TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-01-14 - 2002-01-20

АРМ, засега, нема нови нарачки за оружје од Украина

Утрински - 18.01.2002

По посетата на висока воена делегација на официјален Киев Наводите во некои медиуми дека Армијата на Република Македонија набавува ново тешко оружје од Украина и дека оваа држава ќе отвори фабрика за производство на воена опрема во Македонија, се класични дезинформации, а двата новопристигнати ...

Украина ќе го ремонтира оружјето на АРМ без ќар

Дневник

АРМ не купува оружје од Украина

Вест

Набавува ли Македонија од Украина авиони за пролетната офанзива

А1

Љубчо сака од полицијата да направи своја војска

Вест

Утрински Утрински Дневник А1 Дневник А1

11 поврзани вести »

Наумоски и Ѓуров се приклучија во подготовките

Дневник - 19.01.2002

КОШАРКА - ЗА квалификациските МЕЧЕВИ Капитенот Петар Наумоски и Марјан Ѓуров и се приклучија на македонската кошаркарска репрезентација на подготовките за квалификациските средби за Европско првенство 2003 против Германија во Охрид и Кипар во Никозија, на 23, односно 26 јануари.

Бугарија - Македонија 87:90

Утрински

Комплетни в недела навечер?

Дневник

Во Охрид и Ѓуров, отпаднаа Димитровски и Тасов

Вест

Ги растуривме Бугарите

Дневник

Дневник А1 Дневник Вест Утрински

10 поврзани вести »

Следуваат измени на планот за враќање на полицијата

А1 - 19.01.2002

Генералниот план за враќање на безбедносните сили во кризните региони, кој го подели државно-владиниот врв и кој беше поводот за разидувањето меѓу Георгиевски и Димовска, може многу брзо и формално да биде изменет, најавуваат за А1 дипломатски извори.

Враќањето на полицијата има симболичен карактер

Дневник

Одлуката за измена на планот за враќањето на полицијата в петок

А1

Замена на пунктовите со 24-часовно патролирање

Утрински

Сите се согласни за поместување на пунктовите

Дневник

Утрински Дневник А1 Утрински Дневник

10 поврзани вести »

Веќе три години ФСМ не наплатува за издавање сертификат

Дневник - 19.01.2002

ФУДБАЛ - БОШАЛЕВСКИ ПО ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ФСМ НЕЗАКОНСКИ ЌАРУВА ФИФА строго забранува наплата на сертификат, а некои од играчите што заминаа во странство од летото 1999 година досега, потврдуваат дека никој од нив не барал пари Никола Бошалевски, генералниот секретар на Фудбалскиот сојуз на ...

Ванчо Трајанов за документот платил 3.000 германски марки

Утрински

Јанев доби раскин, за Манов се бара образложение од премиерот!

Дневник

Премиерот ќе го решава "случајот Манев"

Вест

Тарифата од 1.000 до 3.000 германски марки

Утрински

Утрински Дневник Утрински Дневник Дневник

10 поврзани вести »

Кометал Ѓорче Петров е поразен од Крим Неутро Робертс

А1 - 19.01.2002

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров се поразени на гостувањето во Љубљана против актуелниот европски првак Крим Неутро Робертс. Во вториот натпревар од новото издание на Лигата на шампионите Кометал Ѓорче Петров загуби од Крим Неутро Робертс со резултат ...

Евротитулата на Крим доволна инспирација

Утрински

Ѓорчепетровки на испит кај европските првенки

Вест

Кометал Ѓ. Петров и Крим ЕТА Неутро Робертс стравуваат еден од друг

Дневник

Панов: Со фер судење се е можно

Утрински

Дневник Дневник Утрински Вест Дневник

10 поврзани вести »

Полицијата тврди дека не го знае идентитетот на разбојниците

Вест - 16.01.2002

ЧЕТИРИ ДЕНА ПО МИСТЕРИОЗНИОТ ГРАБЕЖ ВО МЕНУВАЧНИЦАТА "КИКИ" ВО ЦЕНТАРОТ НА КУМАНОВО Во штурото соопштение до јавноста, полицијата официјално тврди дека не го знае идентитетот на маскираните ограбувачи, но исто така полицијата ниту ги демантира ниту ги потврдува гласните шпекулациите д Вчера, ...

Продавачка со врескање истерала вооружен разбојник

Вест

Разбојник со пиштол се исплашил од продавачка

Дневник

Во грабежот учествувале полициски мајор и резервист?

Вест

Во разбојништвото учествувале членови на прилепското подземје

Вест

Вест Дневник Дневник Вест

9 поврзани вести »

"Охридските" закони да се донесат до март

Дневник - 18.01.2002

ЕПИЛОГ ОД СРЕДБАТА НА ЛИДЕРСКАТА ЧЕТВОРКА СО ТРАЈКОВСКИ На 29 или 30 јануари треба да се прецизира кои закони се во духот на рамковниот договор и кои се најприоритетни - велат во кабинетот на Трајковски Избори во мај и спроведување на обврските од охридскиот договор е резултатот од вчерашната ...

ОНА се плаши од апсења, ако падне Трајковски

Вест

Екипи на Ле Роа кај Ахмети во Шипковица во потрага по вистината

Вест

Ветување за брзо имплементирање на охридскиот договор

А1

Аберот на Ле Роа ќе го одмота клопчето?

Дневник

Вест Вест Вест А1

9 поврзани вести »

За секое семејство по 20.000 денари

Утрински - 18.01.2002

Г. г. Стефан се сретна со семејствата на киднапираните Семејствата на дванаесетте киднапирани Македонци вчера ги посети поглаварот на Македонската православна црква, архиепископот г. г. Стефан. Поглаварот на МПЦ на секое семејство му предаде по 20.000 денари, донација од македонските иселеници во ...

Полицијата негира вмешаност во киднапирањето

Утрински

МВР е одговорно за исчезнатите Албанци

Дневник

Од власта ништо, а странците ги заобиколуваат одговорите

Вест

И роднините на исчезнатите Албанци кај Трајковски

Вест

Утрински А1 Утрински Вест

9 поврзани вести »

Отвори 600 срца, а своето го чува заклучено

Дневник - 19.01.2002

Портрет - Жан Митрев, кардиохирург Тој е "изрод" во семејството Митреви во чие семејно стебло досега не се појавил ниту еден лекар. Афинитетите кон хирургијата ги пројавил уште во раното детство кога без многу трема "оперирал" жаби и други животни.

Специјална болница за кардиоваскуларни заболувања „Филип Втори“

А1

Жан Митрев е кираџија, а не концесионер

Утрински

Над 20 медицински сестри од Кавадарци сакаат да работат со д-р Митрев

Утрински

Мегаломански апетити на Жан Митрев

А1

Утрински А1 Утрински Дневник

9 поврзани вести »

Претстави од Албанската драма, МНТ и од Драмски

Утрински - 18.01.2002

Денеска на "Македонската театрска платформа" Денеска во рамките на проектот "Македонска театарска платформа", на сцената на Театарот на народностите, со почеток во 18 часот, ќе биде одиграна претствата "Утре тргнуваме во рајот" од Теки Дервиши, во режија на Дритро Касапи.

Седум претстави на театарската берза

Вест

Отскочна штица за во Европа

Дневник

Западот го среќава Истокот

Утрински

Почнува првата македонска театарска берза

Вест

Утрински А1 Вест Вест

9 поврзани вести »