄𝐑 𝐁𝐋𝐀𝐒𝐓𝐄𝐑masterb_laster1
9Гоце Георгиевски 🇲🇰georgievski1
10Macedonian Lawyers for Human Rightslawyershuman1