TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стрела ➶ @zone0205
#reach: 133022   ( 18th )
#followers: 16752   ( 29th )
#1
- Здраво повелете.
=Здраво, пиво има.
- Има.
=Донеси два фрижидера.
69ReTweets119Favorites·Details
#2
Кај нас има слобода на говор, но немаш право на збор.
61ReTweets122Favorites·Details
#3
Сите сме осетиле и сите знаеме што е болка, но пак повредуваме...некој свесно, а некој несвесно.
64ReTweets104Favorites·Details
#4
Се ми беше во главата само незнам кај ја оставив.
65ReTweets90Favorites·Details
#5
Кај фрижидерот многу е битно пивото да го прави камен ладно.
56ReTweets105Favorites·Details
#6
На пат кон успехот, куцам со едната нога.
56ReTweets101Favorites·Details
#7
Многу е лошо кога малите играчи, играат големи игри во кој најчесто страдаат тие што не играат.
55ReTweets102Favorites·Details
#8
Голем поздрав до брзата помош во Скопје веќе 1 сат немаат возило да пратат.
1. 17:40ч нема возило
2. 17:48ч нема возило
3. 18:12ч нема возило
4. 18:33ч нема возило
57ReTweets84Favorites·Details
#9
РТ
Да и помогнеме на Билјана: 1.000 евра за лекување и лап топ е желбата на девојчето кое го победи туморот на мозок https://t.co/YY24c8I93X via @Фокус
69ReTweets32Favorites·Details
#10
Турбофолкот им овозможува и на оние што немаат слух за добра музика да слушаат.
49ReTweets91Favorites·Details
#11
Повеќето тука сте ми како без душа.
47ReTweets92Favorites·Details
#12
Познавам многу што го допреле дното, но знам и луѓе што долго време одат по него.
48ReTweets87Favorites·Details
#13
Се ќе направиме да си го спасиме газот, за на крај пак да се посере.
48ReTweets83Favorites·Details
#14
#Мразам луѓе што се мешаат во туѓи животи.
49ReTweets75Favorites·Details
#15
На нас македонците слогата ни е јака страна...кога некој ќе падне, ние сите паѓаме.
46ReTweets82Favorites·Details
#16
Зад затворени врати ништо не се решава.
48ReTweets76Favorites·Details
#17
"Музичариве" што утре ќе настапуваат низ Македонија ќе ги подржам само ако после настапот го донираат хонорарот што им е понуден.
48ReTweets74Favorites·Details
#18
Подобро да има лош глас, отколку лош газ.
42ReTweets87Favorites·Details
#19
Од борби најмногу ги сакам оние со замислен противник.
47ReTweets71Favorites·Details
#20
Се нека ти скршат, само срцето да ти остане здраво.
45ReTweets75Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner1
2i999yi999y1
3Дедаpiljoso1
4Поканет Ник Слотер™safarafov1
5Tocka.com.mktocka_mk1