TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зоја @zojastoja
#reach: 39837   ( 901st )
#followers: 655   ( 5411st )
#1
После ова со Стевче, да не си му во кожа на Ивица Коневски. #становивоаеродром
8ReTweets54Favorites·Details
#2
Последниот извештај на Стејт Департментот со имиња на судии и точен опис на нивни активности и поврзаност со политиката. На потег Судски Совет и ОЈО. #јововангеловски #софијалаличиќ #зафировска #панчевски #костова
14ReTweets34Favorites·Details
#3
Ајдее, по бегството на грујо се испокараа кој е крив, МВР, судот или ОЈО.
Сега Вељановски уште не избеган они пак се карааат кој би бил крив, Собранието или ОЈО.
ОК сте?
7ReTweets32Favorites·Details
#4
Со бегалците приказната не помина, сега со лажни и стари вести за исчезнати лица.
Ај смислете нешто поинтелегентно.
4ReTweets13Favorites·Details
#5
Тие алките за куќен притвор што ги набавија од наши пари, во кој музеј се.
2ReTweets9Favorites·Details
#6
Јас сериозно мислам дека сите што ја поддржувате Најчевска треба да соберете пари и да и ја платите казната. Греота е да троши од професорската плата и надоместоците од разни проекти.
2ReTweets9Favorites·Details
#7
За да се спроведе легализација прво треба да се искорени криминалот во општините. Луѓето уште не можат да легализираат имоти по претходниот закон поради рекет на инспектори. Постапките им се заглавени во лавиринтот на управната постапка и управните
спорови.
1ReTweets6Favorites·Details
#8
@i999y Таман е, рано беше за пролет.
2ReTweets3Favorites·Details
#9
Големо чудо Најчевска требало да плати 200 евра.
Луѓе од шарената кривично ги осудија за учество во толпа за истата работа.
Тие што веднаш платија ги чинеше 50 евра.
Нели се бори за еднаквост на граѓаните.
0ReTweets6Favorites·Details
#10
@UstavenSudija Мала исправка, Симона е жена на судијата, не ќерка, па млад е тој 😀
0ReTweets4Favorites·Details
#11
Воопшто не го сакам Амди, сметам дека не треба да е во политика од милион причини, но ова со дискриминација по основ на боја на кожа, не е во ред.
0ReTweets4Favorites·Details
#12
Филипче: во земјава недостасуваат 600 лекари.

Ај да увеземе од оние нашите од странство и да им понудиме иста плата и подобри услови.
0ReTweets4Favorites·Details
#13
@atortevski Се навикнавме 10ина години на застој во вработувања, именувања, префрлања...пола година кампања.
0ReTweets3Favorites·Details
#14
Лидерската средба заврши. Излегоа Мицковски и Заев и двајцата задоволни, но со дијаметрално спротивни ставови. Едниот против СЈО, другиот комплетно за СЈО, едниот Гога ќе победи, другиот сигурен во Стево. Сепак работни групи од утре за законите. #loading...
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@atortevski Да побараме мислење од антикорупциска 😀
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@atortevski Е, не сакам да замислам, преку глава ми е 😡
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@Sorospija @Blau_Wagen Гордан Калајџиев. 50 евра веднаш. Сега се 200 нормално.
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@Blau_Wagen Во тој случај, бидејќи професорката се залага за еднаквост на граѓаните добро е да се најде листата на сите кои веќе платиле или треба да платат, така би било фер да им платите и нив.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@alexaaatray На неколку последни интервјуа, дека на 4 обвинители ќе им престане мандатот и ќе се бираат нови, и така 3 пати. Односно ќе се смени составот на СЈО. Тоа го пишува во предлог законот за ЈО.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Blau Wagenblau_wagen16
2Скрачиskraci15
3“Европеец еден начитан”petark6
4Jovan Pеtrоvjp_wanderer5
5Jane Dimeskijanakija5
6Caribbean Island 05kasler055
7Xомер Звонаротxomep3bohapot3
8Cosmopolitanalikiaj3
9N.V. - Иначеnebojsa63
10Tanja Milevskamilevskatanja3