TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2003-02-17 - 2003-02-23

Сестри на сцена, браќа приватно

Вест - 20.02.2003

СЛОВЕНЕЧКАТА ШОУ АТРАКЦИЈА ВО СКОПЈЕ "Сестре" беа најзгодните "девојки", што завчера се прошетаа низ "Холидеј ин" - Ние сме како вистински сестри. Кога сме Марлена, Емпетрис и Дафне си се обраќаме во женски род. Но, кога ќе заврши шоуто и ќе го симнеме "мејк апот" со магичната "Божен козметикс" ...

Обични мажи, кои за пари се облекуваат како жени

Дневник

Сестрите ни се на гости

Вест
3 поврзани вести »

Дејан Дуковски стана член на Друштвото на писателите

Вест - 19.02.2003

Драмскиот автор Дејан Дуковски конечно го примија и стана член во Друштвото на писателите на Македонија. Според информацијата од претседателот на ДПМ Веле Смилевски во асоцијацијата влегоа уште осуммина други: отец Методиј, Томислав Османли, Јелена Лужина, Бобан Богатиновски, Марија Станкова, ...

Зголемен бројот на членовите со деветмина писатели

Дневник

Писателската асоцијација прими нови Членови

Утрински
3 поврзани вести »

На протест излегоа само четириесетина резервисти

Утрински - 20.02.2003

Полициските резервисти пред парламентот Околу четириесетина припадници на резервниот состав на скопската полиција вчера се собраа пред македонскиот парламент во намерата преку средба со државниот врв да ги остварат барањата. Скопските резервисти точно напладне се собраа пред парламентот и побараа ...

Резервистите не си одат додека не ги прими Трајковски

Дневник

Нов протест на резервистите

А1
3 поврзани вести »

Најпопуларната португалска група ќе настапи во рамките на "Оф фест"

Утрински - 22.02.2003

"Мадредеус" доаѓааЃEво СЃEЃEЃE ЕднЃEьC ъьјЃEЃEЃEрнитЃEЃEртугЃEскЃEгрупЃE сеЃEтетоЃE"Мадредеус", ъь 29 ЃEј ќе го ъCвораЃEвтъAъCЃEиздаыGЃEъь фестивалъC "ОЃEфест". Тие за сега се ЃE единствеыGте штЃEдефиыGтивнЃEго ЃEтврдилЃEсвьDто гостувањЃEво раЃEитЃEъь фестивалъC.

Уште еден Албанец од Косово уапсен за воени злосторства

Утрински

Полските дебитанти им одржаа поучна лекција на нашите

Утрински
3 поврзани вести »

Изгореа документи на Министерството за финансии

Вест - 21.02.2003

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО КРИВА ПАЛАНКА Завчера околу 10,30 часот избувнал голем пожар во подрачното одделение на Министерството за финансии во Крива Паланка, при што делумно изгорела финансиско книговодствената евиденција на градот и општината Ранковце.

Пожар и експлозија во штала во Куманово

Вест

Изгоре стан по експлозија на телевизор

Вест
3 поврзани вести »

Дополнителни 5,6 милиони евра за мали и за средни претпријатија

Утрински - 21.02.2003

Потпишан Меморандум за финансиска поддршка за микрокредити АЛЕКСАНДРИЈА СТЕВКОВСКА Средствата за микрокредити за мали и за средни претпријатија, обезбедени од Европската агенција за реконструкција, дополнително се зголемени за 5,6 милиони евра.

5,6 милиони евра за развој на мали и средни претпријатија

А1

Приватниот сектор ќе ја амортизира невработеноста

Утрински
3 поврзани вести »

АРМ ќе затвори седум касарни

Утрински - 22.02.2003

Најава Сашко Димевски Во наредните четири години, заклучно до 2007 година, МО и АРМ фазно ќе се ослободат од касарните во Гевгелија, Крива Паланка, Кочани, Берово, Ново Село, Дојран и Прилеп. Ова ќе биде дел од проектот за ослободување на МО и Армијата од несуштествените објекти и дејности за ...

АРМ ќе продава караули и касарни

Дневник

АРМ фазно ќе се ослободува од инфраструктурата

А1
3 поврзани вести »

Владата ја воведува аукцијата на крајот од приватизацијата, со што признава дека сака брза приватизација!?

Капитал - 20.02.2003

Аукција во приватизацијатаВладата ја воведува аукцијата на крајот од приватизацијата, со што признава дека сака брза приватизација!?Не сакаме да се занимаваме со владини повереници на општествен капитал, изјави премиерот Црвенковски и најави крај на приватизацијата годинава.

Општествениот капитал ќе се продава на аукција

Дневник

Владата нуди ликвидациски фонд, експертите инвестициски

Утрински
3 поврзани вести »

Домаќините не им дадоа ниту бод на гостите

Дневник - 21.02.2003

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Стоотстотен учинок остварија домаќините во четирите завчерашни средби во Лигата на шампионите. Милан и Барселона по третото коло се единствените екипи што имаат максимален учинок во оваа втора рунда од ЛШ. Актуелниот европски првак, Реал, со триумфот над Борусија Д.

Одиграно 3-тото коло од фудбалската Лига на шампионите

А1

Реал нема друг избор освен победа

Дневник
3 поврзани вести »

Нова марка со извидници

Дневник - 22.02.2003

МАКЕДОНСКА ПОШТА Во чест на 50-годишнината на Сојузот на извидниците во Македонија "Македонска пошта" издаде поштенска марка и пригоден плик и печат на првиот ден. Марката е со номинална цена од девет денари, а во продажба ќе биде пуштена денеска.

Поштенска марка „50 години Сојуз на извидници на Македонија“

Утрински

Извидничките одреди на плоштадот „Македонија"

Утрински
3 поврзани вести »