TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2001-05-14 - 2001-05-20

Канатларовски се уште селектор !!!

Вест - 18.05.2001

Според генералниот секретар на ФСМ, Бошалевски: " На последната седница, членовите на Управниот одбор на ФСМ му дадоа овластување на Претседателот на Сојузот Ламба Арнаудов да разговара со Канатларовски и истовремено да го разреши од селекторската функција.

Ѓоко Хаџиевски тренер на Слога Ј.?

Дневник

Сите заложници на Цапар

Дневник

Канатларовски поднесе оставка

Вест

Ѓоре Јовановски нов селектор

Вест

Дневник Дневник Дневник Дневник

9 поврзани вести »

Резервите со храна на МВР и на АРМ намалени, терористите снабдени

Вест - 19.05.2001

"Ситуацијата во Општината Липково е драматична, но наша приоритетна цел е извлекување на цивилното население од селата. Ова население е во многу тешка и незавидна положба, посебно жените и децата, но војската и полицијата ќе преземат с&ицирц; за да воспостават целосен уставно-правен поредок на ...

Терористите убиле две 15-годишни момчиња во Оризаре

Вест

Над 700 цивили ги напуштија липковските села

Вест

АРМ се судри со терористите кај Слупчане и Опаје

Вест

Нов ултиматум до терористите и населението, АРМ нема да пука до утре напладне

Вест

Вест Вест Вест

8 поврзани вести »

Слога Ј. и Пелистер веќе го гледаат пехарот во своите раце

Вест - 19.05.2001

Прес конференција на финалистите на фудбалскиот Куп на Македонија Митко Стојковски по финалниот меч се откажува од фудбалската кариера Според она што го искажаа водечките луѓе на двата финалисти на фудбалскиот Куп на Македонија, Слога Југомаганат и Пелистер, нивните фудбалери се цврсто решени в ...

"Пелистер нема да игра ако Шуклев биде помошен судија"

Дневник

Прволигашки гордиев јазол и на врвот и на дното

Дневник

Серијата на Победа траеше "од Цементарница до Цементарница"

Дневник

Само фудбал на домашните терени

Дневник

Вест Дневник

7 поврзани вести »

Пласманот во втората група е реалност

Вест - 19.05.2001

Тенис Умерен оптимизам преовладува кај нашите тенисери и капитенот Огнен Николовски пред настапите на нашата Дејвис куп репрезентација во "А" Групата во Третата евро - африканска зона, која се игра во Маурициус од 21 до 27 мај годинава.

Николовски водач на патот во Маурициус

Дневник

Македонија има шанси за пласман во втората група во Купот Дејвис

Дневник

Нашите преку Маурициус во втората група

Вест

Русевски, Митровски, Стеријовски и Грабулоски во Купот Дејвис

Дневник
5 поврзани вести »

Кометал Студент нов шампион

Вест - 18.05.2001

Одбојка-Финале на плеј оф, жени Екипата на Кометал Студент е нов одбојкарски шампион на Македонија во женска конкуренција. Во последниот натпревар "студентките" со 3:1 по сетови 25:21, 25:20, 25:22 и 15:25, го совладаа тимот на Работнички Фершпед и со вкупен резултат од 3:0 во победи, за прв пат во ...

Прва шампионска титула за Кометал Студент

Дневник

Меч топка за "кометалките"

Вест

Повредени три одбојкарки

Вест

Победата на Кометал С. во сенка на повредите

Дневник
5 поврзани вести »

Израел постави контролни пунктови на палестинските територии

Вест - 18.05.2001

ЕРУСАЛИМ - Израелската армија вчера соопшти дека започнала со поставување на повеќе контролни пунктови на териториите што се под контрола на палестинскте власти, со цел да се спречат нападите врз израелски цели. Ова е првпат Израел јавно да признае дека негови сили се наоѓаат на палестинските ...

Палестинско момче убиено во судирите на Западниот Брег

Вест

Еден Палестинец убиен во демонстрациите по повод "Денот на катастрофата"

Вест

Еден Палестинец убиен, седум повредени во тенковски напад во Појасот Газа

Вест
4 поврзани вести »

ПДП задоволна од воздржаноста на безбедносните сили

Вест - 19.05.2001

ТЕТОВО.- "Најновите потези на државниот врв на Македонија за разрешување на кризата во земјата се с&ицирц; уште мали, но и позитивни и значајни. ПДП ќе продолжи, заедно со другите партии кои ја сочинуваат новата влада, да дејствува како нејзин активен партиципеинт, во правец на смирување на ...

Офанзивата ќе го "исфрли" Просперитетот од Владата

Вест

Изгласана Владата за политичко единство

Вест

Зибери: Ако за четири месеци нема резултати, конфликтите ќе се повторат

Вест
4 поврзани вести »

Тод: "Баричело е платен за да слуша"

Вест - 16.05.2001

ФОРМУЛА 1 Контроверзниот потег на тимот на Ферари и избивањето на Михаел Шумахер пред неговиот тимски колега Баричело на десетина метри до целта и натаму е предмет на анализа во Ф-1 кулоарите. Најповиканиот да го оправда, спортскиот директор на Ферари, Жан Тод, не се откажува од ставот дека ...

Мекларен нема да дава тимски наредби

Вест

Баричело ги игнорирал тимските наредби

Вест

Славје за Култхард, возачите на Ферари си менуваа позиции пред целта

Вест
4 поврзани вести »

ЈСП нема патници, ама, поради мобилизацијата, остана и без возачи

Вест - 18.05.2001

ЈАВНОТО СООБРАЌАЈНО ПРЕТПРИЈАТИЕ СЕ ПОТЕШКО ГИ ОДРЖУВА ВЕЧЕРНИТЕ ЛИНИИ Градскиот комитет за сообраќај го одби барањето на ЈСП за редуцирање на линиите, со образложение дека за неполн месец и така ќе се воведе летната шема со која бројот на автобуси се намалува и до 50 отсто.

За уредувањето на автобуските постојки се бараат донации

Вест

Војната ги укина ноќните автобуси

Вест

ЈСП ги укина полноќните линии

Дневник
4 поврзани вести »

Албанските екстремисти и натаму му се предаваат на КФОР

Вест - 19.05.2001

ПРИШТИНА - До четвртокот навечер на припадниците на меѓународните мировни сили на Косово им се предале вкупно 125 албански екстремисти, соопшти вчера КФОР. ПРИШТИНА - До четвртокот навечер на припадниците на меѓународните мировни сили на Косово им се предале вкупно 125 албански екстремисти, соопшти ...

Повик за предавање на албанските екстремисти во јужна Србија

Вест

На Косово се предале 45 албански герилци

Вест

Албанско девојче тешко повредено во екстремистички напад

Вест
4 поврзани вести »