TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaneta Skerlev @zaneta30
#reach: 39820   ( 865th )
#followers: 1378   ( 2833rd )
#1
А македонската?
Словенечката полиција води предистражна постапка за начинот на финансирање на медиумите блиски до Јанез Јанша - https://t.co/eExSdbfvG7
7ReTweets23Favorites·Details
#2
Ни фалеше даска. Купивме. Со инструкции за употреба. Маж ми внимателно чита.Јас пишувам писмо до австијците да стават слика на маж.#дискриминација https://t.co/i70dUH6gUY
4ReTweets24Favorites·Details
#3
Има ли град во Македонија каде што има живот за лица со попреченост!? https://t.co/qOwwLywqGZ
2ReTweets11Favorites·Details
#4
Ете, не сме сами. Баш фино. https://t.co/dTdYqLCF6g
3ReTweets5Favorites·Details
#5
It’s true! Alf is among us!< https://t.co/bctZ8yK2CM
0ReTweets11Favorites·Details
#6
Bit on the expensive side, but bloody delicious!
Фантастичен ајвар на Пелагонија!
#bestfrommacedonia https://t.co/Gpmqidi77J
1ReTweets7Favorites·Details
#7
Brexit has brought the worst in #Brexiteers https://t.co/ow8LrmBb4y
1ReTweets6Favorites·Details
#8
Јас вака кога слушам музика. Исто. https://t.co/2e69CyTTHS
1ReTweets5Favorites·Details
#9
Ах, Брајан, зошто?
(The comments are priceless) https://t.co/BJnNzNG3Re
1ReTweets4Favorites·Details
#10
Време на неписмени. https://t.co/IjueTQzWYS
1ReTweets4Favorites·Details
#11
За да биде јасно колку се важни кумановци. #чувари #граница #нато https://t.co/u7BZCyX92q
1ReTweets4Favorites·Details
#12
Harry and Meghan show anger at palace over loss of royal branding https://t.co/oCBbVw812v
1ReTweets3Favorites·Details
#13
A star has really fallen. https://t.co/4ktEP5a1eK
0ReTweets5Favorites·Details
#15
🇲🇰 + 🇬🇧 should join forces and try to get in EU together! It’s easier supporting each other plus the two countries have a proven good standing relations with no open issues. https://t.co/DHin35juqU
1ReTweets2Favorites·Details
#16
Една од поубавите работи на светот...😎 https://t.co/1GqGgWI37p
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Па она детулето долу што го ставиле,маже.Па го штитат, да не му падне даската на глава, па трауми и да не може во живот ни пегла ни даска со очи да види. Ете така се индоктринираат мажите. Од мали нозе. #женскиправа #дискриминација
1ReTweets2Favorites·Details
#18
@mindplumber Реторичко. Оти нема. Ниту еден единствен. Зилч. Нула. Никс. Најн. Но. Не. Охи. Ни за пример да се пофалиме...море какво фалење... од пред сто години кога бев уредник во НМ во Скопје не е мрдната работата. Срамотилаци. Трагедија.
1ReTweets1Favorites·Details
#19
@mindplumber Пробај во Скопје од кај тебе со количка да одиш во кино, театар, да платиш струја, вода, парно, во некое кафеанче,да се прошеташ низ парк.Скопје не ги сака луѓето со било каква попреченост. Им вели, седете дома или одете некаде на друго место. Ама која иронија, и тоа не можат.
1ReTweets1Favorites·Details
#20
Они на мене...како да не! https://t.co/inzrjvRocT
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1mindрluмbеr 🇲🇰mindplumber2
2Waiterwaitermkd2
3Poison Ivy 🔱hedera_genus1
4tantelastarmarsovec1
5Mikowomanlypeculiar1
6Cosmopolitanalikiaj1
7Град Скопјеcityofskopje1
8Aleksandar Bajkov 🔱abajkov1
9Никсонrnixn1
10Aleksandar Tortevskiatortevski1