TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-02-23 - 2004-02-29

Кан ја упропасти баварската забава

Утрински - 26.02.2004

Баерн го надигра Реал М. на Олимпискиот стадион во Минхен, но на крајот немаше среќа По победата над Селта во Виго од 3:2, Арсенал најблиску до четвртфиналето Катастрофалната реакција по слободниот удар на Роберто Карлос, автоматски го внесе Оливер Кан, во кожата на англискиот чувар на мрежата, ...

Кан го спаси Реал

Време

Кан ја оплеска работата

Вест

Баерн ги приближи галактичките ѕвезди до земјата

А1

Баварците во (не)возможна мисија

Утрински

Вест Време Дневник

8 поврзани вести »

И буџетот на САД полн со слики од Џорџ Буш

Утрински - 28.02.2004

На ноемвриските избори на сегашниот жител на Белата куќа ќе му се суди според минатото, а не според митот за него Буш не прифаќа одговорност за нешто што тргнало во погрешна насока, туку само се нагласува неговата чесност ПРИНСТОН - За да разбереме зошто прашањата упатени кон претседателот Џорџ Буш ...

Буш против брак меѓу хомосексуалци

Утрински

Буш ќе ја поддржи измената во уставот за забрана на хомосексуални бракови

Вест

Буш: Кери не знае што сака

Време

Буш ја почна кампањата со напад врз Кери

Вест

А1 Вест Дневник

8 поврзани вести »

Неизвесен рокот за избори

Дневник - 28.02.2004

ПРОЦЕДУРА ЗА ИЗБОР на претседател Ниту во Уставот ниту во Законот за изборот на претседател на државата не е предвидено кои се роковите за распишување изборите во ваква ситуација Уставниот суд се уште не донел одлука дека има услови за престанок на функцијата на претседателот на државата бидејќи се ...

Јордановски: Ќе ги извршувам и двете функции

Вест

Јордановски ја презеде функцијата Шеф на држава

А1

Јордановски в.д. претседател, нов шеф на државата во април

Утрински

Македонија за 40 дена ќе избира нов претседател

Време

Вест А1

7 поврзани вести »

Иванов испрати телеграма со сочувство до Митрева

А1 - 28.02.2004

„Длабоко сум потресен од веста за трагичното загинување на Претседателот на Република Македонија и луѓето што беа со него. Тоа е сериозна загуба за вашата земја“, стои во телеграмата со изрази на сочуство што Игор Иванов министер за надворешни работи на Руската Федерација ја упати денеака до ...

Сите институции во државава функционираат нормално

Утрински

Македонија продолжува по патот на европските и евроатлантските интеграции

Вест

Амбасадите со инструкции за дејствување во вонредни околности

Време

Македонија функционира нормално и непречено

Дневник

А1 Утрински

7 поврзани вести »

Одложени сите манифестации во државава

Утрински - 28.02.2004

културните институции се пруклуЧијакон општата Жалост Трагичниот настан кој се случи в четвртокот, предизвика поместување на закажаните културни настани во државава. По повод прогласувањето на тридневна жалост од страна на Владата на Република Македонија, културните институции ги одложија своите ...

Откажани сите културни настани во земјава

Време

Унко го одлага Театар фест

Вест

Oдложена ревијата на претстави на Слободан Унковски

Дневник

Унковски им се претставува на скопјани со пет драми

Утрински

Дневник Време

7 поврзани вести »

Г. Петар: Вранишковски прави сў за да се зборува за него

Утрински - 25.02.2004

Митрополитот за пожарот во викендичката на Вранишковски БИТОЛА - Митрополитот австралиско-новозеландски, г. Петар, за битолската телевизија Тера изјави дека не е сосема уверен во она што пред органите на прогонот го изјавија Зоран Вранишковски, односно поранешниот владика на МПЦ Јован, и монахињите ...

Постојат индиции дека пожарот бил инсцениран

Утрински

Се уште не се знае кој ја потпалил викендицата на Јован

А1

Јован сам го подметнал пожарот?

Дневник

Расколникот Јован куртули, две монахињи истрижени

Вест

Утрински Време

7 поврзани вести »

Македонија ќе има седум учители за во НАТО

Дневник - 24.02.2004

МИНИСТЕРство ЗА ОДБРАНА Македонија и Словенија вчера ја потврдија интензивната соработка на полето на одбраната и најавија и практична потврда на тоа во иднина. Конкретен чекор е и програмата за билатералната соработка за годинава потпишана вчера од министрите за одбрана Владо Бучковски и Антон ...

Македонија ќе учи од словенечките грешки на патот кон НАТО

Утрински

Македонија ќе може да учи од грешките на Словенија

Време

Гризолд: Словенија ја поддржува Македонија на пат кон ЕУ и НАТО

А1

Гризолд е почитуван стручњак за одбранбена политика

Утрински

Канал5 Утрински

7 поврзани вести »

Шампионот се распука пред Измир

Дневник - 27.02.2004

КОШАРКА - СУПЕРЛИГА, 2 КОЛО Шампионот Фершпед Работнички со дури 69 разлика го понижи слабиот тим на Лашко пиво КС во првиот меч од 2. коло во кошаркарската Суперлига на Македонија за мажи. "Шпедитерите", кои во минатото коло загубија од Вардар Осигурување, сега постигнаа 129 поени, што е веројатно ...

Кириленко незадржлив за суперсоничните во продолжението

Утрински

Минесота ја запре серијата на Нетс

Дневник

Хјуберт Дејвис 27 меча без пораз

Дневник

Сан Антонио ја запре серијата на Минесота

Дневник

Дневник

6 поврзани вести »

Санџаковски сменет оти ја бојкотирал приватизацијата на аптеките

Вест - 25.02.2004

БИРОТО ЗА ЛЕКОВИ ОБЕЗГЛАВЕНО Никој од присутните министри на владината седница не се интересирал зошто, всушност, се менува директорот на овој битен здравствен сегмент во земјава Ромил Санџаковски од денес не директорува со Бирото за лекови при Министерството за здравство.

Смените почнаа од метеоролозите

Дневник

Поделени пет црвени картони на владини функционери

Утрински

Црвени картони за пет директори

Време

Разрешени само пет директори

Вест

А1

6 поврзани вести »

Еден од пет Американци би платил дека гледа како Осама виси

Време - 26.02.2004

АНКЕТА Една петтина Американци би платиле да гледаат телевизиски пренос од погубувањето на Осама бин Ладен. Според резултатите од неодамна спроведена анкета, погубувањето на Садам Хусеин би привлекло двојно помал број гледачи.

Осама го пропуштил директниот пренос на 11 септември

Време

Бин Ладен стана бренд

Вест

Засолништето на Бин Ладен останува мистерија

Утрински

Секој петти Американец би платил да го гледа погубувањењто на Бин Ладен

Вест

А1

6 поврзани вести »