TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-09-16 - 2002-09-22

Реал ја прегази Рома на "Олимпико"

Вест - 19.09.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Актуелниот европски клупски шампион, Реал од Мадрид вонредно ја почна одбраната на титулата во Лигата на шампионите. Играчите на "кралскиот клуб" го декласираа италијанскиот вицешампион Рома, победувајќи ја со 3:0, како гости во средба од првото коло Актуелниот европски ...

Шампионот шампионски на "Олимпико"

Утрински

„Реал“ импресивно ја почна одбраната на титулата

А1

Реал ја почнува одбраната на титулата во Рим

Вест
4 поврзани вести »

КФОР различно ја чува границата кон Македонија

А1 - 22.09.2002

„Не можам да имам војник на секој метар од границата, но во моментов ги покриваме сите патеки кои може да се користат за илегално преминување“, изјави командантот на КФОР, генерал Марсел Валентин. Зависно од тоа за кој контингент на КФОР се работи, различно се контролира границата кон Македонија.

КФОР уапси пет лица при илегален премин од Албанија во земјава

Утрински

Дали европските сили ќе ги заменат КФОР и НАТО?

А1
3 поврзани вести »

По изборите - спроведување на охридскиот договор и консолидирање на демократијата

Дневник - 21.09.2002

ОТВОРЕНО ПИСМО ОД ЏОРЏ РОБЕРТСОН НАТО и меѓународната заедница ќе бидат покрај вас и понатаму ќе го поддржуваат зацврстувањето на мирот и стабилноста во земјата - вели Робертсон Парламентарните избори во Македонија беа клучен испит за мирот и демократијата во таа земја и со тоа е направен првиот ...

Робертсон: Граѓаните го положија тестот на демократијата во Македонија

Утрински

Робертсон: „Имплементација на Охридскиот договор“

А1
3 поврзани вести »

Изборниот молк го прекршиле 11 РТВ-станици

Дневник - 19.09.2002

СОВЕТОТ ЗА РАДИОДИФУЗИЈА Пофалби за брзите информации за изборните резултати до приватните телевизии А1, Скај нет, Телма и Канал 5, наспроти МТВ, каде што беа забележливи збунетост и отсуство на професионализам и уредувачка одговорност Вкупно 11 радиотелевизиски станици го прекршиле изборниот молк, ...

Телевизија 4 привремено остана без опрема

Утрински

Телевизиите Сител, Телма и ТВ 4 го нарушија молкот

Дневник
3 поврзани вести »

Sинго повторно пратеник

Вест - 18.09.2002

Социјалистичката партија успеа да го добие потребниот број гласови за да стане парламентарна партија, рече Зоран Витанов, портпарол на партијата на вчерашната прес-конференција. " Од страницата на ДИК на Интернет се гледа дека Љубисав Иванов-Sинго е избран за пратеник во третата изборна единица, со ...

Витанов: Социјалистите добија еден мандат!

Утрински

Социјалистите успеаја да влезат во парламентот

А1
3 поврзани вести »

АРМ заплени поголемо количество оружје кај Танушевци

Вест - 17.09.2002

Првиот граничен баталјон на АРМ, завчера на пладне, во реонот на Танушевци открил поголемо количество пешадиско оружје, муниција и воена опрема. Оружјето е пронајдено во примитивно полско скривалиште, односно земјаница, во која за време на акцијата на граничарите немало луѓе.

АРМ открила склад за оружје кај Танушевци

Дневник

Пронајдени оружје и муниција во близина на Танушевци

А1
3 поврзани вести »

Головите - нектар од нирнбешкиот фудбалски бог

Дневник - 17.09.2002

ТРИ ТРИБИНИ ВО НИРНБЕРГ СО ИМЕТО САША ЌИРИЌ И МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ Ќириќ влезе во историјата на клубот, а навивачите го пречекаа пред мечот со Баерн со кореографија на трибината на која го испишаа неговото име и го насликаа македонското знаме Околу 8.000 навивачи на Нирнберг му приредија пријатно ...

Ќириќ стрелец на 1.000 гол за Нирнберг во Бундес лигата

Утрински

На Ќириќ со голови му се придружија и Крстевски и Треневски

Вест
3 поврзани вести »

МОТ ќе се Отвори со "Роберто Цуко" на Иван Поповски

Утрински - 18.09.2002

На 25. септември ќе почне 27. Млад отворен театар Сунчица Уневска Годинешниот 27. Млад отворен театар ќе започне на 25 септември, а ќе трае до седми октомври, со тоа што во текот на одржувањето ќе бидат прикажани осум претстави и, како новина, некои дополнителни содржини кои ќе останат изненадување ...

Ќе гледаме тотален театар

Дневник

Со МОТ доаѓа тоталниот театар

Вест
3 поврзани вести »

Илиевски: Верувам дека Христов ќе биде подготвен за претстојните мечеви

Утрински - 21.09.2002

РепрезеыQативыGъC цеыQарфоЃEЃEргЃEХристьA ЃEвтъAыM ъь десетдыDвнЃEЃEштедЃE/span> ИЃEевскЃE Верувам деЃE ХристьA ќе биде ЃEдгъCвеЃEза ЃEетстыШыGте ЃEчеви ЕЃEЃEКитаньAскЃE Неизвесен ъьстапъC за реЃEезентацијатЃE ЃEрѓЃEХристьA РепрезеыQативыGъC цеыQарфоЃEЃEфудбалер ъь хоЃEыCскиоЃEЃEвоЃEгаЃEНЕК ...

"Логос Оксфорд" воведува програма мултимедија

Дневник

ОПЕК ќе ја држи високо цената на нафтата

Утрински
3 поврзани вести »

Сликата на Шумахер и на кредитна картичка

Дневник - 21.09.2002

ФОРМУЛА 1 * Експанзијата на популарноста на петкратниот светски шампион, Михаел Шумахер, продолжува со зголемувањето на предметите на кои се наоѓа неговиот лик. Последна во низата е кредитната картичка "Михаел Шумахер", која ја издава германската банка "Дојче Вермогенсбератум АГ".

Поради Ферари опаѓа ТВ гледаност на Формула 1

А1

За промена, овојпат Барикело пред Шумахер

Утрински
3 поврзани вести »