TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2001-03-12 - 2001-03-18

Мис Танушевци

Вест - 17.03.2001

САКАМ ДА КАЖАМ За мирен сон - секогаш тампон 1 Власта долго време се мислеше и на крај се појави да не утеши. Не грижете се, ова не е ништо. Допрва ќе биде полошо. Или, како што рече премиерот, не очекува една ситуација на класичен политички тероризам. И сите ќе треба да научиме со тоа да живееме.

ДИМОВСКА: ЦЕЛ НА ТЕРОРИСТИЧКИТЕ ГРУПИ Е ЗАЗЕМАЊЕ МАКЕДОНСКИ ТЕРИТОРИИ

Вест

Се продолжува со чистење на Брест и Малино

Вест

Не не барајте по планини- ќе не најдете во градовите

Вест

Танушевци ослободено, борба за Малино и Брест

Вест

Дневник Вест Вест Вест

9 поврзани вести »

На силата ќе одговориме со сила

Вест - 16.03.2001

БОРИС ТРАЈКОВСКИ: Ситуацијата, во овој момент, и понатаму е сложена, затоа ги повикувам граѓаните на Р.М. на трезвеност, да и дадат поддрка на Владата и на претседателот на државата во борбата против терористите. Мојата порака до граѓаните е да останат единствени и воздржани, а повикувам и да се ...

ПАУНОВСКИ: Силно подземје го контролира сето ова

Вест

Не знам дали му се допаѓав на Пеце Наумовски

Вест

РОБЕРТСОН: ВОЕНО И ПОЛИТИЧКО ИЗОЛИРАЊЕ НА АЛБАНСКИТЕ ЕКСТРЕМИСТИ

Вест

Рано е да се прогласи воена состојба

Вест

Вест Вест Вест

8 поврзани вести »

Слога ја зачува традицијата на непоразеност

Дневник - 15.03.2001

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА: ПЕЛИСТЕР - СЛОГА ЈУГОМАГНАТ 0-2 (0-0) Арбен Нухији, со двата постигнати гола, и ја донесе победата на Слога Југомагнат во дербито на 16. коло на Првата македонска фудбалска лига против Пелистер, во Битола, и ја продолжи традицијата на својот тим, непоразен да ја напушта Битола.

Мацков: Вардар подобро игра кога е релаксиран

Дневник

Слога Југомагнат во Битола пет години нема пораз

Дневник

Два момента на инспирација доволни Слога Ј. да триумфира

Дневник

Досега невидено обезбедување на фудбалската "војна"

Вест
5 поврзани вести »

ДПМ го замолува амбасадорот на Хрватска за поставување биста во Ѓаково

Вест - 16.03.2001

ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ЈУБИЛЕЈОТ НА ЗБОРНИКОТ НА МИЛАДИНОВЦИ Вчера академик Гане Тодоровски и Веле Смилевски како делегација на Друштвото на писателите на Македонија, ги прими амбасадорот на Хрватска во Македонија, Александар Милошевиќ.

Бугарите во Хрвтаска подаруваат портрети на Миладиновци

Вест

Објавена програмата за одбележување на јубилејот на Миладиновци

Вест

Во Ѓаково ќе патува копија на бистите, а не оригиналот на Томе Серафимовски

Вест
4 поврзани вести »

Утре финалните натпревари

Дневник - 17.03.2001

КОШАРКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА (МАЖИ И ЖЕНИ) Со полуфиналните средби во женска конкуренција меѓу екипите на Вардар - Вигор Скопје (17. 30 часот) и Водњански лисици - Златара Рубин М. (19.30), вечерва во салата "Билјанини извори", во Охрид, продолжуваат натпреварите од завршните турнири за мажи и жени ...

Оптимизам кај градските ривали пред мечот МЗТ — Работнички

Дневник

МЗТ Скопје — Работнички, меч од висок ризик

Дневник

Николферт Г. во финишот дојде до убедлива победа над Куманово

Дневник
4 поврзани вести »

Напаѓачите не се наши навивачи

Вест - 16.03.2001

Потпретседателот на Вардар Борче Ристевски по повод инцидентот на мечот со Шкендија ХБ е дециден: "Она што завчера се случи на "Градски" за прв пат се случува во историјата на Вардар. Ние немаме ништо со хулиганите што го иницираа инцидентот на натпреварот со Шкендија ХБ.

По инцидентот на трибините на Градски, едно полувреме пауза

Вест

Комитите ги нападнаа младите фудбалери на Шкендија

Дневник

За секој играч помалку-по еден гол

Дневник
4 поврзани вести »

Офанзива на македонските сили

Вест - 17.03.2001

РЕОНОТ ОКОЛУ ТЕТОВСКОТО КАЛЕ СЕ ЧИСТИ ОД ТЕРОРИСТИТЕ ДЕЛ ПО ДЕЛ Околу 14 часот вчера, полицијата и нејзините специјални одреди "Тигрите", распалија од сето оружје кон Калето и шумата околу него. Тетово е пусто, во штама, се слушаат само рафали и детонации.

Борбите се приближија до градот

Вест

Раселување

Вест

Над Тетово се пука од сите страни

Вест
4 поврзани вести »

Мостот Гоце Делчев делумно затворен за сообраќај

Вест - 16.03.2001

ФРАНЦУЗИТЕ ПОЧНАА ДА ЈА ПОДГОТВУВААТ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ЕДНА ОД НАЈОПАСНИТЕ СООБРАЌАЈНИ ТОЧКИ ВО СКОПЈЕ Стручњак од француската фирма "Луј Берже" вчера влезе во внатрешноста на мостот и поради неговата интервенција, по една лента од двете страни на мостот е затворена за сообраќај Од вчера, по една ...

Експертите влегоа во внатрешноста на мостот Гоце Делчев

Дневник

Француски стручњаци ќе ја снимаат внатрешноста на мостот

Дневник
3 поврзани вести »

Марјан Герасимовски отпаѓа поради повреда?

Дневник - 17.03.2001

ФУДБАЛ - од списокот на репрезентациЈата Бранителот во македонската фудбалска репрезентација Марјан Герасимовски, член на Партизан од Белград, според селекторот Драган Канатларовски најверојатно ќе отпадне од списокот на репрезентативци што тој ги повика за претстојните квалификациски средби со ...

Здравевски и Николовски повратници во тимот

Вест

Се враќаат Николовски и Герасимовски, голманите проблем

Вест
3 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ , СДСМ, ДПА и ПДП составуваат нова влада

Вест - 17.03.2001

НА ПОВИДОК НОВО ПОЗИЦИОНО-ОПОЗИЦИОНО ПРЕГРУПИРАЊЕ На средбите на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски со Мендух Тачи, потпретседател на ДПА, и со Имер Имери, лидер на ПДП, станало збор за формирање поширока владина коалиција во која покрај ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата "Заедно" би партиципирале и ПДП и Во ...

Унгаро не се согласува се некои ставови на ПДП

Вест

ПДП бара политички дијалог со терористите

Вест
3 поврзани вести »