TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-09-16 - 2002-09-22

Вардарци по еден месец повторно освоија бодови

Дневник - 20.09.2002

РАКОМЕТ - СРЕДНОЕВРОПСКА ЛИГА Пивотменот Ванчо Димовски, кој постигна девет гола, најзаслужен за ремито на скопјани во Загреб На првото гостување во Средноевропската лига (МЕХЛ) ракометарите на Вардар Ватростална освоија бод против Загреб, играјќи нерешено 33-33.

Средноевропската лига се поблиску до реализација?

Дневник

Борац и Железничар му излегоа во пресрет на Вардар и ќе гостуваат во Македонија

Дневник

РСМ не го одложи мечот Вардар В. - Пролет

Дневник
4 поврзани вести »

Избегнат атентат врз министерот Љубе Бошкоски

Вест - 18.09.2002

ВО САБОТАТА ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ НА ПАТОТ ЖЕЛИНО-ГРУПЧИН Самопрогласената АНА во саботата планирала за време на погребната церемонија на неговиот татко во Челопек, да го убие Љубе Бошкоски, но кога овој план пропаднал тие се обиделе да го убијат министерот, во негов Самопрогласената албанска ...

Според МВР, припадници на АНА подготвувале атентат врз Бошкоски

Утрински

АНА се обидела да го убие министерот Бошковски?

Дневник

Осуетен обид за атентат на Бошковски

А1
4 поврзани вести »

Убиени 15 лица во Шринагар

А1 - 22.09.2002

Петнаесет лица, од кои 10-мина наводни муслимански бунтовници, беа убиени ноќеска во индискиот дел од покраината Кашмир, каде со приближувањето на втората фаза од регионалните избори закажани за во вторник, растат насилствата.

Страв од нови насилства во Кашмир

Утрински

Изборите во Кашмир критични

Утрински

Регионални избори во Кашмир

А1
4 поврзани вести »

За коалиција меѓу СДСМ и ДУИ треба да реши Црвенковски

Дневник - 21.09.2002

СПОРЕД МЕЃУНАРОДНИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ Стојан Андов вети дека ќе го свика парламентот до 5 октомври, како што предвидува Уставот, а тој го следи Уставот, изјави Ле Роа Коалицијата меѓу СДСМ и ДУИ е една од можните опции, но за тоа треба да реши лидерот на социјалдемократите Бранко Црвенковски, а не ...

Новата владата би можела да биде избрана до 11-ти октомври

А1

Андов на Ле Роа му ветил дека ќе свика седница до 5-ти октомври

А1

Бигман на турнеја по Македонија, Ле Роа во кризните региони

Вест
4 поврзани вести »

Партизан му одржа лекција на Спортинг

Вест - 21.09.2002

КУП НА УЕФА - ПРВО КОЛО Уго( Спортинг) во дуел со Делибашиќ (Партизан) Шампионот на СР Југославија, Партизан од Белград се погрижи за најголемото изненадување во натпреварите од првото коло во Купот на УЕФА. "Црно - белите" ја прекинаа неколкугодишната серија на слаби резултати на клубовите од ...

Селтик и Динамо ги наполнија противничките мрежи

Дневник

Голема победа на Партизан во гости над Спортинг

Утрински

Партизан го изненади Спортинг во Купот на УЕФА

А1
4 поврзани вести »

Макај со хет-трик го шокираше Баерн, "фармацевтите" торпедирани во Атина

Вест - 20.09.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Шпанскиот вицешампион Депортиво Ла Коруња се погрижи за најголемото изненадување во првото коло од Лигата на шампионите. Тимот од Галиција во меч од "Г" групата на Олимпискиот стадион во Минхен го совлада Баерн со 3:2, а најзаслужен за победата на Де Шпанскиот вицешампион ...

Рој Макај го "урна" Баерн

Утрински

Дебакл на германските клубови во Лигата на шампионите

А1

Ирурета: Вечерва сме аутсајдери

Утрински
4 поврзани вести »

Патем и светски рекорд!

Утрински - 19.09.2002

Тим Монтгомери конечно го оствари она за што отсекогаш сонуваше Монтгомери:Иако го соборив светскиот рекорд, Грини се уште за мене е најбрз на планетата Тим Монтгомери го предвидуваше овој момент во последните две сезони, надевајќи се дека конечно ќе заврши ерата на Морис Грини и ќе почне неговата.

Монтгомери - нов император на спринтот

Дневник

Тим Монтгомери истрча рекордни 9,78 секунди на 100 метри

Вест

Монтгомери за една стотинка го надмина Грини!

Утрински
4 поврзани вести »

Македонија го положи тестот на изборите

Утрински - 17.09.2002

Прелиминарен извештај на меѓународните набљудувачи на изборите во нашава земја ТАМАРА ГРНЧАРОСКА "Македонското општество го положи тестот", изјави Кимо Килјунен, потпретседателот на Парламентарното собрание на ОБСЕ и специјален координатор на претседавачот на ОБСЕ за парламентарните избори во ...

Македонија го положи тестот

Вест

Македонија го положи тестот за демократија

Дневник

ОБСЕ: „Македонија го положи тестот“

А1
4 поврзани вести »

ФСЈ ќе го учи ФСМ како да ни изгледаат стадионите

Дневник - 20.09.2002

ОТКАКО УЕФА НЕ УСПЕА Фудбалскиот сојуз на Македонија чукна на вратата на своите колеги од Сојузот на нашиот северен сосед за тоа како треба да ни изгледаат стадионите, со цел да ги добиеме потребните УЕФА-лиценци за организирање меѓународни натпревари.

Предметот "Баута" проследен до Управниот одбор и до Комитетот за итност на ФСМ

Дневник

ФСМ им исплати по 10.000 евра на Оџаков и на Сетинов

Дневник

Баута не се чувствува виновен што судел на Косово

Дневник
4 поврзани вести »

"Јака 80" од Радовиш купи дел од "Југоремедија" од Зрењанин

Капитал - 19.09.2002

Македонска фирма инвестира во Србија"Јака 80" од Радовиш купи дел од "Југоремедија" од Зрењанин За 15 милиони евра "Јака 80" купи 41,93% од фармацевтската фабрика во Зрењанин. Тие планираат и купување на фабрика во Русија, со што ќе ги зголемат капацитетите и асортиманот Верица ...

Сопствениците на "Јака 80" уплатија 15 милиони евра за "Југоремедија"

Утрински

"ЈАКА 80" уплати 15 милиони евра за "Југоремедија"

Вест

Нини - "бизнисмен на потерница"

Утрински
4 поврзани вести »