TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-02-23 - 2004-02-29

Трет ден од национална жалост по повод смртта на претседателот

А1 - 29.02.2004

Свеќи, цвеќе и пораки. Ова е сликата утринава пред зградата на Собранието, пред претседателскиот кабинет. Граѓаните доаѓаат со последните пораки за загинатиот претседател и неговите соработници. Во Македонија денеска е трет ден од национална жалост по повод трагичната смрт на претседателот Борис ...

Книга на жалост отворена и во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

А1

Тетово во жалост за претседателот Трајковски и делегацијата

А1

Охриѓани за Трајковски со чувство како да загубиле свој сограѓанин

А1

МНР го координира доаѓањето на светските државници во Скопје

А1

Канал5 Канал5 А1 А1 А1 А1 А1 А1

85 поврзани вести »

Идентификувани пет тела, меѓу нив не е телото на Трајковски

А1 - 29.02.2004

Судските вештаци и експертите идентификувале пет тела од 9-те загинати во авионската несереќа кај Мостар. Според првичните информации идентификувани се: Димка Илкова Бошковиќ , Анита Лозановска Кришан советнички во кабинетот на Трајковски, Ристо Блажевски од МНР , Аце Божиновски од обезбедувањето ...

Црната кутија нема да оди во Париз, вели Црвенковски

А1

Црвенковски ja заврши посетата во Сараево и Мостар

А1

ЦРВЕНКОВСКИ: ИНСИСТИРАВМЕ НА ПОБРЗО РАСВЕТЛУВАЊЕ НА СЛУЧАЈОТ

Канал5

ПИЛОТ НА ЛУФТХАНЗА ЗА ВЕСНИКОТ НОВИ ЛИСТ ОД РИЕКА -Несреќа поради дефект или лошо наведување?-

Канал5

А1 А1 А1 А1 А1 А1 А1 Канал5

55 поврзани вести »

Земјотрес во Турција

Дневник - 27.02.2004

КАЈ ЛЕТУВАЛИШТЕТО ФИНИКЕ Умерени земјотреси вчера изутрината ги потресоа Турција и Тајван, јави МИА. Нема информации за евентуални жртви, ниту за причинета материјална штета. Два земјотреса со умерен интензитет го потресоа јужниот дел на Турција.

Мароко уште се тресе

Време

Земјотресот убил 600 луѓе

Дневник

Болниците не можат да ги прифатат сите повредени

Утрински

Полнењето на "Козјак" ја забрзува појавата на земјотреси

Утрински

Вест Дневник Вест Утрински Дневник Време Утрински Канал5

20 поврзани вести »

Кометал без засилувања против Ларвик

Утрински - 28.02.2004

Преговорите за потенцијални трансфери досега без успех Кометал Ѓорче Петров во четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите против Ларвик по сў изгледа ќе влезе без ниту едно засилување од странство откако се изјаловија обидите на раководството на клубот да го засили играчкиот состав со ...

Кометал ЃП се надева Лада да им отстапи барем една ракометарка

Дневник

Кометал расположен да плати за Наукович и Пал

Дневник

Пропаднаа преговорите со Кнежевиќ, на ред е Марина Наукович

Време

Позитивен одговор само за Наукович

Вест

Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински А1 Дневник Дневник

18 поврзани вести »

Даблин го одложил летот

Време - 28.02.2004

Авионот со кој патувале претседателот и членовите на македонската делегација требало да летне во средата попладне, како што пишувало во известувањето на МНР до Мостар, дознава „Време“. Но, летот бил одложен за четврток поради средбата на претседателот Трајковски со премиерот Бранко Црвенковски, ...

Одложена церемонијата за апликација во ЕУ

Вест

Делегацијата во Даблин во шок, апликацијата одложена

Утрински

Трајковски силно веруваше во подемот на Македонија

Време

Се откажа предавањето на апликацијата во Даблин

А1

Дневник Време Вест Дневник Утрински Утрински Дневник А1

18 поврзани вести »

Во Вардар се изненадени што не добија пари од ФФМ

Време - 27.02.2004

ФУДБАЛ - ПО РАСПРЕДЕЛБАТА НА ПАРИТЕ ОД ПРОГРАМАТА ХЕТ-ТРИК Изненаден сум зошто никаде не не споменаа, но ќе бараме од претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџиристески, писмено да ни каже дали воопшто ќе добиеме пари за планот на Вардар и на Работнички Кометал за изградба на четири помошни терени, рече ...

На ФФМ не му следува бонус

Време

Преку рамковниот договор ќе се гради и стадионот во Тетово

Вест

ФФМ ги откажа сите активности

Дневник

Скендеровски и Димовски селектори за 150 евра

Дневник

Утрински Време Вест А1 Време Вест Вест Вест

16 поврзани вести »

Одбраната на Милошевиќ ќе почне на 8 јуни

Вест - 27.02.2004

Хаг, 27 февруари - Судскиот совет на Хашкиот трибунал одлучи изнесувањето на доказите на одбраната на судењето на поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ да почне на 8 јуни, а на обвинетиот ќе му бидат оставени 150 работни дена да ги изнесе доказите и сведоците во врска со трите ...

Заврши обвинителнатапостапка против Милошевиќ

Дневник

Хашките обвинители предвреме ќе го затворат случајот против Милошевиќ

Вест

Превентива против тактиката на одложување на судењето

Утрински

Проди: „Хрватска мора да соработува со Хашкиот трибунал“

А1

Утрински Утрински Дневник Канал5 А1 Време Дневник Вест

14 поврзани вести »

Загубивме пријател, голем човек и државник

Утрински - 28.02.2004

Советниците и пријателите на претседателот Трајковски за трагедијата Најблиските соработници, пријатели и советници во Кабинетот на претседателот Борис Трајковски во текот на вчерашниот ден сў уште беа во шок по веста за големата трагедија.

Колегите жалат за добрите професионалци и пријатели

Утрински

Норвешка ќе ја зголеми финансиската помош за Македонија

Утрински

Арифи: Македонија треба да аплицира

Утрински

Британците имаат проблеми со нелегалните вработувања

Утрински

Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински

14 поврзани вести »

Пред Мумин уште две шанси во Пловдив и Баку

Вест - 26.02.2004

ОТКАКО НИТУ ЕДЕН НАШ БОКСЕР НЕ ОБЕЗБЕДИ ОЛИМПИСКА ВИЗА НА ЕП ВО ПУЛА И последната наша надеж на Европското боксерско првенство во Пула, Вели Мумин, не успеа во обидот да ја обезбеди визата за Олимписките игри во Атина. Мумин во четврт-финалната борба во категоријата до 48 килограми загуби од ...

И Мумин без олимписка норма

Дневник

Мумин елиминиран од европскиот и светски првак

Време

Вели Мумин поразен во третата рунда од Русинот Сергеј Казаков

А1

Мумин против светскиот и европски првак

Дневник

Време Вест Утрински А1 Време Утрински Дневник Вест

13 поврзани вести »

Ќе се бара мислење на експерти за претседателските избори

Утрински - 28.02.2004

Премиерот Црвенковски се сретна со лидерите на ДУИ, на ЛДП и на ВМРО-ДПМНЕ Правни експерти ќе работат на надминување на колизијата меѓу Уставот и законите за распишување избори за шеф на државата. Ова е договорено на вчерашната средба на премиерот Бранко Црвенковски со лидерите на ДУИ и на ЛДП, Али ...

Експерти ќе утврдат кога ќе има избори

Време

Средба Црвенковски-Пенов-Ахмети

А1

Сериозна загуба за нашата држава

Време

Плоштадот е мој

Вест

Вест Вест Дневник Вест А1 Дневник А1 Вест

13 поврзани вести »