TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zoran Makedonski @zmakedonski
#reach: 32766   ( 959th )
#followers: 375   ( 10399th )
Опасноста од @levica_partija е се повидлива. Уплашени оти доаѓа работничката класа да им суди на крадците на човечки судбини еве 30 години у континуитет 💪

@apasiev @Krmov_Borislav @Mojsoskata @gorast_ML https://t.co/8ekrSFLOA2
6ReTweets14Favorites·Details
Граѓанската должност исполнета ✅
7ца на лото заокружена ✅

S e s t r a t i комуњарска loading ...
2ReTweets13Favorites·Details
Твоите гласачи?!?

Се додека не сфатите дека гласачите не се приватна сопственост на партиите нема да може да мрднеме од мртва точка! https://t.co/8rbYqk4AjJ
3ReTweets17Favorites·Details
Прва победа на @MickoskiHM како лидер на @VMRO_DPMNE !

Честитки @denvackra20 @Vlatko100janosk

Вчера на дузина комуњарски ботови им ја кажав катастрофата која им следува во Прилеп, Битола, Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Ѓорче Петров, Велес, Штип! Бам од земја 😉
3ReTweets6Favorites·Details
Дечки, кој ќе купува црвен тепих за пречек на Груевски?
Да не се обрукаме пред човекот, срамота е.
1ReTweets14Favorites·Details
Овој Љубиша северџанот на Канал 5 изглеа денеска била у земјата на чуда на Алиса, не видел нарушувања на изборен процес 🤡

Кој кловн човече 🤦‍♂️
1ReTweets13Favorites·Details
@Corner_43 Постои ли човек кој не го познава Томислав? 🤭
1ReTweets4Favorites·Details
Ова со избори не се решава, јас да Ви кажам!
Го познавам лично др. Николчо кој е ветеринарен доктор и знам дека ова не би го направил!
МВР Делчево особено во последните 4 години е станато дувло на партиски полтрони и одработувачи! Неписмени пред се!!!

https://t.co/tiPjSuhZaF
1ReTweets4Favorites·Details
@IvanAnastasovs1 Па си го земаа Љубчо бардонот кај нив у коалиција, шо да очекуваш друго.
1ReTweets4Favorites·Details
@denvackra20 Почнувам да мислам дека намерно ги дупчат тие шо му ги пишуваат говорите. Или па толку се писмени, јебем ли га.

Утро сис, денов ми е измешани емоции - среќен шо пиперкарите доживеаја страшен пораз низ Македонија, тажен што во сите и.м. во градов победија они 😣
1ReTweets4Favorites·Details
@ATANASOP @baljumbaljum Твитнато на 3 годишнина од уценувањето пратеници за промена на Уставот и името.
Која иронија човече!
1ReTweets4Favorites·Details
@T_m____n @denvackra20 Вчера му се слоши на северџанчето на сред емисија 😂
1ReTweets4Favorites·Details
Ќе се најде ли херој обвинител и судија кој ќе го осуди Зоран Заев за велепредавство на Македонија?

Гледајте во следното продолжение на серијалот приказни од Македонија 🙏
1ReTweets10Favorites·Details
Дочекавме и тоа, македонска прва лига на @sportklub 😁

Е сеа не знам дали квалитетот на нашата лига пораснал или нечиј друг опаднал 🙄 https://t.co/nQWZl6wqms
1ReTweets3Favorites·Details
@deadwronger @denvackra20 Има право да го пише тоа само и само ако е независна и е против двете партии!
А да одработува за лудакот од Муртино и да ликува на сеферна, а сега да лее крокодилски солзи не иде! Извини, лицемерие кај мене не поминува!
1ReTweets3Favorites·Details
@kvkriss @rmcfmk Како тоа мислиш национализам?
Сменија име против волја на народ (иронично, на денешен ден пред 3 години почнаа со уцените) забранија да се користи македонец во извод на родени, избришаа македонски пред институциите!
Тачно, не е ова национализам нашето туку фашизам е Вашето!
2ReTweets5Favorites·Details
@saltwatered @TempestOfFlame Друже не можеш да помогнеш некој кој не сака сам да си помогне. Штом се среќни со рекордна загаденост нека бегаат у Маврово зимно време да избегаат од отровот!
Само шо е многу нефер кон тие шо не можат да отидат.
0ReTweets11Favorites·Details
@TezeMirushe @roze_______ Колку е монструм оваа жена, си се смешка мува не ја лази.
Али добро, си има милионски имот у Канада, може да му ја здувне кога сака од сеферна.
0ReTweets11Favorites·Details
@FplPreston @fplc11 @OfficialFPL No joke! It is clear Lukuku assist for fucking sake!!!!!
0ReTweets10Favorites·Details
@BlackTaurus7 @unitedforever08 Ќутете, на цела држава кај шо вмро ги згази, кај нас у жално Делчево победи шерифо шо наредуваше дека да се истура ѓубре пред приватна фирма 🤦‍♂️
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чак на Оризchaknaoriz18
2Fever ☣🦠😷💀deadwronger15
3Moon Pearlroze_______14
4Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov13
5Зоран Заевzoran_zaev12
6револтlegitmacedonia12
7Флафиkarfiolka11
8Stormfiretempestofflame11
93maj3maj8310
10SapioSterilna 😽seksismoka10