TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2002-05-13 до 2002-05-19

„Дневник“ не отстапува од одговорноста на Бошковски

А1 - 18.05.2002

„Љубе Бошковски нема намера да поднесе оставка и да се соочи со политичка, а уште помалку со кривична одговорност за она што го стори во Леуново“, изјави денеска за А1 главниот и одговорен уредник на весникот „Дневник“, Бранко Геровски.

МИРКО, ПАЗИ МЕТАК ОД ЉУБЕ! ФАЛА, СЛАВКО, ФАЛА!

Вест

Љубе пукаше, виновен Утковски

Вест

Бошковски допрва ќе сведочи за ранувањето на четири лица

Утрински

Стојменов: Бошковски од МВР направи театар

Утрински

Утрински Дневник Дневник Дневник Дневник А1 А1 Вест

39 поврзани вести »

„Кометал Ѓорче Петров“ европски шампион!

А1 - 19.05.2002

„Кометал Ѓорче Петров“ е европски шампион во ракомет. Ривалот од Унгарија „ХЕРЦ Ференцварош“ беше совладан со четири гола разлика или 26:22. Крајот на првото полувреме заврши со неизвесен резултат од 12:10. „Македонијо, радувај се, ние сме шампиони!“, едногласни се ракометарките непосредно по ...

Парчето вечност на дланките на ѓорчепетровки

Вест

"Кометалки" фаворитки за одбрана на титулата

Вест

Затворена улицата пред СРЦ "Кале"

Утрински

РАКОМЕТНА ТРЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА

Дневник

Дневник Вест Вест Утрински Утрински Вест Утрински Утрински

23 поврзани вести »

Нападнат претседателот на „Беласица Г.Ц.“ на натпреварот против „Вардар“

А1 - 18.05.2002

Промоцијата на новиот фудбалски шампион ќе биде позната по одигрувањето на последното 10-то коло од плеј офот. Вардар и Беласица Г.Ц. попладнево на градскиот стадион одиграа нерешено 1:1 и ја одложија разврската. Струмичани заслужено останаа непоразени, а скопската публика гневот го истури врз ...

Десетина автобуси со навивачи од Струмица доаѓаат за дербито

Вест

Дербито на Градскиот стадион го решава шампионот

Дневник

Победа и Цементарница 55 ќе се борат за пехарот

Вест

Финале: Победа-Цементарница 55

Утрински

Дневник Дневник Дневник А1 Вест Вест Утрински Дневник

19 поврзани вести »

ЕУ постигна договор за прием на прогонетите Палестинци

А1 - 19.05.2002

Шпанија, која претседава со Европската Унија, соопшти оти е постигнат договор според кој шест членки на Унијата ќе примат 12 од вкупно 13-те прогонети Палестинци кои се ослободени од црквата на исусовото раѓање во Витлеем. Шпанија и Италија, според договорот, ќе примат по тројца Палестинци, Грција ...

Арафат: „Нема слободни избори додека трае израелската окупација“

А1

Израелската армија повторно во кампот Џенин, Арафат вели нема нови избори

Вест

Израелски сили упаднаа во Џенин

А1

Израелската армија со нови напади во Западниот Брег

Вест

А1 Вест Вест Дневник А1 Утрински А1 Вест

18 поврзани вести »

†Штајнер вчера прими блиндирано ауди" во Скопје

Утрински - 18.05.2002

Шефот на администрацијата на ОН во Косово се поднови со безбеден автомобил Слободанка Јовановска Шефот на УНМИК на Косово, Михаил Штајнер, вчера дојде со еден, а си замина со друг автомобил од Македонија, благодарен на компанијата ?Ауди АГ" која нему (а всушност на мисијата на ОН) му подари ...

Чашуле му врачи протест на УНМИК

Утрински

Договорот за границата мора да се почитува

Дневник

Kосово договорот за границата го прогласи за неважечки

А1

За Приштина нема место во демаркацијата!

Утрински

Дневник А1 Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински Дневник

14 поврзани вести »

Со телекомот назад во 19 век

Дневник - 18.05.2002

Зоран Шапуриќ - Монополи Телекомот неодамна, по којзнае кој пат, не "израдува" со поскапување со кое се зголемува цената на импулсот од 1 на 1,2 денари, претплатата од 250 на 300, а за фирми од 480 на 600 денари, како и цената на разговор од фиксен на мобилен телефон за околу 25 отсто.

Од предвременото поскапување Телеком месечно ќе заработува половина милион евра

Вест

Рим - Белград преку Атина и Скопје!?

Капитал

Манери го отпиша телефонскиот долг на раселените

Вест

70- годишен скопјанец гневен на сметката се заканил со бомба врз Телеком

Вест

Утрински А1 А1 Вест Дневник А1 Утрински Дневник

13 поврзани вести »

Мисијата на ЕУ во Македонија под знак прашалник

А1 - 16.05.2002

„Како што сега стојат работите, од европската мисија во Македонија оваа есен нема да биде ништо“, тврдат официјални извори од НАТО после средбата на министрите за внатрешни работи на Воениот совет и Европската унија во Рејкјавик.

НАТО и Русија се договорија за нов заеднички совет

Вест

Од евро силите во Македонија нема ништо

Утрински

Потребни се нови форми на соработка во Алијансата

Утрински

Алијансата го пренасочува оружјето кон терористите

Дневник

А1 А1 А1 Вест Дневник А1 Дневник

12 поврзани вести »

Ловецот се врати со партиски трофеј

Дневник - 18.05.2002

ПОРТРЕТ: Абдурахман Алити, претседател на ПДП Алити се врати. Тоа е првата реакција откако пред седум дена централното собрание на Партијата за демократски просперитет во Куманово со акламација го избра Абдурахман Алити за нов претседател на партијата.

ПДП ќе ја напушти Владата во почетокот на јуни

Утрински

Постоењето на сеалбанскиот Совет станува беспредметно

Утрински

Ахмети се уште се мисли за понудата на ПДП за коалиција

Вест

Алити најавува напуштање на Владата на Георгиевски

Утрински

Дневник Вест Утрински Дневник Утрински Дневник Дневник

12 поврзани вести »

Шампионско издание на вардарци во Битола

Вест - 18.05.2002

МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА - ПЛЕЈ-ОФ, ВТОР НАТПРЕВАР Во отсуство на челниците на РСМ, пехарот и медалите ги поделија делегатот и контролорот на мечот!?. Чиј дрес и да облече, тој ќе биде шампион. - Неповторливиот Пепи Мансков ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР ВАТРОСТАЛНА 30:39 (14:18) БИТОЛА. - Сала "Младост".

Трета титула за "црвено-црните"

Утрински

Вардар В. повторно првак на Македонија

Дневник

Меч-топка во рацете на вардарци

Вест

Вардарци патуваат во Битола за да го задржат пехарот

Дневник

А1 Вест Дневник Вест Утрински Дневник

11 поврзани вести »