TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2004-12-06 до 2004-12-12

Петковски бара извештајот за Кондово да го види јавноста

А1 - 12.12.2004

Министерот за внатрешни работи Сиљан Аврамовски се уште не знае дали утре ќе се појави пред собраниската комисија за одбрана и безбедност на која ќе се расправа за Кондово. Додека јавноста од Аврамовски очекува отчет за Кондово, МВР предложи доверливиот извештај за Кондово да се разгледува зад ...

ВООРУЖЕНИТЕ ЛИЦА ВО КОНДОВО ЗА ВМРО-НАРОДНА СЕ ТЕРОРИСТИ

Канал5

Мехмети: „Кондово е остаток од 2001-ва“

А1

Неизвесно дали Тачи ќе сноси одговорност за посетата на Кондово

А1

ДУИ дава милион евра откупнина за Кондово?

Време

Вест Време Вест Време Утрински Дневник Дневник Дневник

91 поврзани вести »

Буџаку се повлече од владата

А1 - 12.12.2004

Буџаку нема да биде министер во владата на Бучковски, министерот за транспорт и врски денеска сам си поднесе оставка, само еден ден откако мандатарот го стави на листата нови министри. Кое е образложението? „Јас Агрон Буџаку ве известувам дека се повлекувам од листата на министри за состав на ...

НОВАТА ВЛАДА НА БУЧКОВСКИ БЕЗ АГРОН БУЏАКУ

Канал5

Бучковски ја достави владината програмата до собранието

А1

Мандатарот може да го „голтне“ Буџаку

Време

БЛИЗНАЧКИТЕ НА БУЏАКУ

Вест

Време Утрински Утрински Дневник Канал5 Вечер А1 А1

59 поврзани вести »

Не сакам да бидам "дописен" селектор

Вечер - 11.12.2004

Љупчо Савевски, кого Ракометната федерација на Македонија на конкурсот го избра како најпогодна личност и со најдобар план за работа во идните две години, по разговорот со претседателот на Сојузот Михајло Михајловски, ја одбил понудата да застане на селекторската функција на сениорите.

Привремен сообраќаен режим на дел од "Партизанска"

Вечер

"Русинките се разголија"

Вечер

"Пимплањето" ни одговара

Вечер

"Силно светнал ден"

Вечер

Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер

40 поврзани вести »

Јушченко ќе биде отпуштен од болница

А1 - 12.12.2004

Виенската клиника „Рудлофинерхаус“ соопшти дека опозицискиот кандидат за украински претседател Виктор Јушченко е во добра здравствена состојба и оти денеска ќе ја напушти болницата. „Виктор Јушченко ќе се врати во Украина за да ја породлжи предизборната кампања“, изјави директорот на клиниката ...

Јушченко бил труен потврдија австриските лекари

А1

САД ја финансираат кампањата на Јушченко

Вест

Украинската мала „атомска бомба"

Утрински

Затруен без отров

Утрински

Вечер А1 Вест Утрински Време Вест Вест Утрински

23 поврзани вести »

ДПМНЕ ќе ги достави договорите за пазарите до надлежните институции

А1 - 12.12.2004

Антикорупциската комисија на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ги достави договорите потпишани меѓу Министерството за финансии и „Скопски Пазар“, како и другите фирми кои направиле такви договори до Јавното правобранителство, соопшти денеска на прес-конференција Ѓорѓи Наумов, претседател на комисијата за ...

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГИ ДОСТАВИ ДОГОВОРИТЕ ЗА ПРОДАЖБАТА НА СКОПСКИТЕ ПАЗАРИ ДО НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Канал5

Власта го лаже јавниот правобранител

Вест

Поповски: Земјиштето на Зелен пазар е продадено легално

Утрински

И тие што обвинуваат купувале плацови за "бадијала"

Дневник

Дневник Вест Време Утрински Дневник Канал5 Вечер А1

22 поврзани вести »

Реџепи: „На Србија и смета се што е позитивно на Косово“

А1 - 12.12.2004

Поранешниот косовски премиер Бајрам Реџепи оцени дека разговорите меѓу Приштина и Белград во овој момент не се возможни, но оти треба да продолжат кога ќе има услови за тоа. „Приштина не преставува пречка за продолжување на дијалогот, но тешко е веројатно дека во овој момент ќе дојде до разговори, ...

Сандеј тајмс: „Хаг за неколку седмици ќе испрати налог за апсење Харадинај“

А1

НАТО нема да толерира немири на Косово

Вест

КФОР нема да толерира немири

Дневник

НАТО нема да толерира немири на Косово

А1

Време Време Утрински А1 Време Време Вест Утрински

20 поврзани вести »

Муфтијата го краде и го лаже народот

Време - 11.12.2004

СКОПСКИТЕ ИМАМИ ОБВИНУВААТ Скопскиот муфтија Зенун Бериша ги лаже колегите и народот, краде и е нечесен и затоа не може да биде фундаменталист, обвинија вчера побунетите имами. Тие тврдат дека освен муфтијата во илегалните активности е вклучен и неговиот син Љутви.

Бериша: Немаат аргументи дека сум политички исламист

Дневник

Муфтијата преку писма-опомени му се заканува на поглаварот

Утрински

Околу Скопје шетаат Арапи од Ал каеда

Дневник

Поглаварот емини уште е во арабија

Канал5

А1 Време Утрински Вечер Утрински Дневник Канал5 А1

19 поврзани вести »

Полицијата да ги чува учениците од тепачки

Време - 11.12.2004

РЕАКЦИИ ПО СЛУЧУВАЊАТА ВО СТРУГА Во средните училишта мора да се зголеми безбедноста, а полицијата постојано треба да биде присутна во етнички мешаните училишта, реагираше Средношколската унија на Македонија (СУМ) по минатонеделните случувања во Струга, кога се степаа ученици Македонци и Албанци.

Претепаните ученици не седнаа во училишните клупи

Време

Стружани му напишаа единица на Герамитчиоски

Дневник

Продолжи наставата во „Нико Нестор“

А1

Решете го проблемот, наставници!

Време

Утрински Утрински Дневник А1 Време Вест Утрински Дневник

16 поврзани вести »

Муминовиќ: Ако треба да бидеме казнети, тогаш и Делчо нека плати

Време - 09.12.2004

ФУДБАЛ - ГАЗДАТА НА СЛОГА Ј. ВЧЕРА ВО ПОСЕТА НА ФФМ На Слога Југомагнат ништо не и значи тоа што Делчо Јакимовски ќе биде избришан од листата на судии, кога тој ни нанесе неверојатна штета, која тешко се поправа, вели Рафет Муминовиќ, газдата на чаирскиот фудбалски клуб.

Потврден „кецот“ за Јакимовски

Време

Четири меча пауза за Јакимовски, Чаир суспендиран

Вест

Зелено светло за започнување на постапка против Делчо

Утрински

Чаир суспендиран, кецот на Делчо потврден

Дневник

Вечер А1 Вест Време Дневник Дневник Вечер А1

16 поврзани вести »

Грешка е кривичната пријава против загинатите пилоти

Време - 11.12.2004

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ЗАТВОРИ СЛУЧАЈОТ „КИНГЕР“ Јавното обвинителство не најде виновник за авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковски и осумте негови сопатници во февруари кај Мостар. Случајот е затворен, кривичната пријава против пилотите Марко Марковски и Бранко Ивановски е ...

Друштво на мртвите пилоти

Дневник

Најлесно е да ги обвинат мртвите

Дневник

Правните експерти сметаат дека затворањето на мостарскиот случај е несериозно

А1

Нема да биде покрената истрага за уривањето на владиниот Кингер

А1

Време Вест Утрински Дневник Вечер А1 А1 Време

15 поврзани вести »