TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2003-07-21 - 2003-07-27

Клубски свирки во Кампинг музик клуб

Вест - 25.07.2003

ОД ВЕЧЕРВА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК Со свирките на Аре брадерс бенд од Штип и на познатата клубска група Сешн Селекшн, вечерва ќе почне првиот Интернационален клубски музички фестивал. На фестивалот ќе има поп, рок и џез музика, а настанот на.....

„Кампинг мјузик" со познати клупски имиња

Утрински
2 поврзани вести »

Карајованов 20-ти на 25 км

Утрински - 21.07.2003

Заврши маратонскиот дел од 10. СП во пливање Македонскиот пливач Јане Карајованов го освои 20 место меѓу 23 учесници со пласман во трката на 25 км, со која заврши маратонскиот дел од 10. Светско првенство во пливање што од 12 до 27 јули се одржува во Барселона, Шпанија.

Карајованов 20-ти во најдолгата трка

Дневник
2 поврзани вести »

Михајловски давал пари од Фондот за "Гоце Делчев"

Дневник - 25.07.2003

нова КРИВИЧНА ПРИЈАВА за бившиот директор на фондот за здравство Поранешниот директор на Фондот за здравствено осигурување Војо Михајловски е осомничен од полицијата дека платил 21,7 милиони денари од касата на Фондот за лични доходи, придонеси, ДДВ и други давачки на вработените во печатницата ...

Кривична пријава против Војо Михајловски

А1
2 поврзани вести »

Четворица загинати во хеликоптерска несреќа

Утрински - 25.07.2003

Трагедија при обид за гаснење шумски пожар во националниот парк "Пирин" во Бугарија Софија - Четири лица загинаа денеска откако хеликоптер на бугарското Министерство за одбрана (МО) се урна при операција за гаснење пожар во националниот парк "Пирин", јавија бугарските медиуми.

4-ица загинати во хеликоптерска несреќа во Бугарија

А1
2 поврзани вести »

Разбојници со вперено оружје украле "фиат пунто" од скопјанец

Дневник - 24.07.2003

ВО АРАЧИНОВО Неколку часа по разбојништвото полицијата го пронашла автомобилот изрешетан од огнено оружје Тројца вооружени разбојници во понеделникот вечерта, во селото Арачиново, пресретнале двајца скопјани и им ги одзеле автомобилот, парите и два мобилни телефони.

Нападнати скопјани кои во Арачиново отишле да вратат долг

Вест
2 поврзани вести »

Повредена девојка во Охрид од невнимателен скутерџија

А1 - 27.07.2003

Во екот на туристичката сезона кога на охридските плажи има повеќе илјади туристи неделава се случи третиот инцидент што го предизвика скутер. Во незгодата има еден полесно повреден и еден со потрес на мозок. Третата жртва на дивеењето на еден скутерџија на плажата пред хотелот „Тинекс Парк“ беше ...

Скутер тешко повреди охриѓанка на педалинка

Вест
2 поврзани вести »

Хашим Тачи и порача на српската полиција да не се занесува дека ќе се врати на Косово

Дневник - 21.07.2003

СПРОТИ ДИЈАЛОГОТ ПРИШТИНА-БЕЛГРАД Лидерот на ДПК изјави дека работи на независноста, но не на Албанците туку на Косово како целина во која сите ќе имаат еднакви права Хашим Тачи, лидерот на Демократската партија на Косово и поранешен командант на ОВК, ја отфрли идејата за формирање голема Албанија ...

"Мошне драга" идеја на некои албански струи во Македонија

Утрински
2 поврзани вести »

Гоце Седлоски засега останува во Динамо

Вест - 22.07.2003

Ништо од заминувањето на нашиот фудбалски репрезентативец во Израел Македонскиот фудбалски репрезентавивец Гоџе Седлоски и натаму останува член на загребски Динамо. На прес конференцијата одржана по завчерашниот натпревар од хрватскиот супер Куп, во кој загребачките "модри" го совладаа Хајдук со ...

Динамо не го пушта Седлоски

Утрински
2 поврзани вести »

"Финска вечер" со изложба

Дневник - 25.07.2003

ВО ДОМОТ НА АРМ Со "Финската вечер" што ќе се одржи во Домот на АРМ, вечерва во 20 часот, на која ќе биде отворена изложба на фотографии од проектот за заживување на улицата Финска во населбата Ченто, нејзините жители ќе ја одбележат 40-годишнината од катастрофалниот земјотрес.

Жителите на "Финска" прават "финска вечер"

Дневник
2 поврзани вести »