TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 7d
Ова е Верица Белчовска, од с.Русиново, девојката која иако беше жртва на сообраќајна несреќа(копилето ја удрило со автомобил и избегал) ги даде своите органи за да можат другите да живеат.
Длабок наклон Верче, бог да те прости и да ти даде мир.. https://t.co/Gdd4I7LXdv
168ReTweets925Favorites·Details
Лигло сум, знам. Не можам да поверувам до кај стигнав со ова шо требаше да биде ништо. За утре ми е најавен Претседателот на кафе. И се расплакав ебате. Ме пукна тоа бројката од 750 донации. Колку среќа сме поделиле човече! 💚
98ReTweets1047Favorites·Details
Честитки за тимот на Универзитетска Клиника за Државна Кардиохирургија! Вие сте хероите на нашето време!
👏👏👏💪💪💪 https://t.co/hCp6DDMFGp
123ReTweets939Favorites·Details
Прва експлантација на коскено ткиво од починат донор во Република Македонија. https://t.co/Qq4HRZPiCL
124ReTweets838Favorites·Details
Пред 80 години, на 18 април 1941, Бугарија, тогашен сојузник на фашистичката Германија, ја нападнала Македонија. Два месеца подоцна нацистите го нападнале СССР. Вечна слава на Русите, Македонците и другите храбри војници кои се бореа против нацистичката чума! #СмртНаФашизмот https://t.co/2a3VE2poHQ
189ReTweets628Favorites·Details
Адреналински патеки и опасни спортови у развој. https://t.co/3gOeDabDa7
162ReTweets661Favorites·Details
Драги гледачи би сакал да ви ја претставам новата велосипедска патека во Тетово. https://t.co/6JNOCMJ8y5
144ReTweets658Favorites·Details
Преку акцијата #ДонирајКомпјутер, @shlapatalo од Кавадарци обезбедил преку 750 компјутери за деца од социјално загрозени семејства, кои поради #Ковид19, следат онлајн настава. Поддршка за иницијативата и хуманоста на Борче. Благодарност до компаниите кои помагаат во овој потфат. https://t.co/1tBr3PqIQ2
123ReTweets646Favorites·Details
Ова е Павел, внук ми. Коа дозна дека ни иде Претседателот на гости изјави желба да го запознае. Рече дека кога ќе порасне, ќе работи тоа што работи и чичо. Инспириравме уште еден малишан и воедно му ја исполнивме желбата💚
#ДонирајКомпјутер https://t.co/kxgneqsBsX
66ReTweets715Favorites·Details