TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-02-18 - 2002-02-24

Скорпија-емотивно исполнето

Дневник - 22.02.2002

Се чувствувате емотивно исполнети, но тоа нема да има скоро никакво влијание врз вашиот сентиментален живот денеска. Тоа што ви недостига е волја да преземете акција. Не дозволувајте летаргичното расположение да ви го расипе денот од кој можете да извлечете многу.

Скорпија-бидете дипломатични

Дневник

Скорпија-ви треба физичка активност

Дневник

Скорпија-забрзано темпо

Дневник

Скорпија-помали пречки

Дневник
5 поврзани вести »

ДА е во фаза на консолидација

Утрински - 23.02.2002

Васил Тупурковски во Виница КОЧАНИ - Денешната ситуација во државава треба да ја помрднеме од нулта точка и да ги отфрлиме сите притисоци однадвор. Мораме да кажеме дека наредните избори не се борба за власт меѓу македонските партии, туку борба на духовна свест за да се опстане, истакна, меѓу ...

Тупурковски: Демократска алтернатива е за предвремени избори

Утрински

Тупурковски: Македонија функционира како меѓународен протекторат

Вест

Ударите врз ДА доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ

Утрински
4 поврзани вести »

Слога Ј. се враќа од Анталија со гол-разлика 3-11

Дневник - 20.02.2002

Фудбалскиот шампион Слога Југомагнат од подготовките во Анталија, Турција се враќа со три пораза и два нерешени меча. Во последниот натпревар, со грузискиот прволигаш ВИТ, чаирчани загубија со 1-2, иако на полувремето водеа со 1-0 со голот на младиот Николче Танчевски.

Скор - три порази и два нерешени меча на чаирчани

Утрински

Мечот решен во вториот дел

Утрински

Белградски Партизан поуспешен со 2:0

Вест
4 поврзани вести »

За Оле Бјорндален четврти златен медал

Утрински - 22.02.2002

Во штафетната бијатлонска трка на 4х7,5 километри Норвежанецот Оле Бјорндален, стана најуспешен учесник на Олимписките игри во Солт Лејк Сити со четири златни медали. Бјорндален во штафетната бијатлонска трка на 4х7,5 километри, заедно со другарите од репрезентацијата Ханеволд, Андерсен и Гјеланд, ...

Кјетил Андре Омот најбрз во супервелеслаломската трка

Утрински

Бјорндален, првиот бијатлонец кој освоил три златни медали

Утрински

Златен хет трик на Бјорндален

Вест
4 поврзани вести »

Џафери и Имери го преферираат Ахмети пред Трајковски

Утрински - 20.02.2002

Главните албански лидери подолго време ги "бојкотираат" средбите кај претседателот на државава Главните албански лидери Џафери и Имери повеќе го преферираат Али Ахмети отколку претседателот на државава, Борис Трајковски, кај кого веќе подолго време на средби ги испраќаат своите потпретседатели Тачи ...

Македонските Албанци не се подготвуваат за офанзива

Дневник

Албанските лидери ги отфрлаат гласиштата за пролетна офанзива

Утрински

Албанците во Македонија не се подготвуваат за пролетна офанзива

А1
4 поврзани вести »

Именувани четворица нови селектори

Утрински - 22.02.2002

УО на КСМ Вчера во просториите на КСМ се одржа состанок на Управниот одбор на кој по подолго време присуствуваа 10 членови (од вкупно 19). Нов селектор на машката јуниорска репрезентација е Мирослав Георгиевски, помошник на тренерот во Николферт.

Женскиот селектор ќе биде избран на следниот состанок на УО

Дневник

Само Давитков од селекторите си ја спаси фотелјата

Вест

Вангеловска - Секуловски 3-3

Дневник
4 поврзани вести »

Славко Михалиќ добитник на "Златниот венец" на СВП

Вест - 22.02.2002

СООПШТЕН ЛАУРЕТОТ НА ПОЕТСКА СТРУГА Храватскиот поет Славко Михалиќ е годинашен добитник на "Златниот венец" на Струшките вечери на поезијата. Триесетишестиот лауреат го избра Управниот одбор на СВП, во состав: Братислав Ташковски, Блаже Миневски, Славе Ѓорго - Димоски, Паскал Гилевски и Ресул ...

"Златниот венец" стана симбол на поврзување на поетите

Утрински

"Златен венец" за хрватскиот писател Славко Михалиќ

Дневник

Славко Михалиќ е годинашен добитник на „Златениот Венец“

А1
4 поврзани вести »

Се стравува дека телото на Перл нема да биде пронајдено

А1 - 23.02.2002

Пакистанската полиција верува дека егзекутираниот новинар на „Вол Стрит Журнал“, Даниел Перл бил убиен пред повеќе од една недела и стравува дека неговото тело нема да биде пронајдено. Европската унија, Меѓународната федерација на новинари и пакистанскиот претседател Первез Мушараф се згрозени од ...

Убиството на американскиот новинар Перл потврдено со видеоснимка

Вест

Американскиот новинар заклан во Пакистан

Утрински

Исламистите пред камера го заклале американскиот новинар Перл

Дневник
4 поврзани вести »

МТВ ги додели фолк бисерите за 2001

Утрински - 23.02.2002

Веројатно, тој вторник, 19 февруари беше најисполнетиот ден со настани од почетокот на годинава, кога МТВ реши да ги додели своите фолк- награди, во салонот на МНТ, наречени "10 фолк бисери". Беа доделени награди во 10 категории и две специјални награди, онаа за животно дело на Тале Огненовски и на ...

Гоце Арнаудов и Сузана Спасовска - пејач и пејачка на годината

Дневник

Гоце и Сузе бисер пејачи на годината

Вест

Најдобри фолк бисери по втор пат

Вест
4 поврзани вести »

За вадење повикај ги Холанѓаните

Утрински - 22.02.2002

Нистелрој и Клајверт ги спасија Манчестер Ј и Барселона од порази против Нант и Рома Холандските интернационалци Руд ван Нистелрој и Патрик Клајверт ги спасија Манчестер јунајтед и Барселона од порази - и тоа во мечот од групата А од лигата на шампионите против Нант во Франција (1:1) и во ...

Лига на Шампиони - Барселона на првото место

А1

Капело стравува поради слабата реализација

Утрински

Рома ќе се бори со својата неефикасност и со традицијата

Дневник
4 поврзани вести »