TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2003-09-08 до 2003-09-14

Државните аптеки ќе се претворат во козметички салони

Вест - 13.09.2003

ПРИВАТИЗАЦИЈАТА ЌЕ ГИ ОСТАВИ ПАЦИЕНТИТЕ БЕЗ ЛЕКОВИ Идните газди на државните аптеки никој не ќе може да ги принуди да ја продаваат палетата лекови која не носи добра заработувачка, па за една, две години ќе го пренаменат просторот за некоја подоходовна цел...

Државните аптеки ќе им се продаваат на вработените

Дневник

Јавните аптеки ќе се продаваат и закупуваат

Вест

Државните аптеки ќе станат приватни, или ќе одат под закуп

Утрински
4 поврзани вести »

Англиските навивачи од Охрид заминаа со позитивни впечатоци

Утрински - 12.09.2003

Амбасадорот на Велика Британија Џорџ Едгар, за фудбалскиот натпревар Македонија - Англија Расистички извикувања имаше но севкупниот впечаток од фудбалскиот натпрвар Македонија-Англија е позитивен, изјави британскиот амбасадор во Македонија Џорџ Едгар, на новинарско прашање дали фудбалот ги зближи ...

Едгар: Ги поддржуваме акциите на македонските власти

Утрински

Џорџ Едгар: „Криминални групи се претставуваат како политички“

А1

ЏОРЏ ЕДГАР: КРИМИНАЛНИ ГРУПИ СЕ ПРЕТСТАВУВААТ КАКО ПОЛИТИЧКИ МОТИВИРАНИ

Канал5
4 поврзани вести »

Титулата ќе го промени сопственикот

Утрински - 12.09.2003

Србија и Црна Гора поразена од Литванија (82:98) во четврт-финалето на ЕП во Шведска Титулата наменета за најдобрата кошаркарска репрезентација на "Стариот континет" ќе го промени сопственикот. Досегашните прваци на Европа, кошаркарите на Србија и Црна Гора се поразени од Литванија (82:98) во ...

Свилановиќ и Иванов задоволни од односите меѓу СЦГ и Русија

А1

Франција, Литванија, Шпанија и Грција директно во четврт-финалето

Утрински

Грција, Литванија, Шпанија и Франција се пласираа во четврт-финалето

Дневник
4 поврзани вести »

Проверете колку сте зависни од секс

Вест - 12.09.2003

СЕКСИ ЌОШЕ Одговорете на овие 12 прашања (6 во понеделник), со што можете да си дадете и сами дијагноза на својата секс зависност. Сексолозите на ова истражување велат дека ако потврдно одговорите на повеќе од едно или две прашања, тоагаш сте сексуално зависни, и наводно, ви е потребна помош.

Секси викенд-секс во недела

Вест

Секси викенд -секс во сабота

Вест

Секси викенд

Вест
4 поврзани вести »

Агаси и Федерер на Мастерсот

Утрински - 11.09.2003

Шампионите на Австралија Опен и Вимблдон во Хјустон Шампионот од Вимблдон, Роже Федерер и победникот на Австралија опен, Андре Агаси ги осигураа местата на Мастерс Купот во Хјустон, последниот голем турнир во годината. Претходно своите места на елитниот турнир за осумте најдобри тенисери ги ...

Родик ќе го предводи Дејвис-куп тимот на САД

Дневник

Родик и Анен Арден победија на Флашинг Медоуз

Дневник

Енди Родик победник на Ју Ес Опен

А1
4 поврзани вести »

Странците во македонската економија инвестирале само 900 милиони долари

Утрински - 10.09.2003

Промовиран Светскиот извештај за инвестициите на УНКТАД за 2003 година ВИОЛЕТА ЦВЕТКОВСКА Република Македонија во моментот има историска шанса да капитализира на мирот и стабилноста во регионот и на новите економски можности создадени од билатералните договори за слободна трговија со земјите од ЕУ ...

Македонија на европското дно според странските инвестиции

Дневник

Странските директни инвестиции во светот опаѓаат

А1

Инвеститорите бегаат од нерешителното судство

Утрински
4 поврзани вести »

Студентите од Стив и Кузман ги продаваат своите места

А1 - 10.09.2003

Продавам соба во Кузман или продавам соба во Стив. Со овие огласи се накитени сите студентски домови во Скопје. Наместо да учат идните академски граѓани тргуваат. Цените за легло се од 150 па до 700 евра. Сепак за оваа негативност пројавена во изминативе години директорот на студентскиот центар ...

Студентите одбиваат да плаќаат зголемени цени за соби со провев

Вест

Подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ обвинува за малверзации во студентските домови

Утрински

ВМРО ДПМНЕ негодува за покачувањата на цените во студентските домови

А1
4 поврзани вести »

АНА е составена од криминалци кои мавтаат со политичко знаме

Утрински - 13.09.2003

"ЕКОНОМИСТ" Лондон - "Идејата за создавање голема Албанија, која доколку почне да се остварува ќе предизвика хаос на Балканот, одново виси во воздухот. Овојпат тоа се герилците на албанската национална армија кои се обидуваат да ја рашират идејата.

Догорчето може повторно да го запали Балканот

Дневник

„Економист“: АНА група од 50 до 70 шверцери на цигари

А1

Економист предупредува за идејата за Голема Албанија

Канал5
4 поврзани вести »

"Разговор со Спиноза" на Гоце Смилевски номиниран за "Балканика 2003"

Вест - 12.09.2003

"КУЛТУРА" ГО ОБЈАВИ МАКЕДОНСКИОТ КОНКУРЕНТ ЗА НАГРАДАТА НА БАЛКАНСКАТА ФОНДАЦИЈА Романот е номиниран во конкуренција од 20 домашни дела од жирито: Венко Андоновски, Јагода Михајловска - Георгиева и Глигор Стојковски. Доделувањето на"Балканика" за лани, по одложувањето во мај, дефинит Гоце Смилевски ...

"Разговор со Спиноза" во трката за "балканика"

Утрински

„Разговор со Спиноза“ македонски претставник за „Балканика“

А1
3 поврзани вести »

Кумановци протестираа пред куќата на Коцевски во Охрид

Утрински - 11.09.2003

Кумановските тутунари бараат одговорност за ексдиректорот ОХРИД - "Не успеавме Коцевски да го најдеме во куќата во Охрид, ќе го побараме и во вилата во Љубаништа и ако не го најдеме таму, следните чекори ќе бидат многу порадикални зошто секој треба да знае дека криминалците како Коцевски повеќе не ...

Тутунарите ќе протестираат пред куќата на Стефче Коцевски во Охрид

Вест

Педесет кумановци ќе протестираат пред куќата на Коцевски во Охрид

Утрински
3 поврзани вести »