TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-05-03 - 2004-05-09

Бошковски е во својата луксузна куќа во Бале на Истра

А1 - 09.05.2004

Љубе Бошковски е во својата луксузна хрватска куќа во Бале на Истра. Се појавува одвреме навреме така барем велат двајца вработени во домашната послуга на Бошкоски, со кои разговаравме попладнево. Според нив Бошкоски не контактира директно со заинтересираните новинари, туку дека неговата ...

Костов не чувствува одговорност за бегството на Бошковски

А1

Брат Љубе од вчера во Хрватска

Време

Георгиевски бара алиби за себе во колатерната штета

Утрински

Бошковски се крие во Истра

Дневник

Канал5 Утрински Утрински Време А1 Канал5 Утрински Време

54 поврзани вести »

ДИК и Хелсиншкиот комитет со спротивни ставови за изборите

А1 - 09.05.2004

Претседателот на Државната изборна Комисија (ДИК) Стево Пендаровски и претседателката на македонскиот Хелсиншкиот комитет(ХК) за човековите права Мирјана Најчевска, денеска излегоа со сосема спротивставени ставови за вториот круг на неодамнешните претседателски избори, на кои и официјално победи ...

Црвенковски во среда ќе биде инаугуриран за претседател

А1

Гласот на разумот дојде од Врховниот суд

Дневник

Уважен дел од жалбите на ВМРО-ДПМНЕ, Црвенковски сепак пред инаугурација

Време

Новата влада ќе се формира во јуни

Утрински

Утрински Утрински Утрински Утрински Време Време Дневник Дневник

24 поврзани вести »

ОПМ ги бара имињата на млекарниците кои употребуваат млеко во прав

А1 - 09.05.2004

Потрошувачите имаат право да знаат кои млекарници ги мамеле производителите. Организацијата на потрошувачите го подржува јавното објавување на млекарниците кои работеле незаконски но според нив, голем дел од млекото се уште се продава во маркетите.

Млекарите ќе го тужат Јакимовски

Дневник

Ветеринарниот институт тврди дека има злоупотреби со млекото во прав

Утрински

За децата никако млеко од тетрапак!

Дневник

ИМБ ќе ги тужи Јакимовски и Ветеринарниот институт

А1

Време Утрински Вест Утрински Вест Дневник Вест Дневник

23 поврзани вести »

ДИК на Црвенковски му го врачи Уверението за претседател

А1 - 08.05.2004

Цели 10 секунди траеше церемонијата на која на Црвенковски му беше врачено Уверението од Државната изборна комисија со кое се потврдува дека тој е избран за претседател на државата. Со овој чин комисијата му ја верификуваше победата на Црвенковски, а изборите ги прогласи за завршени.

Раководството на СДСМ го кандисува Хари Костов за премиер

Утрински

Радмила место Хари

Вест

Петковски во отворен напад на Црвенковски

Утрински

Сите го сакаат за премиер, Хари се двоуми

Време

Дневник А1 А1 Утрински Дневник Утрински Канал5 А1

20 поврзани вести »

Виновни се пилотите на „кингерот“

Време - 08.05.2004

СПОРЕД АГРОН БУЏАКУ Агрон Буџаку, министер за транспорт и врски, вчера изјави дека за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски се виновни пилотите на авионот. - Специјалната комисија што ги испитуваше причините за авионската несреќа утврди дека до несреќата дошло поради ...

Буџаку: Пилотите виновни за авионската несреќа во Мостар

А1

Во извештајот не се тврди дека пилотите се виновни за несреќата

Утрински

БУЏАКУ: ПИЛОТИТЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНА ТРАЈКОВСКИ

Канал5

Јовановски: „Не се согласувам дека пилотите се виновни за несреќата“

А1

Вест Дневник Време Утрински Канал5 Дневник Дневник А1

20 поврзани вести »

Коштуница: Господинот Легија самиот се предаде

Дневник - 06.05.2004

Српскиот премиер Воислав Коштуница ја разбранува српската јавност нарекувајќи го „господин Легијаа“ осомничениот атентатор и убиец Миодраг Луковиќ, кој има и дебело криминално досие. - Владата на Србија не го охрабри господинот Легија да се предаде. Господинот Легија самиот се предаде.

Легија се криел во Македонија, Бугарија и во Република Српска

Време

Легија се криел и во Македонија

Дневник

Легија: Ќе кажам се

Време

Живата ризница Легија од злосторник до јунак!?

Дневник

Вест Време Утрински Време А1 Време Вест Дневник

18 поврзани вести »

Зафировска: Немало договор со семејствата на киднапираните

А1 - 08.05.2004

Немало никаков договор со семејствата на киднапираните за тоа кога и како ќе биде објавен извештајот од ДНК анализите, изјави за А1 истражниот судија Александра Зафировска, која го води случајот со киднапираните Македонци. Семејствата на киднапираните вчера обвинија дека се сомневаат во резултатите ...

Власта прави спектакл од нашите маки

Дневник

Семејствата на киднапираните бараат нова ДНК-анализа во странство

Утрински

Киднапирани и однесени во непознат правец од пред своите домови

Утрински

Се бараат нови ДНК анализи

Вест

Утрински Време А1 Канал5 Време Утрински Дневник Вест

16 поврзани вести »

Сега и навивачите очекуваат Раниери да си оди од Челзи

Утрински - 08.05.2004

Англиската фудбалска јавност разочарана од елиминацијата во еврокуповите Од нашиот дописник ТОМИСЛАВ ИВАНОВСКИ ЛОНДОН - Фудбалската јавност во Англија е длабоко разочарана од елиминацијата на последните два англиски клуба во европските натпреварувања по нивните дуели со Французите.

Кнезот Фернандо го собори и царот Роман

Време

Монако преку Челзи до своето прво финале

Вест

Монако ја скроти бурата на Челзи

Утрински

Монако го расплака „Стенфорд бриџ“

Дневник

А1 А1 Утрински Дневник Вест Време Дневник

12 поврзани вести »

Ракомет: Вардар В ја одбрани шампионската титула

А1 - 08.05.2004

Вардар Ватростална ја одбрани шампионската титула во домашното првенство. Се ракометната атмосфера ја расипа прекинатото дерби меѓу Металург и Тедико. Втора сезона по ред Вардар ги обединува титулите во купот и првенството откако денеска во 8 коло од разигрувањето го совлада Пелистер со 34:24 и на ...

Вардарци на чекор до титулата

Дневник

Вардар В. без пораз граби кон титулата

Време

Вардар В. на бод до титулата

Утрински

Салата во Ресен како за ватерполо

Вест

Време Утрински Вест Дневник Вест Време Време

12 поврзани вести »

Ѕвездата од „Пријатели“ меѓу носителите на олимпискиот пламен

Време - 08.05.2004

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ВО ПОИНАКВА УЛОГА Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон ќе биде меѓу 11-те илјади носители на олимпискиот пламен на патот долг 75 илјади километри, низ вкупно 27 земји во светот. Анистон, која неодамна се одлучи за овој потфат, не е единствена претставничка од филмскиот свет на ...

ИОК не верува дека нападот е поврзан со Игрите

Време

Три подметнати експлозии ја потресоа Атина

Утрински

Центарот на Атина потресен со три бомби

Вест

Македонија верува во грчките безбедносни мерки

Дневник

А1 Време Време Време Време Време

11 поврзани вести »