TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2003-06-09 - 2003-06-15

ВБА се жали дека Фенербахче сака да му го украде Артим Шаќири

А1 - 14.06.2003

Доскорашниот англиски фудбалски премиерлигаш Вест Бромвич Албион, кој минатиот месец испадна во првата дивизија, се пожалил до ФИФА дека турскиот Фенербахче сака да му го украде македонскиот репрезентативец Артим Шаќири - јави денеска Франс Прес.

Шаќири ќе потпише договор со „Фенербахче“!?

А1

Шаќири во Вест Бромвич за 60.000 фунти?

Вест
3 поврзани вести »

Драган Давчевски е новиот претседатал на ОФМ

А1 - 14.06.2003

Драган Давчевски е новиот претседатал на Одбојкарската Федерација на Македонија. Тој доби едногласна подршка од делегатите на денешното изборно собрание. Давчевски кој е претседатал на Управниот Одбор на ЈСП Скопје вети подобрување на состојбата во која се наоѓа ОФМ, како и поголема подршка на сите ...

Давчевски го предводи новиот управувачки тим!

Вест

Драги Давчевски единствен кандидат

Утрински
3 поврзани вести »

САД и ЕУ ја враќаат ДПА во парламентот!

Утрински - 13.06.2003

Опозициската партија на Албанците пред прекин на мораториумот на своите политички активности Соња Крамарска Демократската партија на Албанците најверојатно се враќа во парламентот по речиси двомесечниот бојкот што го спроведуваше поради незадоволство од динамиката на реализацијата на Рамковниот ...

ДПА се враќа во Собранието

Канал5

ДПА бара начин како да го објасни враќањето во Собранието

Дневник
3 поврзани вести »

Хонорарците од Гинекологија "Чаир" бараат вработување и плати

Дневник - 11.06.2003

ПРОТЕСТ ВО ЧАИРСКАТА БОЛНИЦА Околу 30 хонорарци од Гинекологија "Чаир" во Скопје веќе два дена протестираат бидејќи директорот на болницата во минатата недела избркал од работа шестмина нивни колеги. Тие се плашат да не ги снајде истата судбина и затоа бараат решенија за вработување и исплата на ...

Хонорарците од породилиштето во Чаир ќе штрајкуваат

Утрински

Директорот од Приштина почна со отпуштања

Вест
3 поврзани вести »

Шефот на тајната служба на Слобо во Хаг

Вест - 12.06.2003

АМСТЕРДАМ, 12 јуни (Ројтерс) - Јовица Станишиќ (52 години) кој беше поранешен шеф на тајната служба на Слободан Милошевиќ вчера беше предаден пред трибуналот во Хаг каде што се соочува со обвинувања за изведување операции на етничко чистење во Хрватка и Босна за време на војните во 1990-тите години.

Шефот на тајната служба на Милошевиќ замина за Хаг

Утрински

Јовица Станишиќ отпатува за Хаг

А1
3 поврзани вести »

Една жена повредена, 20 обезбедувачи приведени

Вест - 14.06.2003

ТЕПАЧКА ВО ОХРИДСКИ ЕМО Меѓусебната расправија и закани меѓу вработените во "Емо" и обезбедувањето на ексраководството прераснале во жестока тепачка во која покрај боксови и клоци, биле употребени камења, електрични палки, зака Една жена е потешко повредена во тепачката помеѓу приватното ...

Повредена жена, полицијата приведе 20 лица од обезбедувањето

Утрински

Повредени неколку штрајкувачи од „Емо“

А1
3 поврзани вести »

Локалната самоуправа од регионот го активира Коридорот 10

А1 - 13.06.2003

Претставници на локалната самоуправа на Грција, на Македонија и на Србија, на состанок во Солун, побараа целосно користење на автопатот што ги поврзува Грција и Австрија, долж „Европскиот коридор 10“. Во Резолуцијата објавена доцна синоќа по вчерашната средба, градоначалници и други претставници на ...

Иницијатива за заживување на Коридорот 10

Утрински

Заживување на коридорот 10

Дневник
3 поврзани вести »

Трофејот за натурализираниот Македонец Шихамир Османов

Дневник - 09.06.2003

БОРЕЊЕ - ТУРНИР "МАКЕДОНСКИ БИСЕР" Македонскиот борач Шихамир Османов е прогласен за најдобар натпреварувач на традиционалниот, 27. по ред Меѓународен турнир во борење во слободен стил, "Македонски бисер", што се одржа во Кочани.

Трофејот за Османов

Вест

Трофејот за Шахамир Османов

Утрински
3 поврзани вести »

Отфрлена жалбата на родителите на монасите против Македонија

Дневник - 11.06.2003

ЕВРОПСКИ СУД ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА Европскиот суд за човекови права во Стразбур ја отфрлил како неприфатлива жалбата на родителите на неколкумина монаси, поднесена против државата Македонија. Основа за поднесената жалба било замонашувањето на нивните полнолетни деца во монашкиот ред на МПЦ.

Судот во Стразбур ја отфрли жалбата на родителите на замонашените

Утрински

Судот во Стразбур ја отфрли жалбата на родителите на монасите

А1
3 поврзани вести »

Секс со претпоставен (искуство на една скопјанка)

Вест - 13.06.2003

СЕКС ЌОШЕ Извесна скопска Маја за "Секс ќошето" на Вест раскажува вака: Една вечер случајно се погоди во друштвото со кое седев да биде и еден непознат човек. Постар од мене. Зборуваше за работата и неговите ангажмани, но од она што го кажа успеав да поврзам само два три збора.

Секс на француски кревет

Вест

Секс во тројка

Вест
3 поврзани вести »