TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-07-19 - 2004-07-25

Албанците ќе формираат национален совет

Утрински - 24.07.2004

Според "Коха диторе" Скопје - Доколку во парламентот не биде усвоен пакетот-закони за децентрализација и доколку Македонците соберат 150.000 потписи и се одржи референдум, тогаш Албанците во Македонија ќе бараат начин за организирање, за што веќе разговараа лидерите на ДУИ и на ДПА, Али Ахмети и ...

"Коха Диторе": Али Ахмети и Арбен Џафери заедно против референдумот

Вест

Албанците подготвуваат контраодговор на референдумот

Дневник

Албанците ќе формираат национален совет

Време

Коха Диторе: „Формирање на Национален совет на Албанците ако има референдум“

А1
5 поврзани вести »

Сојузничките сили нападнаа приврзаници на Аз Заркави

А1 - 23.07.2004

Мултинационалните сили во Ирак денеска извршија водузшен напад врз приврзаници на јорданскиот терористи Абу Мусаб аз Заркави, стационирани југозападно од Фалуџа. Американската армија соопшти дека воздушниот напад бил во координација со ирачката Влада и бил насочен против десетина терористи, ...

Награда од 285.000 долари за главата на премиерот Алави

Време

Американците пак ја бомбардираа Фалуџа со ирачка дозвола

Време

Во бомбардирана куќа загинаа најмалку 10 лица

Утрински

11 мртви во американско ракетирање на Фалуџа

Вест
5 поврзани вести »

ИЛЈАДА И ЕДНА ЕРОТСКА НОЌ: Секс во седечка положба

Вест - 23.07.2004

СЕКСИ ЌОШЕ Една од секс позите која обично има се допаѓа на партнерите е така наречената "седечка положба". Девојката седи во скутот на мажот, но и двајцата седат на подлога. Женското е со раширени нозе и со своите движања овожзможува длабока пенетрација на органот во вагината.

ИЛЈАДА И ЕДНА ЕРОТСКА НОЌ: Пак... таа одозгора

Вест

ИЛЈАДА И ЕДНА НОЌ: Секс џокеј

Вест

ИЛЈАДА И ЕДНА ЕРОТСКА НОЌ: Доминантен маж

Вест

ИЛЈАДА И ЕДНА ЕРОТСКА НОЌ: Задоволството доаѓа одзади

Вест
5 поврзани вести »

Обиди за враќање на животот во Старата Скопска чаршија

А1 - 25.07.2004

Откако последните десетина години Старата Скопска чаршија безмалку замре, конечно се најавува обид да се врати градскиот живот во неа. Дуќаните ќе ги добијат колоритните фасади, ќе се вратат кепенците, а и натписите ќе бидат исти како оние пред Земјотресот.

Санацијата ќе почне на годишнината на скопската катастрофа

Утрински

Жолти, зелени, сини и црвени дуќани во Чаршијата

Вест

Живите бои се враќаат на фасадите на Скопската чаршија

Дневник

Американците си асфалтирале улица во Скопската чаршија

Дневник
5 поврзани вести »

Водите во езерото Треска се уште нечисти

Дневник - 24.07.2004

НЕМА ПЛИВАЊЕ Водата во езерото Треска и според последната анализа на Градскиот завџод за здравствена заштита не е исправна за капење. Не се знае кога рекреативното езеро ќе биде официјално пуштено во употреба, а дотогаш важи забраната за влегување во водата.

Од капач на Треска украдена кеса со 3.200 евра

Вест

Анализите на езерото „Треска“ покажуваат дека има амонијак

Утрински

Забрането капење - но кој да прочита

Дневник

Уште продавничка и телефон за речиси совршен ден на езерото Треска

Време
5 поврзани вести »

Прилепчанецот Миле Стојкоски замина на Олимпијадата во Атина

А1 - 25.07.2004

Десетте спортисти кои Македонија ќе ја претставуваат на Летните олимписки игри во Атина, тоа право го остварија со исполнување на олимписката норма или добиена вајлд карта. Во Атина на чинот на свеченото отворање на најголемиот светски собир, на 13 август ќе биде и 38 годишниот Прилепчанец Миле ...

Миле Стојкоски ќе помине маратон од 704 километри

Утрински

Стојкоски во инвалидска количка тргнува за Атина

Дневник

Миле Стојкоски со инвалидска количка од Прилеп до Атина

А1
4 поврзани вести »

Банда со автомати киднапирале момче и му го украле "голфот"

Вест - 20.07.2004

ВООРУЖЕНО РАЗБОЈНИШТВО НА ПАТОТ ЈАЖИНЦЕ -ТЕТОВО Завчера , околу 15 часот, на регионалниот пат Јажинце - Тетово, кај селото Јажинце, до границата со Косово, четири до пет маскирани лица, вооружени со автоматско оружје, со автомобил со непознати регистерски ознаки, го блокирале патот и сопреле "голф ...

Тетовец останал без автомобил и 10.000 евра

Време

Киднапери истепале тетовец и му зеле 10.000 евра

Дневник

Вооружени разбојници на Тетовец му го украле автомобилот и 10.000 евра

А1
4 поврзани вести »

Единаесета победа на М. Шумахер сезонава

А1 - 25.07.2004

Михаел Шумахер победи по единаесетти пат оваа сезона со што го изедначи сопствениот рекорд во триумфи од пред три години. На чекор е до освојување на седмата титула светски првак во трките на Формула еден. На Шумахер не му беше лесно само во првиот дел од трката за големата награда на Германија што ...

Михаел Шумахер најбрз на квалификациите на пистата во Хокенхајм

А1

Хокенхајм ќе остане нераспродаден?

Дневник

Германците веќе не се "палат" на Шуми

Утрински
4 поврзани вести »

Бесплатни визи за сојузниците на Америка, но не и за Македонија

А1 - 24.07.2004

Дали Америка и го сврти грбот на Македонија? Бесплатни визи за сојузниците на Америка во Ирак и Авганистан, но не и за Македонија. Ова е последниот предлог во Конгресот, за привремени бесплатни визи за 9 земји, а Македонија никаде ја нема. Официјален став сеуште нема.

Бесплатни визи за американските сојузници во Ирак

Вест

Македонија ја нема на листата за бесплатни американски визи

Дневник

Бесплатни визи за сојузниците на Вашингтон

Дневник
4 поврзани вести »

Полицијата трага по тројца маскирани крадци

Дневник - 21.07.2004

ПО ГРАБЕЖОТ НА АМБАСАДАТА НА НОРВЕШКА Крадците што провалија во амбасадата на Норвешка во Скопје не успеале да провалат во главниот сеф, а украдените 10.000 евра арамиите ги зеле од работните маси на персоналот на дипломатското претставништво.

Ограбена амбасадата на Норвешка

Дневник

Украдени 10 000 евра од норвешката Амбасада

Вест

Ограбена норвешката амбасада

А1
4 поврзани вести »