TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2002-03-25 до 2002-03-31

Антиалбанско сценарио на убијци, тешки криминалци и дилери на дрога

Вест - 30.03.2002

АЛБАНСКИОТ КООРДИНАТИВЕН СОВЕТ ЗА НАПАДОТ ВРЗ СЕДИШТЕТО ВО МАЛА РЕЧИЦА Советот објави имиња на осум Албанци, од кои двајца од Косово, кои ги посочи како директни виновници за престрелките меѓу распуштената ОНА и таканаречената АНА "Албанскиот координативен совет остро го осудува нападот врз ...

Виртуелна реалност

Вест

Ахмети го разоткри идентитетот на осум луѓе кои го нападнаа неговиот штаб

Утрински

Косовски учки дивеат во Македонија

Дневник

Ахмети ги откри напаѓачите на штабот во Мала Речица

Дневник

А1 Утрински Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник А1

40 поврзани вести »

Седиштето на Арафат мета на Израел

А1 - 31.03.2002

Израелските војници се обиделе денеска да се пробијат до уредот на палестинскиот лидер Јасер Арафат во неговата резиденција во Рамалах, но се судриле со неговите чувари, соопштија палестински извори. Еден израелски портпарол веднаш демантираше дека војниците ја нападнале зградата во која се наоѓа ...

Советот за безбедност бара повлекување на израелските сили од Рамалах

А1

Арафат се крие во бункер во Рамалах

А1

Израел го прогласи Арафат за непријател, влезе во неговиот штаб во Рамалах

Вест

Штабот на Арафат изграден од Британците

Утрински

Утрински Утрински Дневник А1 Вест Вест Утрински Дневник

34 поврзани вести »

Штрајкот на военото воздухопловство ставен во мирување

Вест - 30.03.2002

ПО СРЕДБАТА СО МИНИСТЕРОТ ПОПОВСКИ, ВОЕНИТЕ ПИЛОТИ ДЕЛУМНО ЗАДОВОЛНИ Заостанатата хранарина ќе им биде исплатена на пилотите, а за решавање на станбените проблеми, договороено е да се формира комисија која ќе работи на распределба на нераспределените станови и ќе има за "Министерот за одбрана Владо ...

Српските железничари го прекинаа штрајкот

Утрински

Штрајкот на српските железничари го потресе македонското стопанство

А1

Пилотите привремено го ставија штрајкот во мирување

Утрински

Во "Винка" сите со иста плата

Утрински

А1 Утрински Утрински Дневник А1 Вест Дневник А1

18 поврзани вести »

Претседателот на изборната комисија ги крие записниците за студентските гласови

Вест - 30.03.2002

ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СТУДЕНТСКИТЕ ИЗБОРИ И ВЧЕРА ОСТАНАА НЕПРЕГЛЕДАНИ Членовите на изборната комисија велат дека не можат да ја завршат изборната процедура и да го назначат новиот претседател, се додека не ги прегледаат записниците кои се кај претседателот Виктор Костадиновс "Записниците од студентските ...

Стамболиева најавува жалба поради фалсификувани избори

Утрински

Манчевски: „Мојата победа е кристално чиста“

А1

Станко Манчевски прогласен за претседател, без да се пребројат сите гласови

Вест

Гиевски се фалел дека тој лично ја "изработил" победата на Манчевски

Утрински

Утрински Дневник А1 Вест Утрински Утрински Утрински Дневник

17 поврзани вести »

Брага ново име за мечот против Финците

Вест - 30.03.2002

Брифинг на селекторот Никола Илиевски - Џиџи Фудбалерот на Вардар Агиналдо Де Јесус Брага најверајтно ќе биде новот име што ќе се најде на списокот за престојниот пријателски натпревар што нашата репрезентација следниот месец ќе го одигра со соодветната селекција на Финска во Скопје.

Илиевски: Поединци ќе мора да го сменат односот кон националниот дрес

Утрински

Селекторот Илиевски го бара Бразилецот Брага во репрезентацијата

Дневник

Илиевски незадоволен од играта на нашата репрезентација против БиХ

А1

Експериментот на Џиџи резултираше во второто полувреме

Вест

Дневник Вест Утрински Дневник Вест Утрински Дневник А1

13 поврзани вести »

Новиот претседател на ССМ, Муратовски, ќе прави сефте штрајк в четврток

Вест - 30.03.2002

ЗАГУБАРИТЕ, СЕПАК, ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО НА МАКЕДОНИЈА Претседателите на гранковите синдикати на вчерашниот состанок се договориле овој пат работата да ја тераат докрај и да не подлегнуваат на лажните ветувања од народните избраници дека ќе ги усвојат законск Работниците од ...

Ванчо Муратовски е новиот синдикален лидер, Толевски ќе го советува

Капитал

Муратовски почна прилично глупаво!

Капитал

Лекарите се закануваат со штрајк

А1

На Муратовски му тргна мандатот со виски и бајадери

Вест

Утрински Утрински Дневник А1 Вест Утрински

11 поврзани вести »

Уште три клуба за Вонредно собрание

Утрински - 28.03.2002

Според ИО, се зголемува бројот на иницијаторите за промени во РСМ Барањето сега има поддршка од 34 од вкупно 47 клубови регистрирани во Македонија Машките ракометни клубови, суперлигашот Борец од Велес и прволигашот Преспа, како и женскиот прволигаш Стружанка, според Иницијативниот одбор (ИО), му ...

Уште три клуба побараа вонредно Собрание на РСМ

Дневник

"Петковски повторно да собира потписи, па ако ги собере ќе свикаме Собрание"

Вест

СООПШТЕНИЕ НА РСМ

Дневник

Клубовите бараат вонредно собрание, РСМ тврди дека се изманипулирани

Вест

Утрински Дневник А1 Вест Утрински

10 поврзани вести »

Бошковски не го открива извршителот на атентатот врз Глигоров

А1 - 30.03.2002

Љубе Бошковски не го открива идентитетот на извршителот на атентатот на екс претседателот Киро Глигоров, ниту пак МВР има поднесено кривична пријава за него и иако го знае идентитетот, полицијата нема поднесена меѓународна потерница за Аслан Нуиши.

Бошкоски подготвува спектакуларно апсење на Фрчкоски

Вест

Бошковски ја ослободи Бугарија од вината за вмешаност во атентатот

Утрински

Бошковски го обвини Фрчкоски за атентатот

Утрински

Со обвинение за атентат се прави баланс на аферите на власта

Утрински

Дневник Дневник А1 Вест А1

10 поврзани вести »

Еуросвис и Кометал во финалето на женскиот ракометен куп

А1 - 30.03.2002

Во финалето на женскиот ракометен куп ќе играат Еуросвис Ѓ.П. и Кометал Ѓ.П. Во полуфиналето Еуросвис Ѓ.П. го совлада Скопје со резултат 23:19, а Кометал Ѓ.П. убедливо го победи Вардар со 36:13. Финалето помеѓу Еуросвис Ѓ.П. и Кометал Ѓ.П се игра утре (недела) во 18:30 ...

Кометал ЃП и со 33 гола под својот просек

Дневник

Будуќност пресреќен што го избегна Кометал ЃП

Дневник

До големото финале уште само норвешкиот Ларвик

Вест

Норвешки Ларвик последна пречка на Кометал ЃП пред финалето

Дневник

А1 Вест Утрински Утрински

9 поврзани вести »

Косово не ја исполнило својата домашна задача

А1 - 31.03.2002

„Косово се уште не ја исполнило својата домашна задача за да може да го започне решавањето на прашањето на конечниот статус“, изјави шефот УНМИК, Михаил Штајнер за време на неговата прва работна посета во Призрен. Тој во разговорите со лидерите на албанските и малцинските партии во градот, како и ...

Срби побараа политички азил од УНМИК на Косово

А1

УНМИК: Мисијата на меѓународните сили се уште е потребна на Косово

Вест

УНМИК ослободи половина од албанските криминалци

Дневник

Статусот на Косово зависи од косоварите и меѓународната заедница

А1

А1 А1 А1

8 поврзани вести »