TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2004-02-23 - 2004-02-29

Претседателот се знае, но кој ќе биде новиот премиер на Русија?

Време - 26.02.2004

БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ПАДНА РУСКАТА ВЛАДА Цела Русија вчера беше во прашалници кој ќе биде новиот премиер, откако претседателот Владимир Путин завчера без објаснување ја распушти владата на Михаил Касјанов. - Жртва на предизборното предвечерие - коментира на насловната страница весникот „Московски ...

Путин ги разреши премиерот Касјанов и владата

Вест

Путин ја распушти владата

Дневник

Разрешена владата на Касјанов

Утрински
4 поврзани вести »

Свештениците бараат да се изгради народна кујна на место предвидено за супермаркет

Утрински - 28.02.2004

Иницијатива на надлежните од црквата †Свети Петар и Павле" од Пакошево ВЕРЧЕ ГЕРОГИЕВСКА Црквата ?Свети Петар и Павле" од Пакошево, во непосредна близина на селото Зелениково има иницијатива да изгради народна кујна и параклис во населбата Драчево.

Драчево е за итно дефинирање на границите

Време

Драчево сака да биде општина

Вест

Тревник поважен од народна кујна

Вест
4 поврзани вести »

Груевски ја напушти Седницата на Советот

Време - 28.02.2004

НЕМА ЗАКАНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА ЗЕМЈАТА Советот за национална безбедност заклучи дека во моментов не постојат закани за безбедноста и за стабилноста на Македонија. - Заклучивме дека имаме нормално функционирање и соодветна безбедносна контрола на теренот од страна на Министерството за внатрешни ...

Не постојат закани за безбедноста и стабилноста на Македонија

Утрински

Засилени мерки за безбедност во Македонија

Утрински

Груевски ја напушти седницата на Советот за безбедност

А1
4 поврзани вести »

Влегов во станот на Кераца еднаш и не присвоив ништо

Утрински - 28.02.2004

Тодор Петров ги демантира обвинувањата за Фондацијата "Кераца Висулчева" Катерина Богоева Претседателот на Фондацијата "Кераца Висулчева" и на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, ги демантира обвинувањата упатени до него, дека сака да го присвои станот на Фондацијата, обвинет од страна на ...

Министерството ја заштитува оставината на починатата сликарка

Време

Синовите на сликарката се уште не се откажале од наследството

Време

Синот на Висулчева го обвинува Тодор Петров за криминал

Утрински
4 поврзани вести »

Груевски и Андов токмат коалиција

Дневник - 26.02.2004

ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ЗДРУЖУВА Опозициските ВМРО-ДПМНЕ и ЛП ќе имаат заеднички претседателски кандидат, единствени советнички листи и заеднички кандидати за градоначалници на локалните избори, а ќе ја туркаат и идејата за предвремени парламентарни избори.

Либералите ќе застанат зад „едногласно“ избран кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Време

Опозицијата договара предвремени избори

Дневник

ВМРО ДПМНЕ и ЛП можно со заеднички кандидат за престојните избори

А1
4 поврзани вести »

Шверцери го оштетиле буџетот за 45 милиони денари

Вест - 25.02.2004

ЗА МЕСЕЦ И ПОЛ ОТКРИЕНИ 1. 272 ЦАРИНСКИ ПРЕКРШОЦИ Царинската управа на Македонија од почетокот на годинава, открила 1. 272 прекршоци за криумчарење на цигари, алкохол,техничка стока, текстил, храна, накит, како и девизни прекршоци.

За еден месец повеќе од 1.000 обиди за шверц

Време

Фатени седум тони шверцувано овошје и зеленчук

Дневник

Спречен шверц на 2.500 парчиња разни авто-делови

А1
4 поврзани вести »

Фатос Нано се запиша во книгата на жалост во амбасада во Тирана

А1 - 28.02.2004

„Го загубивме големиот борец, европски претседател од соседна Македонија каде што во мир и стабилност живеат Македонци и Албанци. Претседателот Трајковски беше претседател на сите, личност во регионот незаменлив партнер за нас.

Нано ќе им ги прости долговите за струја на Албанците

А1

Бериша му порача на Нано да си оди

Време

Симпатизерите на Беришамирно маршираа низ Тирана

Дневник
4 поврзани вести »

Муминовиќ вети исплата на една плата

Утрински - 26.02.2004

Слога Југомагнат вчера почна да тренира САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ По деветдневен континуиран штрајк Слога Југомагнат вчера конечно се врати во тренажен процес, откако сопственикот на клубот Рафет Муминовиќ на утринскиот состанок со фудбалерите ветил дека до крајот на оваа недела ќе им исплати барем по една ...

Платите ќе се делат на 10 март

Вест

Или пари или исписница

Вест

Без исплата, нема Куп - полуфинале против Работнички Кометал

Утрински
4 поврзани вести »

Венецискиот лауреат "Враќање" ќе го отвори фестивалот

Утрински - 27.02.2004

Седмиот скопски филмски фестивал ќе се одрЖи од 5 до14 март Сунчица Уневска Седмиот Скопски филмски фестивал ќе се одржи од 5 до 14 март во киносалите "Милениум" и "Фросина". Според програмата која досега е потврдена и оваа година скопската публика ќе може да види околу 60 филма меѓу кои се ...

Фестивал на етнографски филм

Утрински

Документирани животни традиции

Време

Фестивал на Француски етнографски филм

Вест
4 поврзани вести »

ЦРВЕНКОВСКИ И КОСТОВ ПРИСТИГНАА ВО САРАЕВО

Канал5 - 28.02.2004

Премиерот Бранко Црвенковски и министерот за внатрешни работи Хари Костов вечерва допатуваа во Сараево, на разговори со највисокото раководство на БиХ посветени на истрагата околу авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски и члено Премиерот Бранко Црвенковски и министерот за ...

Освен за претседателската, растат апетитите и за градоначалничката функција

Време

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги тресе претседателска треска!

Утрински

СДСМ и ЛДП за Трифун Костовски?

Дневник
4 поврзани вести »