TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2004-10-04 до 2004-10-10

„Надеж за Македонија“ песна за кампањата за референдум

А1 - 10.10.2004

Владо Јаневски, Славе Димитров, Драган Мијалковски ќе ја пеат „Надеж за Македонија“, песната со која опозицискиот блок на политичките партии и Здружението на граѓани ќе се обидат да соберат што поголем број гласови за референдумот.

Груевски: „Јас верувам дека референдумот ќе биде успешен“

А1

"Заокружи ЗА"

Вест

Опозицијата маршираше во Скопје „за“ референдумот

Време

Костов: Ако успее референдумот, ќе си поднесам оставка

Време

Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник Вечер А1 А1

75 поврзани вести »

Во мечот на годината да се направи резултат на годината

Вест - 09.10.2004

Вечерва (20.30 ч.) нашата фудбалска репрезентација во рамките на квалификациите за СП 2006 игра против Холандија Според најавите од Холандија, за разлика од првите денови од подготовките кога "лалињата"не потценувале, со нашите оптимистички изјави наводно сме им ги отвориле очите Македонската ...

Македонија верува дека може да ја победи Холандија

Утрински

Против фаворити не сме се посрамотиле

Дневник

Објавен составот на двете репрезентации

А1

А зошто да не се случи чудо на Градски?

Утрински

Дневник А1 Вест Време Утрински Дневник Вечер А1

26 поврзани вести »

Фатена разбојничка двојка и јатакот - таксист

Вест - 09.10.2004

ОТКРИЕНИ УЛИЧНИ НАПАЃАЧИ НА ЖЕНИ ВО СКОПЈЕ Полицијата откри разбојничка двојка и нивниот јатак, кои подолго време напаѓале повозрасни жени и малолетници на различни делови во Скопје. Станува збор за Б.М. (22) и М.С. (22) од Скопје, како и за И.П.

Уапсени напаѓачите кои пукаа во таксистот

Вест

Уапсени три момчиња избегани од Идризово

Дневник

Кружното движење ќе ги среди дивите такси-станици

Дневник

Фатени напаѓачите кои ранија таксист на средно Водно

А1

Дневник Канал5 Дневник Вечер Вест Вест Дневник Вечер

21 поврзани вести »

Октомвриска револуција 2004

Дневник - 09.10.2004

филиппетровски Начинот на кој Георгиевски посака да се врати на претседателската позиција не е познат во политичката реалност и пракса. Тешко може да сретнете случај кога некој претседател на голема политичка партија по сопствена желба заминува, дава оставка и за неполни десет месеци повторно има ...

Димовска наскоро ќе формира нова партија

Време

Доста Димовска прави партија

Дневник

Збогум ДПМНЕ, отидов во Народна

Време

Љубчо го дочекаа со аплауз во ВМРО-Народна

Вест

Утрински Дневник Канал5 Канал5 А1 Вест Време Утрински

18 поврзани вести »

Второ реми на Алкалоид на турнирот

Време - 09.10.2004

ШАХ – ЕВРОПСКИ КЛУПСКИ КУП Алкалоид, единствениот македонски претставник на Европскиот шаховски клупски куп, одигра нерешено, 3-3, против белгиската екипа КСК 47 Ејнатен во меч од петтото коло. Според просечниот рејтинг на двата тима (Алкалоид има 2.500, а Ејнатен 2.496), поделбата на поените е ...

Реми за пад од четири места

Утрински

Кирил Георгиев гази, Алкалоид слабо поентира

Дневник

Победа на Алкалоид за враќање на самодовербата

Време

Алкалоид брзо се созеде

Вест

Утрински Дневник Време Утрински Дневник Вест Време Утрински

17 поврзани вести »

Австријците против влез на Турција во ЕУ

А1 - 08.10.2004

Австријците сакаат нивните политички претставници во Европската унија да стават вето на започнувањето на преговорите околу приемот на Турција. Резултатите од истражувањето што го спровел Институтот ОГМ покажува дека 66 отсто од Австријците сакаат австрискиот канцелар Волфганг Шисел на средбата на ...

На Словенија поблиска и е Турција од Хрватска

Време

Турција бара што поскоро почнување на преговори за влез во ЕУ

А1

Турција доби зелено светло за преговори со ЕУ

Вест

Без реформи, Европа ќе биде недостижна за Македонија

Утрински

Утрински А1 А1 А1 Време Утрински Канал5 А1

17 поврзани вести »

ТАЈФУНОТ "МА-ОН" ЈА ЗАГРОЗУВА ТРКАТА

Вечер - 09.10.2004

И двата вчерашни тренинга за неделната трка за Големата награда на Јапонија во Формула 1 на патеката во Сузука беа возени по многу силен дожд, така што немаше болид кој не се изврте барем еднаш. За среќа, потешки инциденти не се случија.

"КОПАЧИ НА ЗЛАТО" -КОЛУМНИ ЗА ТАТКОВИНАТА

Вечер

"ШПЕДИТЕРИТЕ" ВОЗАТ ПО НОВА ТИТУЛА

Вечер

"КРСТЕ МИСИРКОВ" И "ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" - ЗАБРАНЕТИ ЗА ВОЗИЛА

Вечер

СВЕЧЕНО ПУШТАЊЕ НА "ГАЗЕЛА"

Вечер

Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер

15 поврзани вести »

Ненад Јаниќиевиќ ќе го застапува Бошковски во случајот Љуботен

А1 - 09.10.2004

Скопскиот адвокат Ненад Јаниќиевиќ ќе го застапува и ќе му дава правни совети на поранешниот министер Љубе Бошковски во случајот Љуботен, за кој е заинтересиран и Хашкиот трибунал. Според нашите информации, Јаниќиевиќ пред неколку месеци, во скопската канцеларија на Трибуналот, го приложил своето ...

Љубе на 8 ноември ќе се соочи со Хаг

Дневник

БОШКОВСКИ ЌЕ СВЕДОЧИ И ЗА “ЉУБОТЕН”

Вечер

Прилепчани ќе му го креваат моралот на Љубе

Дневник

Хаг во Пула ќе го сослушува Бошковски за Љуботен

Дневник

Дневник Време Вест Утрински Дневник Дневник Вечер А1

15 поврзани вести »

Продолжува израелската акција во Газа

А1 - 09.10.2004

Двајца палестински полицајци загинаа во текот на минатата ноќ при израелски ракетен напад врз бегалскиот логор Хан Јунус во Појасот Газа, соопштија палестински извори. Инцидентот го потврди и израелската Армија, која соопшти дека, нејзини припадници стрелале врз двјаца вооружени Палестинци во ...

Со килим противлетачките атентатори

Дневник

ОН: На Газа и се заканува голема хуманитарна криза

А1

Над 100 убиени во Газа во последната офанзива на Израел

А1

Двајца Палестинци се убиени при напад на израелски тенк во Газа

А1

А1 Дневник Дневник А1 А1 Време Вест Утрински

14 поврзани вести »

Ракометно дерби во Богданци

Време - 09.10.2004

СПОРТСКИ ВИКЕНД РАКОМЕТ, Суперлига, мажи, 3. коло, денеска: ТК Бренд - Струга Илинден (18.30), Младост - Металург (20), МРК Вардар - Радовиш (СРЦ „Кале“, 14), ВВ Тиквеш - ВВ Повардарие (18). Утре: Југ Куманово - Борец (19). КОЊИЧКИ СПОРТ: „Октомвриски коњички турнир“ и трето коло од државното ...

Стартуваат кошаркарите

Дневник

„Фаворит машини за перење“ ќе се бори за опстанок

Време

"Центроунион" ја официјализираше врската со Радовиш

Вест

Повардарие се консолидира пред соседското дерби

Дневник

Време Време Дневник А1 Време Вест Време Вест

14 поврзани вести »