TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-06-17 - 2002-06-23

Американска фудбалска лекција и за Мексиканците!

Утрински - 18.06.2002

САД се пласираа во четврт-финалето, изненадувајќи го јужниот сосед Победата во првиот меѓусебен дуел на СП е воедно петта за САД во последните шест меча со Мексико Соединетите Американски Држави продолжуваат со делење фудбалски лекции на 17.

Американците молчешкум до четврт-финалето

Дневник

САД и Бразил продолжуваат во 1/4 финалето

А1
3 поврзани вести »

Во земјотресот во Иран загинаа 230 лица

А1 - 23.06.2002

Иранското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека во земјотресот кој вчера го погоди Иран загинале 230 лица, а не 500 како што беше претходно објавено. „Во земјотресот загинаа 227 лица во областа казвин и три лица во областа Хамедан, а околу 1.000 се повредени“, се вели во ...

500 лица загинаа во силен земјотрес во Иран

А1

Силен земјотрес ги погоди Соломонските острови

А1
3 поврзани вести »

Законот треба да се усвои пред изборите

Утрински - 21.06.2002

Лекарската комора на Македонија Измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита со кои се трасира реформата во примарната здравствена заштита, треба да се донесат пред изборите. Во спротивно, смета Лекарската комора на Македонија, ќе дојде до пролонгирање на реформите во здравството и ...

Од Фетаи се бара да го објасни контроверзниот концепт на коморите

Утрински

Отфрлен предлог законот за стопански комори

А1
3 поврзани вести »

Одбиено барањето на Дрита

Дневник - 20.06.2002

КОМЕСАР ЗА НАТПРЕВАРИ ВО ФСМ Комесарот за натпревари во Фудбалскиот сојуз на Македонија го одби барањето на Дрита за промена на табелата во Втората лига, откако клубот од Брвеница се жалеше на неплатени казни за жолти картони на клубот 11 Октомври од Прилеп.

Само ФСМ сам ги плаќа чартерите, оти никому не му текнало да ги побара бесплатно!

Дневник

Оџаков утре ќе ја предаде ФСМ пред судот на ФИФА

Вест
3 поврзани вести »

Евтушенко и Маркушевска потпишуваат на 27/28 јуни

Утрински - 21.06.2002

КьKетал ЃE со ыMЃEтренер ЃEЃEЃEЃE/span> ЕвтушенЃE ЃEМарЃEшевсЃE ЃEтпишувааЃEъь 27/28 јунЃE/SPAN> Драгаъь ПецевскЃE ЛеоыGЃEЕвтушенЃE, ЃEј ЃEЃE сеЃEЃEъA ъь украинскатЃEжеыPЃE раЃEЃEтнЃE реЃEезентацијЃEстанЃEвицешаЃEиоЃEъь Евръ@скъCЃEЃEвеыPтвЃE2000 во РьKанијЃE ЃE ЃEужыGъC ъьЃEЃEЃEьC тој состав ...

Црвенковски во работна посета на Руската Федерација

Утрински

Тупурковски: Присутен е сериозен застој во демократските односи

Утрински
3 поврзани вести »

Ако не го ликвидира ЦИА Садам, Американците почнуваат војна

Дневник - 18.06.2002

АМЕРИКАНСКИ СЕНАТОРИ РЕЗИМИРААТ По налог на претседателот Џорџ В. Буш, ЦИА ќе почне тајни операции во Ирак, чија цел ќе биде уривање на претседателот Садам Хусеин или негова ликвидација. Ако не успеат овие операции, САД веројатно ќе појдат во војна против Ирак, јави Ројтерс.

ЦИА треба да го собори Садам Хусеин

Утрински

Буш ја овластил ЦИА да почне тајна програма за соборување на Хусеин

Вест
3 поврзани вести »

Во Охрид ќе се избира Мис тинејџерка 2002

Вест - 18.06.2002

На 29 јуни во Охрид, во организација на агенцијата "Кворум моделс", за прв пат ќе се организира избор за "Мис тинејџерка 2002". Овој избор е збогатен со многу награди и изненадувања, а победничката ќе замине на светскиот избор "Мис тин" во САД.

Убавицата Јасна Спасовска ја наследи круната на сестра #

Дневник

Круната остана во семејството Спасовски

Вест
3 поврзани вести »

Китинов/Ландсберг елиминирани во четвртфиналето

Вест - 21.06.2002

Тенис Македонскиот тенисер Александар Китинов, во дубл со Јохан Ландсберг од Шведска се елиминирани во четвртфиналето на 125.000 долари вредниот АТП челинџер турнир во германскиот град Брауншвајг. Китинов/Ландсберг, кои се трети фаворити на турнирот загубија од австралиската комбинација Јордан ...

Китинов/Ландсберг сигурни на стартот

Вест
2 поврзани вести »

Влијанието на музиката врз деца со пречки во развојот

Утрински - 21.06.2002

"Џунџуле° презентираше брошура за музикотерапија Центарот за детско уметничко изразување, музикотерапија и психофизичка релаксација ?Џунџуле° вчера ја презентираше брошурата ?Музикотерапија, што е тоа?!°. Брошурата, финансиски поддржана од хуманитарната фондација ?Благовестие°, е дел од проектот ...

Промоција на брошура за деца со посебни потреби

Вест
2 поврзани вести »

На НАТО му пречи "отвореноста" на албанската граница

Утрински - 21.06.2002

Џорџ Робертсон, генерален секретар на Алијансата, идниот четврток во Скопје Генералниот секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, во идниот четврток ќе допатува во посета на Македонија, за да поразговара за изборите и за конференцијата во Охрид која, со одлука на официјален Брисел, неодамна беше откажана.

НАТО ја чека ОБСЕ да ги каже критичните места

Вест
2 поврзани вести »