TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-05-20 - 2002-05-26

Канализација на улицата "Демир Трајко"

Утрински - 24.05.2002

Инвестиција на Општина Карпош Општината Карпош ќе гради атмосферска канализација во должина од 300 метри на улицата ?Демир Трајко" во населбата Долно Нерези. Проектот чини 1.750.000 денари, а инвеститор е Општината. Изведувач на работите е градежното претпријатие ?Бетон".

Атмосферска канализација во Долно Нерези

Вест
2 поврзани вести »

Банда на Бин Ладен преку Источна Европа се пробила до Британија

Дневник - 23.05.2002

ГЕРМАНСКИ ВЕСНИК ТВРДИ Триесетина истакнати припадници на терористичката мрежа Ал Каеда и на исламистичкото талибанско движење успеале да се префрлат во Британија преку Бугарија, Словачка, Чешка и Австрија, јави МИА повикувајќи се на германскиот весник "Франкфуртер алгемајне цајтунг".

Бин Ладен во март повикал на џихад против САД и Израел?

Дневник
2 поврзани вести »

Социјалистите се оградуваат од коментарите на Латас

Утрински - 22.05.2002

ПъAтпарьJъC ъь СП деЃEыQирЃEдеЃE имЃEЃEевирањЃEво ъ@ьFицисЃEта ЃEалицијЃE СДСМ ЃEЃEЃE/span> СъGијалистите се ьBрадуваат ьC ЃEЃEыQаритЃEъь Латас ОЛИВЕРА ВОЈНОВСКА ЗъAан ВитаньA ПъAтпарьJъC ъь СъGијалистичкатЃEЃEртијЃEЗъAан ВитаньA деЃEыQирЃEдеЃE во ъ@ьFицисЃEта ЃEалицијЃE"ЗЃEМакедЃEијЃEзаедыM", ...

"Студентките" го направија првиот чекор кон одбрана на титулата

Утрински
2 поврзани вести »

Георгиевски му понудил на Муратовски заеднички да ги изненадат административците

Вест - 24.05.2002

"Јас и на претседателот на синдикатот му кажав дека Владата подготвува добар пакет за целата македонска администрација. Јас му понудив дали тој пакет сака заеднички да го претставиме по 10 дена или сака и понатаму да се продолжи со сила.

Премиерот го викна Муратовски на средба во четири очи

Вест
2 поврзани вести »

Георгиевски: Непризнавање на граница значи војна

Утрински - 24.05.2002

Премиерот за најновите состојби со границата, за случајот "Бошковски" Дали ќе побарате оставка од министерот за внатрешни работи, Љубе Бошковски, по инцидентот кај Леуново? - Мислам дека грешката е направена, грешката не е спорна и самиот министер го даде своето длабоко извинување.

Ако Косово не ја признава границата, имаме реална војна

Дневник
2 поврзани вести »

Рак-не претерувајте со страстите

Дневник - 23.05.2002

Ви се укажуваат повеќе можности да запознаете неколку личности со кои ќе можете да остварите бурна врска. Вие сте на потег да избирате. Може да се случи и малку да претерате со страстите. На работното место ги привршувате работите што порано сте ги почнале, а за тоа ќе ви биде овозможена пријатна ...

Рак-внимавајте да не претерате

Дневник
2 поврзани вести »

Подемот, падот и повторниот подем на електронската трговија

Капитал - 23.05.2002

Електронската трговија во светотПодемот, падот и повторниот подем на електронската трговијаПо крахот на "дотком" бизнисите во 2000 година, електронското тргување бележи повторен раст. Сепак, на е-бизнисот отпаѓа само 2% од вкупната трговија во светот "Примамени од наизглед неограничениот профит, ...

Во Македонија не се тргува преку Интернет

Капитал
2 поврзани вести »

Парите за бранителите исчезнале на пат од Австралија до Македонија

Вест - 23.05.2002

ИССЕЛЕНИЦИТЕ НЕ СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД ДИСТРИБУЦИЈАТА НА НИВНАТА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ "Австралиска хуманитарна помош за Македонија"е името на хуманитарната организација, што е формирана минатиот месец во Мелбурн Австралија со главна задача да собира хуманитарна помош и донациите да ги испраќа во Македонија.

Десет години независна хуманитарна дејност

Утрински
2 поврзани вести »

Неизвесни Ферзалиева, Чупиќ и Платон

Утрински - 25.05.2002

Ѓорчепетровки од денеска на репрезентативните подготовки Седумте повикани репрезентативки од Кометал Ѓорче Петров денеска треба да се приклучат на подготовките на сениорската ракометна селекција во салата во Автокоманда, каде што седум избранички на селекторот Зоран Кастратовиќ во средата го почнаа ...

Чупиќ и Платон не мислат да се одзват на повикот

Вест
2 поврзани вести »

"Македонска приказна" во Бања Лука и Крајова

Вест - 24.05.2002

Театарот за деца со хит претставата "Македонска приказна" во режија на Боњо Лунгов ќе гостува на два фестивала. Од денеска до 28 мај ќе гостува на "Меѓународниот фестивал на театри за деца" во Бања Лука, а од 28 мај до 2 јуни ќе гостува на Меѓународниот фестивал "Празник на куклите" во Крајова.

"Македонска приказна" на фестивали во Бања Лука и во Крајова

Утрински
2 поврзани вести »