TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2004-07-12 до 2004-07-18

Коби Брајант уште седум години во Лејкерси

Утрински - 17.07.2004

Ѕвездата на Лос Анџелес, сепак, потпиша нов договор со "езерџиите" Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, Коби Брајант, сепак, останува во Лос Анџелес, откако вчера потпиша нов седумгодишен договор со Лејкерси, вреден 136 милиони долари.

Коби Брајант останува во ЛА Лејкерс

А1

Супермен слета во "жешкото" Мајами

Вест

Шек трампан во Мајами за Одом, Батлер и за Грент

Утрински

Шек навистина меѓу "жешките"

Дневник

А1 Утрински Дневник Дневник Време Дневник

11 поврзани вести »

САД „Караџиќ и Младиќ пречки за евро-атланските интеграции на БиХ и СЦГ“

А1 - 16.07.2004

Се додека Радован Караџиќ и неговите соработници слободно се движат, Босна и Херцеговина нема да може да влезе во евро-атлантските интеграции, изјави помошникот американски секретар за одбрана Мира Рикардел. На претресот посветен на Балканот, пред Надворешно политичкиот одбор на американскиот ...

Денеска од Белград и официјалната одлука за Драган Даравелски

Дневник

Руски митрополит ќе посредува во спорот меѓу МПЦ и СПЦ

Утрински

Коштуница вети објаснување за "случајот Даравелски"

Утрински

Србија ќе објасни како Драган Даравелски станал Србин

Дневник

Дневник А1 А1 Време Утрински Дневник

11 поврзани вести »

На дното на фудбалскиот срам

Време - 15.07.2004

Златко Крстевски Македонскиот фудбалски шампион Победа од Прилеп завчера го направи најголемото зло што може да се стори во фудбалот. Пред очите на нејзините навивачи што допатуваа во Скопје, прилепчани загубија од ерменскиот Пјуник - намерно! Дека на полувреме ќе води противникот и дека на крајот ...

Наместо 2:0 за полна капа, 1:3 за невидено срамен пораз

Утрински

Прилепски патрдии на Градски во Скопје

Дневник

За Победа настапот во елитното натпреварување ќе заврши во Ереван

А1

Победа загуби со 3:1 од ерменски Пјуник

А1

Вест Утрински Дневник А1 Вест Дневник

11 поврзани вести »

"Пружи отпор..." се огради од Владо Димовски

Дневник - 17.07.2004

невладин СЕКТОР Се оградуваме од сите изјави и активности на Владо Димовски и не ни е јасно под чие име тој настапува, соопшти вчера граѓанска акција "Пружи отпор - кажи не", чие седиште е во Штип, по информации за заедничките разговори и трибини на НВО-парламентот и телекомот.

Телекомот и НВО-парламентот заедно ќе ги бранат новите цени на импулсот

Време

Телеком ќе им објаснува на граѓаните зошто им го празни џебот

Вест

„Телеком" ќе го брани новиот тарифен модел на јавни дебати

Утрински

Телеком и НВО-парламентот заедно за поскапувањето

Дневник

А1 Утрински Дневник А1 Вест Дневник

11 поврзани вести »

Стружани со песна против децентрализацијата

А1 - 17.07.2004

Продолжуваат активностите на Кризниот штаб за опстанок на Струга во постојните граници, она што е слично со синоќа е симболично нареченото Струшко протестно корзо. Членовите на Кризниот штаб и сите оние кои се со нив, политичките партии опозиционите и позицијата, НВО и граѓанскиот сектор и вечерва ...

„Нашиот живот не е за тргување!“

Време

Струга покажа непослушност

Утрински

На Струга не # треба кризен штаб, туку развој

Дневник

Струшки вечери на отпорот

Дневник

А1 Утрински Дневник А1 Дневник Дневник

11 поврзани вести »

Кратовци немаа среќа

Вест - 17.07.2004

КУП НА УЕФА - 1. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО, ПРВ МЕЧ Силекс доживеа незгоден пораз од 0:1 во првиот меч од 1. квалификациско коло на Купот на УЕФА на домашен терен против словенечкиот Марибор и драстично си ги намали шансите за влез во втората рунда.

Квас ги казни големите промашувања на кратовчани

Утрински

Словенците се радуваа на Градски

Дневник

Кратовчани по пет години пауза ќе ја бркаат петта победа

Вест

Кратовчани најавуваат успешно враќање на европската сцена

Утрински

Дневник А1 Утрински Дневник Вест

10 поврзани вести »

Или плата в понеделник или штрајк

Време - 17.07.2004

„МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ“ Менаџментот на „Македонски железници“ и Владата имаат рок до задутре до пладне да им ја исплатат платата за мај на вработените во Јавното претпријатие, зашто во спротивно ќе организираат генерален штрајк со целосна блокада на железницата.

МЖ не ја исклучуваат можноста од целосен прекин

А1

МЖ репарира локомотиви за косовските железници

Утрински

Договор за соработка помеѓу Македонски и Косовски железници

А1

Ќе нема блокада на возовите до крајот на неделава

Време

Утрински Дневник Канал5 Време Утрински

10 поврзани вести »

Врховниот суд посебно ќе се ангажира на реформите

Утрински - 16.07.2004

Илиев Новиот претседател на Врховниот суд на Македонија, Дане Илиев, вчера во Собранието даде свечена изјава со што и формално ја презеде должноста. "Судството во овој момент се наоѓа во состојба во која е нужно да се реформира во некои делови, посебно во процесните и статусните делови, односно во ...

Илиев: „Врховниот суд ќе се ангажира за реформите во судството“

А1

Дане Илиев - нов претседател на Врховниот суд на Македонија

Вест

Дане Илиев избран за претседател на Врховниот суд

Време

Дане Илиев претседател на Врховниот суд

Утрински

Канал5 А1 Утрински Канал5

9 поврзани вести »

Забранет уште еден контингент сокови „Фруктал“ во СЦГ

А1 - 17.07.2004

Санитарната инспекција на црногорското Министерство за здравство забрани за продажба уште еден контингент сокови од боровница на „Фруктал“, увезени од Македонија, поради присуство на недозволено количество радиоактивен Цезиум 137.

Радиоактивноста на сокот на „Фруктал" е во границите на дозволеното

Утрински

Сокот на „Фруктал“ забранет за употреба во Република Српска

А1

Сокот на „Фруктал“ кај нас може да се пие слободно

А1

Анализите ќе бидат објавени денеска

Време

Дневник А1 Време Дневник

9 поврзани вести »

Аитор Гонзалес ја забележа првата етапна победа на Тур Де Франс

А1 - 18.07.2004

Французинот Томас Веклер ја задржа предноста од 22 секунди пред Американецот Ленс Армстронг, на врвот од генералниот пласман на Тур Де Франс и по денешната 14.етапа. Шпанецот Аитор Гонзалес ја забележа првата етапна победа во најпрестижната професионална велосипедска трка во светот, откако денеска ...

22 секунди го делат Ленс Армстронг од Томас Векле на Тур Де Франс

А1

Иван Басо ја доби 12-та етапа на Тур Д Франс

А1

Давид Монкути победник во 11.етапа од Тур Д Франс

А1

Уште една етапа за Мекјуен

Дневник

Дневник А1 Дневник

8 поврзани вести »