TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-02-18 - 2002-02-24

Конечно, хумани кредити со камата до 3,5 отсто

Дневник - 23.02.2002

ТУТУНСКА БАНКА Граѓаните што своите девизи и ги довериле на Тутунска банка, од март ќе можат да добијат потрошувачки кредити со поволна каматна стапка од 2 до 3,5 отсто на годишно ниво, рок на враќање до 10 години, како и грејс-период од 1 година.

Деловен простор на 10 години со камата до 3,5 насто годишно

Вест

Тутунска банка воведува нови кредити за населението

Утрински

ИК банка почна да одобрува кредити за девизните штедачи

Утрински

Тенис со државни пари

Вест

Капитал Утрински А1

8 поврзани вести »

Каролина, покажи што знаеш!

Утрински - 23.02.2002

Откако "легнаа" чувствата за "Скопје 2002" за избор на песна за Евровизија Валентина Тодоровска, Александар Митевски Веќе неколку дена живееме во реалноста што се вика ( и се пее) "Од нас зависи" со Каролина Гочева, Никола Перевски-Пере, Владимир Крстевски-Франц и Дики Тавитијан во главните улога.

Каролина беше ко кралица, сакам таква да ја види и светот

Вест

Каролина блескаше во креацијата на Ношпал

Дневник

Битолчани одушевени од своето галениче

Дневник

Во Европа со Каролина Гочева

Вест

Дневник Дневник Дневник

8 поврзани вести »

За загубарите пари само од Буџетот

Утрински - 23.02.2002

КОМПРОМИС Измените, со кои загубарите со 25 години стаж ќе го регулираат својот пензиски статус, се неприменливи за Владата, бидејќи Светска банка одби каков било компромис на таа тема. Владата, по преговорите во Вашингтон, единствено доби дозвола да обезбеди пари за исплата на заостанатите ...

Работниците со 25 години стаж инсистираат на парична помош до пензионирање

Утрински

Повторно протести на загубарите?

Утрински

Трпението на загубарите се помало

А1

Државата мора да најде решение за загубарите со 25 години стаж

Утрински

Утрински Утрински А1

8 поврзани вести »

Битолчани очекуваат убедлива победа

Утрински - 23.02.2002

Челенџ-куп, четврт-финале: Пелистер - ГАС Килкис ТИХОМИР ГРУЕВСКИ БИТОЛА - Единствениот наш претставник во ракометна Европа во машка конкуренција, Пелистер, вечерва како домаќин ќе го одигра првиот четврт-финален меч во Челенџ-купот против грчкиот тим ГАС од Кукуш.

Маковеј: На двата меча мора да одиме на победа

Дневник

Дополнителна премија за Пелистер за мечевите со Килкис

Дневник

"Чкембарите" подготвуваат голема фешта

Вест

Пелистер се криеше од грчките шпиони

Дневник

Дневник Вест

7 поврзани вести »

Патролите ќе чекаат да помине Курбан- бајрам

Вест - 22.02.2002

ВРАЌАЊЕТО НА ПОЛИЦИЈАТА ВО 15-ТЕ СЕЛА ВО ТЕТОВСКО ОДЛОЖЕНО ЗА ИДНАТА НЕДЕЛА Економско објаснување на портпаролот на ОБСЕ Флорин Паснику за барањата за етнички чисти патроли, составени само од Албанци Мешаните полициски патроли кои завчера требаше да влезат во 15 тетовски села, најверојатно тоа ќе ...

Враќањето на полицијата го блокираат мали групи од албанската заедница

Дневник

Полицијата во 15 села ќе влезе по Курбан-бајрам

Утрински

Прашањето за границата меѓу Македонија и СРЈ работа на ОН

А1

Нема знаци за пролетна офанзива

А1

Утрински Утрински

7 поврзани вести »

Откажување поради финансиски причини

Утрински - 21.02.2002

ШАРПЛАНИНСКИ КУП По многуте превирања, спротивности и препукување преку медиумите меѓу двата организатори на 32 издание на Шарпланинскиот куп, СК Љуботен и СК Тетово, организациониот комитет донесе конечна одлука оваа традиционална скијачка манифестација во нашава земја да не се одржи сезонава.

Недостатокот на финансии го откажа Шарпланинскиот куп

Вест

Нема пари, ниту снег за Шара-купот

Дневник

Шарпланинскиот Куп сепак нема да се одржи

А1

Државата ќе го спонзорира Купот

Вест

Утрински

6 поврзани вести »

Оставка на египетскиот министер за сообраќај по несреќата со запалениот воз

Вест - 23.02.2002

КАИРО, 23 февруари (Ројтерс) - Египетскиот претседатл Хосни Мубарак ја прифати оставката на министерот за сообраќај откако 332 лица загинаа живи горејќи во запалениот воз, во најстрашната сообраќајка на државната железница во Египет.

Загинаа 373 лица во пожарот во воз

А1

Во запален воз изгореа над 370 патници во Египет

Вест

Во запалениот воз изгореа 300 лица

Утрински

Триста луѓе изгореа во запален воз

Дневник

А1

6 поврзани вести »

Фрка за "Кутрите..."

Вест - 22.02.2002

ПРЕКСИНОЌА НА ПРЕМИЕРАТА ВО ДРАМСКИ Градов врие со глувчиња. Ама не на живо, туку на билбордите со кои "Идеа плус" ја рекламира претствата "Кутрите мали хрчки" во која нивниот директор Иво Лауренчиќ дебитираше како режисер во Драмски театар. Градов врие со глувчиња.

Премиера на „Кутрите мали хрчки“ во Драмски театар

А1

"Кутрите мали..."деби на директорот на "Идеа плус"

Вест

Премиера на "Кутрите мали хрчки"

Утрински

"Кутрите мали хрчки" на Михиќ, во режија на Иво Лауренчиќ

Дневник

Вест

6 поврзани вести »

СВР Тетово го идентификува возачот на "аудито"

Утрински - 21.02.2002

По прегазувањето на резервистот Секторот за внатрешни работи во Тетово го откри возачот на ?аудито", што во неделата го прегази резервистот на АРМ Душко Гочевски од Велес, на патот Скопје-Тетово. Станува збор за жител на Скопје за кого подетални информации во Тетово не можевме да добиеме. (Г.Е.

Возачот на "аудито" е сопственик на позната скопска компанија

Вест

Полицијата во потрага по извршителот

Утрински

Резервист на АРМ прегазен од "ауди"

Дневник

Загина резервист на АРМ, возачот во бегство

Вест

Утрински

6 поврзани вести »

Китинов/Пери во полуфиналето

Утрински - 23.02.2002

АТП-челинџер во Андрезјо, Франција Вторите носители на АТП-челинџерот во Андрезјо, Франција (75.000 долари), македонскиот тенисер Александар Китинов и Австралиецот Тод Пери, се пласираа во полуфиналето откако нивните противници, Шпанците Алекс Лопез Морон/Жаиро Веласко, го предадоа четврт-финалниот ...

Китинов/Пери во полуфиналето

Вест

Китинов/Пери во четврт-финалето

Утрински

Китинов/Пери во четвртфиналето

Вест

Китинов на челинџер во Франција

Вест

Утрински

6 поврзани вести »