TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2002-02-18 - 2002-02-24

Непалските сили убија 48 маоисти

Утрински - 22.02.2002

Офанзива на кралските сили против бунтовниците Офанзивата следеше по ветувањето на владата дека ќе ги задуши бунтовниците КАТМАНДУ - Непалските безбедносни сили убија 48 маоистички бунтовници во воената офанзива во западниот дел на земјата, соопштија властите.

Кралот бара единство на Непал

Утрински

Непал најави одмазда

Утрински

Непал во офанзива против маоистичките герилци што убија 133 луѓе

Дневник
4 поврзани вести »

СРЈ, Македонија и Бугарија создаваат мини Европска унија

А1 - 22.02.2002

Југославија, Македонија и Бугарија создаваат мини Европска унија на Балканот. Оваа информација стигнува од бугарската престолнина, каде градоначалниците на Скопје, Ниш и Софија три дена на Економскиот форум ги усогласуваа своите ставови.

Пенов се срамел на стриптиз во Софија

Вест

Потребно е економско обединување на Балканот

Утрински

Економски форум на Македонија, Србија и Бугарија

А1
4 поврзани вести »

Владата ќе отпушти над 400 дактилографи и хигиеничарки

Утрински - 23.02.2002

Извршъьта власЃEќе го ЃEепьJьAЃEбрыШъC ъь врабъCенитЃEво ь@јектите ЃEЃEыDјзиъь ЃEЃE ЖакЃEъь ЃEрѓевиќ ОЃEьIьJЃE700 врабъCенЃEво државнатЃEуправа, ВЃEдата ъьскъAЃEќе ъCЃEштЃE 442, со штЃEќе го ЃEепьJьAЃEыGвниоЃEбрыШ. ВЃEЃEвата фаза ЃEЃEедвидеыM да бидаЃE ъCЃEштенЃEдаЃEильBрафите, ъ@ератъAитЃEъь ...

Без банкарски гаранции нема квоти

Утрински

Комуналците на испит до крајот на март

Утрински

Коцевски го пикира "Југотутун" од Свети Николе

Утрински
4 поврзани вести »

Водолија-пресуден чекор

Дневник - 22.02.2002

Ќе бидете во ситуација да водите грижа за нешто што не ви припаѓа вам. Време е да се воздржите од директни акции, затоа што може негативно да се одрази врз вашата кариера. На сентиментален план вашите желби стануваат веќе сосема јасни, само што вие никако не можете да одлучите и да го направите ...

Водолија-смисла за убаво

Дневник

Водолија-потребна ви е трпеливост

Дневник

Водолија-бидете внимателни

Дневник
4 поврзани вести »

Лекови издаваат домаќинки и хигиеничарки

Вест - 20.02.2002

БИРОТО ЗА ЛЕКОВИ ЗАТВОРА АПТЕКИ ПОРАДИ НЕСТРУЧНОСТ НА ВРАБОТЕНИТЕ Инспекцискиот надзор, направен за нецел месец, покажал дека во 120 од вкупно 479 приватни аптеки работат лица кои немаат никаква врска со фармацијата, односно дека лекови издавале градежни инженери, агроно Шест приватни аптеки во ...

Државата ќе ја определи максималната цена на лековите

Утрински

130 аптеки работат без дозвола за работа

А1
3 поврзани вести »

Изложба на најдобри новинарски фотографии

А1 - 24.02.2002

Во Музејот на современа уметност отворена изложба на најдобрите новинарски фотографии во 2001-та година. Изложбата е организирана од светската фондација за новинарска фотографија „Ворлд прес фото“ во соработка со Македонскиот институт за медиуми.

Изложба на светска новинарска фотографија

Утрински

Изложба на новински фотографии

Дневник
3 поврзани вести »

Повторно успешен настап на нашите боксери

Утрински - 18.02.2002

Професионален боксерски двомеч, Јаневски-Насковски против Грците Махаилидис-Халкидис Македонските боксери Тони Јаневски и Тони Насковски ги продолжија со победи своите професионални борби, овој пат совладувајќи ги грчките предизвикувачи Георгиос Махаилидис и Георгиос Халкидис во саботната боксерска ...

Насковски и Јаневски поуспешни од Грците

Вест

Грците ја "фрлија крпата" пред Тони и Тони

Дневник
3 поврзани вести »

Браво, царе!

Утрински - 23.02.2002

По концертите на Дарио во Универзална сала Дарио се вклопува во споредбите на мажите со виното - колку "постар" толку подобар, а евидентен доказ за тоа се неделниве концерти во Универзална сала. По две години, желен за публиката, а богами и таа за него, во совршено осмислени вечери, каде што секое ...

Неверојатен музички настан

Дневник

И старо и младо на нозе

Вест
3 поврзани вести »

САД нудат разузнавачка помош на Колумбија

А1 - 23.02.2002

Додека колумбијската армија освојува територии од марксистичките бунтовници од Фарк во земјата, САД изјавија дека ќе и доставуваат повеќе разузнавачки информации на Колумбија за да и помогнат во борбата против герилците. Американската влада во текот на минатата година потроши и милијарда долари ...

Колумбиската војска влезе на бунтовничка територија

Вест

Герилците киднапираа сенатор, за откуп добија бомби

Дневник
3 поврзани вести »

Загина војник

Вест - 19.02.2002

НЕСРЕЌА ВО ПРИЛЕПСКАТА КАСАРНА "МИРЧЕ АЦЕВ" Вчера околу 11 часот во кругот на касарната "Мирче Ацев" во Прилеп во несреќен случај од куршум испукан од автоматска пушка животот го загуби војникот Христо Димитриоски(44), од Крушево.

Самоубиство на резервист од Крушево

Утрински

Загина уште еден резервист во Прилеп

А1
3 поврзани вести »