TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

YokioSan @yokioto
#reach: 121353   ( 17th )
#followers: 7018   ( 344th )
#1
Здраво на сите.
Не знам колку помните, @zone0205 имаше објава за дечко кој има церебрална парализа и му е потребна помош.
На објавата бев пинган од @spejs_fraerot.
Правејќи се за да му се помогне на дечкото, односно да му се помогне со пишување на молби за отпис на долговите за
201ReTweets236Favorites·Details
#2
Нечовек да те натера да плачеш од бес и гнев кон него.
Да те гледа у станица и да ти се смешка подмолно.
Ова ми е школо!
32ReTweets180Favorites·Details
#3
Боље ти е да се заглавиш у WC, него у лифт.
Јер дур си у лифт може да ти се иде у WC, а ако си у WC сигурно нема да ти се иде у лифт. 😂
20ReTweets197Favorites·Details
#4
Се качуеш на планина каде што има снег бе ало!!!
Не се иде со летни патичиња, штикли, сукњи, кожни панталони, тенко јакниче..
Шупци едни налицкани, дотерани како за искачање.
Планината има правила кои треба да ги почитувате ако не сакате да се искршите и измрзнете.
Идиоти!
17ReTweets190Favorites·Details
#5
Нека стои и тука.
Во полициска станица Бит Пазар сум.
Добивам закани по живот за мене и мојата фамилија.
40ReTweets107Favorites·Details
#6
Здраво дечки.
Некој што се бави или продава градежен материјал да сака да донира кубик даски и 30тина вреќи цемент?
@Ljubeznost прават нова куќа за 4 члено семејство.
Ништо нема да оди преку нас, туку оној кој ќе сака да донира директно ќе ги донира материјалите кај семејството.
51ReTweets68Favorites·Details
#7
Дасибеш, не плачеш а солзи течат ли течат.
Пелин у душа.
Нема полоша болест од онаа во главата!
Матер да ви изнаебам умоболна!!

П. С Пишувајте си се што ви тежи, јер ќе прснете од тоа што ве јаде одвнатре.
20ReTweets151Favorites·Details
#8
Вода и струја во износ од околу 280 илјади денари случајно дознавме дека дечкото на кој му помагаме е манипулатор и преварант кој неколку пати до сега ја собрал сумата од 22000 евра кои му биле потребни за лекување. Истото му го кажавме во лице при што бевме избркани од неговиот
39ReTweets75Favorites·Details
#9
#ХуманТвитер
Се почнува со изградба на нов дом за семејството Џајковиќ.
Обезбедени се сите материјали сем прозори и влезна врата.
Ширете среќа и радости, помагајте каде што можете.
Доколку некој има да донира врата и прозори нека ги контактира @Ljubeznost. https://t.co/4s0FnFu11k
32ReTweets86Favorites·Details
#10
Водно е најголемото богатство на Скопје.
24ReTweets109Favorites·Details
#11
Една е мајка ❤️
#БукетСреќа https://t.co/j9CFXaM9uO
15ReTweets131Favorites·Details
#12
дом со зборовите "Фала ви за се, од сега натаму сам ќе терам".
Вчера попладне истиот дечко кој е повеќе пати пријавуван во полиција за семејно насилство врз неговата мајка и предупредуван за останати работи кои ги правел отишол во полициска станица Бит Пазар и не пријавил неколку
32ReTweets75Favorites·Details
#13
Дајбе бе луѓе подршка!
Типов испосимињал слики од кај мене од фб од мене, од моите ги објавува по фб.
Полудев!
36ReTweets62Favorites·Details
#14
твитерџии, дел од волонтерите и вработените во здружението на граѓани "Љубезност".
Поднел пријава за измама, кражба и малтретирање од наша страна.
Вчера во периодот од 22 часот до 23 сите ние добивавме закани телефонски и по смс пораки.
Го пријавивме случајот во полициска станица
29ReTweets74Favorites·Details
#15
Очи се, издаваат.
27ReTweets70Favorites·Details
#16
КАРПОШ. Ни профатија да заведат само настан но не и пријава бидејќи не го познаваме сопственикот на бројот од каде што ни се закануваат.
Во станица останавме цела ноќ.
Пред 20тина минути сме повикани на распит во 13 часот денес во пол станица Бит Пазар.
26ReTweets64Favorites·Details
#17
малтретирале. Во синоќешниот разговор со сменоводителот побаравме во ова да се вклучи и финансиска полиција и сите институции кои се надлежни за ваков вид на криминал.
Наместо тоа ние ќе испаднеме кривци на крај. А дечкото ќе остане да си заработува фаќајќи ги сите на емоции.
23ReTweets65Favorites·Details
#18
Именден ли е што ли е 🍻 https://t.co/iQyZXav0n7
3ReTweets120Favorites·Details
#19
Жена е чудна направа,
Еден ден е капка вода,
друг ден поплава...
18ReTweets75Favorites·Details
#20
напади врз сопствената мајка.
Истиот е предупредуван многупати.
На сето седење во станица денес пак сме повикани на распит.
Стефан на секои 2 часа ја менува изјавата со тоа што почнува со сума од 30 илјади денари па 50 па 55 илјади денари кои сме му ги украле и многу сме го
24ReTweets56Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Спејсspejs_fraerot38
2Εφτελιαeftelijanamajka16
3@crnamaca2crnamaca215
4Аура ⛧macekolace14
5Милкс 👑milka_oreo8812
6Драган Тане|3скиnakimni4311
7tribananachokoleshnik10
8Читателкатаprofesorkata6810
9Стрела ➶zone020510
10crvenokosata2eyeshadow9