TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2005-03-14 - 2005-03-20

Георгиевски го посети Љубе Бошковски

А1 - 20.03.2005

Еден ден пред приемот на обвинението од Хашкиот Трибунал, Љубе Бошковски се сретнал со Љубчо Георгиевски. Според поранешниот премиер, Бошковски бил физички исцрпен, но духовно и морално во полна кондиција. На поранешниот шеф во Владата, Бошковски му изјавил дека негова желба е што е можно побрзо да ...

Тарчуловски утре треба да се изјасни по обвинениjата

А1

Љубе е физички исцрпен но морално јак и подготвен да се одбрани во Хаг, Љубчо Георгиевски за Канал 5 од Пула

Канал5

ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ УТРЕ ТРЕБА ДА СЕ ИЗЈАСНИ ДАЛИ Е ВИНОВЕН ЗА ХАШКИТЕ ОБВИНУВАЊА

Канал5

Бошковски ќе го добие обвинението на почетокот од идната недела

А1

А1 Утрински Време Време Дневник Дневник Вест Вест

72 поврзани вести »

ПЕНОВ :ТРИФУН= ПРОВЕРЕНО

Вест - 19.03.2005

ЕВТИНИ ПРИКАЗНИ - Билљана Секуловска ГЛАСАЊЕТО НЕ Е САМО ПРАВО, ТУКУ И ГРАѓАНСКА ОБВРСКА. ДА БИДЕТЕ ЗДРАВО НАТЕПАНИ Добро е Што имаШе избори. ДокаЖавме дека знаеме да правиме фер и демократски гласање, се разбира, со нерегуларности. Едно без друго немаме, некако Жално да констатираме.

СДСМ: Засегнат од лични причини Никола Груевски го повикал Пенов да го прифати поразот и да се повлече

Канал5

Демонстранти му покажа црвен картон на Пенов

Утрински

Четири контингенти

Вест

Власта го маскира фалсификатот

Дневник

Време Вест Канал5 А1 Утрински Вест Вест Вечер Прес

62 поврзани вести »

Претепан член на ДПА-ПДП од активисти на ДУИ

А1 - 20.03.2005

Претседателот на изборниот штаб на ДПА-ПДП во скопско Моране, Рамадани Емини, се опоравува во Градската болница, откако синоќа бил претепан во селото од, како што тврдат во коалицијата, двајца активисти на ДУИ. Според полицијата, Рамадани се здобил со повреди на главата по куса расправија со ...

ДПА-ПДП продолжија со протестите во Чаир

А1

Битката во вториот круг во Охрид меѓу Трендафилов и Петрески

А1

Протест на коалицијата ДПА-ПДП во Струга

А1

Гласови крадеа македонски функционери и пратеници од Косово

Дневник

Време А1 А1 Време Дневник Време Утрински Утрински

54 поврзани вести »

ВМРО НП ќе учествува на средбата кај Бучковски

А1 - 20.03.2005

ВМРО Народна се откажува од намерата да бара договор на централно ниво со ВМРО-ДПМНЕ за заеднички настап во вториот круг од изборите. Поддршката ќе се договара меѓу локалните комитети. Тие денеска со став дека ќе присуствуваат на лидерската средба, организирана од премиерот Бучковски.

Се посвети ли Владата на Бучковски на економијата?

А1

Груевски ја одби поканата на Бучковски за лидерска средба

А1

Бучковски ги минимизира изборните нерегуларности

Време

Мухиќ: Бучковски го маскира фалсификатот

Утрински

Време Утрински Вест Време Време Дневник Утрински А1

54 поврзани вести »

"Мизар" на свирка во Велес

Вечер Прес - 19.03.2005

Култниот бенд "Мизар" вечерва ќе се претстави пред велешката публика, а местото на случување на живата свирка е клубот "БАБА". Почетокот на настапот е закажан за 23 часот, а цената на влезниците, чиј број е ограничен, а можат да се набават во клубот изнесува 150.00 ...

За читателите "Кукла..." со потпис

Вечер Прес

Димов:"Селекцијата" на бесплатната листа ќе се санкционира

Вечер Прес

"Транзиционите лидери" на Руфи Османи

Вечер Прес

"Немате друга работа, па сте запнале за мојата зграда"

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

41 поврзани вести »

Врховниот суд на Македонија ќе пресече за изборите во Скопје

Утрински - 19.03.2005

ДИК соопшти информации за бројот на пристигнатите приговори до општинските изборни комисии Централната комисија вчера доцна попладне објави дека локалните избори за градоначалници во прв круг се завршени во 13 општини Клучот на сите жалби за градоначалничките кандидатури во Скопје е во Врховниот ...

Пребројувањето во Чаир ќе го чека Врховниот суд

Време

Неизвесно пребројувањето во Чаир

Дневник

Павлина Црвенковска гласаше за приговорот на Костовски, тврди СДСМ

Утрински

Опозицијата намерно поднесува дилетантски приговори

Време

Дневник Вест Вест А1 А1 Време Утрински Време

34 поврзани вести »

Заврши втората фаза од фудбалското првенство

А1 - 20.03.2005

Микс од ракометно - фудбалски емоции на Градскиот стадион во Скопје попладнево. Само резултатски мирољубиво во прволигашкото дерби меѓу двете првопласирани екипи Работнички Кометал и Вардар. Фудбалската претстава за затворање на втората фаза од првенството, разубавена со присуството на ...

Кометал во полуфиналето од лигата на шампионките

А1

Кометалки предноста треба да ја заборават

Дневник

Трета среќа против традицијата

Утрински

Ѓорчепетровки ги очекува пекол

Вест

Канал5 Време Дневник Време Вест Дневник Дневник Утрински

33 поврзани вести »

ЕУ е загрижена поради сериозните нерегуларности во првиот круг

Утрински - 19.03.2005

ИЗЈАВА Локалните избори на 13 март 2005 година се одвиваа во генерално мирна атмосфера во земјата во целост и во многу области од земјата гласањето се одвиваше по редовен пат. Сепак, ОДИХР известува дека некаков вид нерегуларности негативно влијаеле на десет проценти од гласачките места и на преку ...

Направете се за правични избори

Време

Овластениот претставникот на Народна бил избркан со оружје

Време

Гласачки ливчиња се продавале за 1,5 евро

Време

Гласањето на Албанците параван за партиски договори

Дневник

Време Дневник Време Утрински Утрински А1 Утрински Утрински

23 поврзани вести »

Сантрач: Одлуката на ФФМ е меродавна за сите

Утрински - 18.03.2005

Македонскиот селектор во врска со резултатите на антидопинг комисијата Емил Китановски Позитивните резултати кај еден фудбалер кои ги покажа првата анти-допинг контрола која од почетокот на пролетниот дел од првенството во макфудбалот ја воведе фудбалската федерација на Македонија, за жал иго ...

Стојков вратен во младата репрезентација

Вест

Сантрач го премести Стојков кај младите

Време

Стојков вратен меѓу надежите

Дневник

Кој изненаден, кој разочаран

Вест

Време Време Утрински Време Вест Дневник Утрински Вечер Прес

19 поврзани вести »

Бајрам Косуми - мандатар за новата косовска влада

Вест - 19.03.2005

Приштина, 18 март (МИА) - Косовскиот претседател Ибрахим Ругова вчера го предложи Бајрам Косуми за мандатар на новата косовска влада. Тој од косовскиот парламент побара веќе во текот на следната седница на дневен ред да се стави гласањето за избор на нов премиер.

"Ослободители" презедоа одговорност за атентатот врз Ругова

Дневник

Премиерски мандатза Бајрам Косуми

Дневник

Албанската ослободителна армија ќе го разнесела Ругова

Време

Бајрам Косуми мандатар на косовската влада

А1

А1 А1 Канал5 Дневник Вечер Прес Време Дневник Утрински

18 поврзани вести »