TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Milanezot @zkacarski
#reach: 1063   ( 6278th )
#followers: 441   ( 8271st )
#1
Паднав по скали излажав дека е паркур
23ReTweets72Favorites·Details
#2
Кога честитав нова година не им пишував "и многу здравје" за да не е клише честитката. Ставив акцент на "многу пари" дека знаев колку се заглавени. Не ни помислив во тој момент дека ќе ја истребам пола Македонија.
8ReTweets25Favorites·Details
#3
Отследете ги сите доктори периодов. Само конфузија внесуваат. Читајте необразовани луѓе од терен. За вас експирементират. Поголеми се шансите да се спасите така.
5ReTweets26Favorites·Details
#4
Италијаниве шо пеат по тераси не сфаќаат дека тој од трети го плука тој доле на втори. Ако се погоди некој Павароти може и два спрата да напљува. Ќе збориме за 2 недели.
5ReTweets24Favorites·Details
#5
Си биле мујо и хасо и живееле во стокатница, мујо на први хасо на стоти. И мујо секој ден дерење - ХАСОО симни се да пиеме кафе. И така секој ден ометале на комшиите и овие им купиле телефон. И зима мујо му ѕвони на хасо и му вика: де излези нешто на терасата ако сакаш!

😂😂😂😂
3ReTweets21Favorites·Details
#6
Немало место за паника. Кај ќе има, три фамилии во 50 квадрати се.
3ReTweets21Favorites·Details
#7
@Stefan_Tod Продавам телевизор. Еднаш е пуштен, од 5 спрат.

😂😂😂
4ReTweets13Favorites·Details
#8
@VlatkoVasilj Го фрлив
1ReTweets21Favorites·Details
#9
Ќе го чувам џаги наредните две недели. Јаков ќе иде на работа.
4ReTweets11Favorites·Details
#10
Бидејќи сега е период на реновирање по дома, што е вашиот совет?

Само Симпо и Југоекспорт. Другово срање.
2ReTweets16Favorites·Details
#11
Сте гледале женски стендап? Има нешто хумор ама не е баш тоа тоа. Е па исто се и на твитер. Извинете ама така е.
2ReTweets15Favorites·Details
#12
Мене па интересно ми е вака сите дома. Вака да сакавме не можевме да се собереме.
3ReTweets12Favorites·Details
#13
@Stefan_Tod Газда на компанија им говори на своите вработени:
– Постојано плачете и се жалите, ама факт е дека оваа година платите ви се повисоки за 30%!
Од гужвата се слуша глас:
– За разлиак од која година?!
– Од наредната!
3ReTweets11Favorites·Details
#14
Сливите процветале :)))))))))))) https://t.co/BZoml3mkdk
4ReTweets8Favorites·Details
#15
Еј @Stefan_Tod седнале двајца да играат шах. Едниот рекол: Ајде да го направиме ова поинтересно. И преќинале да играат.
3ReTweets11Favorites·Details
#16
Малото влавче му вика на татко си:
– Тато, тато купи ми чипс!
Таткото му одговара:
– Аааа не може, те тера на сок.
2ReTweets11Favorites·Details
#17
Шахот е навидум ненасилен спорт. Тоа е за лаици. Не знаете што се дешава во главата на еден професионалец. Ако напнеш ептен да матирш може на место да останеш.
3ReTweets8Favorites·Details
#18
@Stefan_Tod - Мамоо, донеси ми чаша вода.
- Не можам.
- Де маа.
- Уште еднаш ако ми побараш вода ќе дојдам и ќе ти залепам шамар.
- Е па на доаѓање донеси ми и чаша вода.

😂😂😂
2ReTweets10Favorites·Details
#19
Најкритични се старите што живеат во Скопје. 50 квадрати, бабата со дедото, синот со невестата и децата. Пак понижувајте провинција.
2ReTweets10Favorites·Details
#20
А дека шпоретот има од 1 до 6 јачина? Кој го пушта бе на 1? Ќе подгреам со упаљачот за толку.
2ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џагдишаdzagdisha196
2Брусница Вејнthebatladym72
3TheRealstefan_tod63
4Полтрол 🇮🇱neznajach53
5малиот кнез мишкинjakovfendu39
6Васиљvlatkovasilj33
7Astérixsendvicsovegeta31
8Скрачиskraci31
9Zarko Ristovskidecimalfawn421030
10FilipHerin 🇲🇰🔱🇪🇺herrpipo29