TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-06-10 - 2002-06-16

Пакет со регистарски таблички за Стојан Андов

Дневник - 13.06.2002

ХЕНДИКЕПИРАНИТЕ СИ ГИ БАРААТ ПРАВАТА Пакет со регистарски таблички и фотографии од протестот на хендикепираните лица пред Собранието в петок ќе стигне до неговиот претседател Стојан Андов. Пратката ја испраќа Здружението "Полио плус", како потсетување на изгубените бенефиции на хендикепираните лица.

Во Скопје изградени 40 пристапи за инвалидски колички

Утрински

Ако не можеш по магарето удри по самарот

Вест

Четирите тркала заменуваат дел од нашето тело

Дневник
4 поврзани вести »

Алити - само име и фама

Дневник - 15.06.2002

Махи Несими - Предлог за портрет И по 12 години општествена трансформација, се уште не можеме да се гордееме со некој подобар живот на граѓаните. Освен тоа се соочуваме со сериозно нарушена безбедносна состојба кога безбедноста на граѓаните ја доведуваат во прашање поединци и неодговорни и ...

Халили: Алити направи раководство од друштво таксисти

Дневник

Халили исклучен од ПДП, а ќе лета и до МНР

Утрински

Противниците на Алити се приклонуваат кон Ахмети

Утрински
4 поврзани вести »

Двлоличноста на Ахмети

Дневник - 15.06.2002

Џејсон Мико - Лидери Зошто некој би решил да инвестира во земја во која човек може да земе оружје во рака, да почне војна со демократски избраната Влада, да предизвика смрт на десетици лица, да рани стотици, да расели илјадници и да предизвика милионски штети и потоа да добие амнестија и да формира ...

Али Ахмети уште е на црната листа

Вест

Ахмети: Ќе го одбраниме достоинството на албанскиот гласач

Капитал

ОНА ги освојува сите албански партии

Утрински
4 поврзани вести »

За раселените од Арачиново ќе се градат живеалишта

Утрински - 12.06.2002

Со дел од донираните пари од меѓународната заедница Министерот за транспорт и врски, Љупчо Балковски, утре ќе одржи средба со претставници на неколку меѓународни финансиски институции, на која ќе се разговара за потребата од насочување на дел од парите донирани во рамките на активностите на ...

Протераните арачиновци бараат нови домови

Дневник

Ако не им се реши станбеното прашање, раселените насилно ќе се вселат во државни станови

Вест

Раселените на изборите ќе гласаат како војниците и затворениците

Вест
4 поврзани вести »

Дејвид Брн ја запали Универзална

Вест - 14.06.2002

ПО ГОСТУВАЊЕТО НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ВОКАЛИСТ НА "ТОКИНГ ХЕДС" ВО СКОПЈЕ Сензација број еден во градов, во државава. Скопје во живо виде една од најсјаните sвезди на светската музичка галакасија - Дејвид Брн. Сензација број еден во градов, во државава.

Дејвид Брн на задоволство на македонската публика

А1

Концерт на Дејвид Брн

Дневник

Со Дејвид Брн концерт за танцување и плачење

Вест
4 поврзани вести »

Промовиран албумот "Бест Оф Бодан Арсовски"

Дневник - 12.06.2002

ВЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ГРАД СКОПЈЕ Најдобрите моменти од четирите досегашни соло-изданија на Бодан Арсовски и "Езгија оркестар" (Edless View", "Broke Beat, "Tiresias" и "Елегија"), живата снимка на темата "Средорек" и видеото за песната "Tiresias" се содржините на новото цеде на нашиот познат музичар ...

Промовиран најновиот диск на Арсовски-"Бест оф"

Утрински

Бодан Арсовски со нов албум "Бест оф"

Вест

Најдоброто од Бодан Арсовски

Вест
4 поврзани вести »

Голем пресврт во вториот дел за пласман во осминафиналето

Утрински - 13.06.2002

Парагвај стигна до посакуваната победа над Словенија со 3:1 Иако со 10 играчи, по исклучувањето на Паредес во 22 минута, репрезентацијата на Парагвај стигна до посакуваната победа изразена со два гола разлика и со конечни 3:1 во мечот против Словенија, и поради повеќето постигнати голови (6:6) во ...

Чилаверт и компанија повторно со последниот воз до осмина-финалето

Дневник

Победа на црвената фурија во полза на Парагвај

Дневник

И Аргентина го напушта СП

А1
4 поврзани вести »

Осуммина мртви во бомбашки напад на американскиот конзулат во Карачи

Вест - 15.06.2002

КАРАЧИ, 15 јуни (АП) - Еден вооружен напаѓач вчера удрил со автомобил полн со експлозив во стражарницата пред американскиот Конзулат во Карачи при што покрај себе убил уште седум други лица, а 45 завршиле со повреди. Големата екплозија зафатила уште десетина други возила, а во sидот од објектото ...

Единаесет мртви од бомба пред американскиот конзулат во Карачи

Утрински

Бомба уби осум луѓе пред Конзулатот на САД во Карачи

Дневник

Најмалку осум лица загинаа во експлозија во Карачи

А1
4 поврзани вести »

Китинов/Ландсберг елиминирани во второто коло

Вест - 15.06.2002

Тенис Македонскиот тенисер Александар Китинов во дубл со Швеѓанецот Јохан Ландсберг се елиминирани во второто коло на 736.000 долари вредниот АТП турнир во лодонскиот кварт Квинс, откако беа поразени од Маеш Бупати (Индија)/Макс Мирњи (Белорусија) со 6:3,6:7.7:5.

Китинов/Ландсберг во второто коло

Вест

Инвалидите во картонажа "Македонија" работат за сини картони и хранарина

Вест

Отпуштени шест инвалиди од „Картонажа“ за време на штрајк

А1
4 поврзани вести »

Бик-верувајте во себе

Дневник - 14.06.2002

Многумина во овој момент не ви се наклонети. Затоа не очекувајте помош од страна. Верувајте во сопствените способности и потрудете се сами да се справите со сегашната ситуација во која од вас ќе се бара многу работа и труд. На љубовен план ќе почувствувате потреба да планирате заеднички живот со ...

Бик-хаотична ситуација

Дневник

Бик-добра вест

Дневник

Бик-поволна ситуација

Дневник
4 поврзани вести »