TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2005-06-06 - 2005-06-12

Раководството на МАТ ќе им ги исполни барањата на пилотите

Утрински - 09.06.2005

Вработените во националната авиокомпанија одлучија најавениот штрајк да го стават во мирување Најавите за штрајк немаат никаква врска со шпекулациите за формирање нова авиокомпанија во државата ВЕРЧЕ ГЕОРГИЕВСКА Пилотите вработени во МАТ нема да штрајкуваат.

Тајната за враќањето на авионот на МАТ е во Турција

Утрински

Пилотите на МАТ ќе добијат плати и ќе летаат

Дневник

МАТ ветил дека ќе ги исплати пилотите

Вест

Најавениот штрајк на пилотите во мирување

Вечер Прес

А1 Време Утрински Дневник Вест Канал5 Макфакс А1

17 поврзани вести »

Конвенција на СДСМ

А1 - 12.06.2005

Локалните избори според гласовите и освоените места се најдобри досега, рејтингот на партијата расте, време е да се мисли на парламентарните избори. Ова се тезите на претседателот на СДСМ Владо Бучковски изнесени на партиската конвенција во отчетот по завршениот изборен циклус.

Нестабилноста на Балканот е поскапа од интеграцијата во ЕУ

Утрински

Шредер: Балконот и припаѓа на Европа

Дневник

Македонија станува омилена бизнис дестинација

Утрински

шредер: Војниците на Балканот повеќе не коштаат од вашето интегрирање во ЕУ

Вест

Макфакс Вечер Прес А1 Утрински Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс

16 поврзани вести »

Во изјавите на Георгиевски и на Џафери нема кривично дело

Утрински - 10.06.2005

Обвинителството не планира да поведе обвинение против учесниците на разговорите на поделба на Македонија Во Обвинителството велат дека не постојат никакви документи дека Џафери и Георгиевски подготвувале поделба на државата, ниту пак траги кои укажуваат на такво нешто БОРИС ГЕОРГИЕВСКИ Во идеите и ...

Во името на народот против А.Џ. и Љ.Г.

Вечер Прес

Џафери треба да се гони за ширење национална омраза

Вечер Прес

Прчевски има сознанија дека Џафери и Георгиевски дејствувале против државата

Време

Поделбата на Македонија повторно заедничка тема на ВМРО-Народна и ДПА

Утрински

Дневник Вечер Прес А1 Канал5 Дневник Канал5 Макфакс А1

15 поврзани вести »

Чековски се закити со шампионската титула

Вест - 10.06.2005

Кошарка - Наши интернационалци Лукоил Академик ја освои третата шампионска титула во серија, откако во финалето на плејофот на бугарското првенство со 3:0 ја елиминираше ЦСКА Софија. На последниот трет натпревар во Софија, Лукоил славеше со 88:67.

Лукоил шампион на Бугарија

Дневник

Чековски и Докузовски со титула и во Бугарија

Вечер Прес

„Лукоил" најавува 500 нови вработувања

Утрински

Премиерот ги виде пумпите на „Лукоил“

Време

Дневник Вечер Прес А1 Време Канал5 Макфакс Макфакс Вест

14 поврзани вести »

Владата и "Макпетрол" ќе почнат со преговори идната недела

Утрински - 11.06.2005

На повидок разрешница на дилемата за преносот на гасот Владата му одговори на „Макпетролли на писмото-иницијатива, со кое од нафтената компанија бараат заеднички преговори за решавање на дилемата - кој во наредниот период треба да го врши преносот на гасот.

"Макпетрол" не ја запре испораката на гас

Вест

Монополски уцени

Дневник

„Макпетрол" ја чека Владата да седнат на преговарачка маса

Утрински

Макпетрол нема да го запре гасот за фабриките

А1

Вест Дневник Канал5 Утрински А1 А1 Канал5 Макфакс

13 поврзани вести »

САД ќе ја наградат Србија за предавање на обвинетите во Хаг

Утрински - 11.06.2005

За испраќање на 12-те најбарани личности пред Хашкиот трибунал Вашингтон во јануари ја сопре хуманитарната помош за да изрази незадоволство поради недостатокот на соработка на Белград со Хаг БЕЛГРАД - Ратко Младиќ, осомничениот за геноцид, можеби нема уште долго да биде во бегство, изјави во ...

Белград и Дел Понте го лоцирале Младиќ

Дневник

„Данас“ тврди дека знае каде се крие Младиќ

А1

Младиќ прошетал низ Македонија

Време

"Шкорпионите" ќе му пресудат и на Ратко Младиќ

Дневник

Вест Вечер Прес А1 Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс

12 поврзани вести »

Ману Џинобили архитект на стартниот триумф

Утрински - 11.06.2005

Сан Антонио пред своја публика го доби првиот финален натпревар против Детроит со 84:69 Сан Антонио поведе со 1:0 во победи во големото НБА финале против Детроит, совладувајќи ги Пистонси пред своја публика со 84:69. Јунак на првиот финален двобој беше Аргентинецот Емануел Џинобили со 26 постигнати ...

Првата меч-топка за Сан Антонио

Дневник

Сан Антонио поведе во големото финале против Детроит

А1

Судир на најдобри одбрани

Вест

Кумовите во борба за прстенот

Дневник

Утрински Утрински Дневник А1 А1 Утрински Дневник

12 поврзани вести »

Хоспитализирани 10 штрајкувачи со глад од Саса

А1 - 12.06.2005

Откако се одомаќинија на трудовите инвалиди со нерегулиран статус од рудниците Саса, кои веќе 15 деноноќија со шатори ја блокираат Управната зграда, од денес им е наредено да ја сменат локацијата бидејќи стечајното раководство тие претставувале: „Тој вели дека било што сме овде, а не е срам што ние ...

Гладните рудари од "Саса" ќе распнат и трет шатор

Дневник

Со шаторите пред Владата!

Вечер Прес

Костовски им испрати брашно на штрајкувачите од "Саса"

Утрински

Рударите добија пет тони брашно од Трифун Костовски

Дневник

Вечер Прес Време Макфакс Утрински Дневник А1 Макфакс

12 поврзани вести »

Поважна е слободната трговија со Косово од визите

Утрински - 09.06.2005

Според претседателот Бранко Црвенковски струга - Претседателот Бранко Црвенковски вчера излезе со ново барање до Владата во однос на политиката спрема Косово и делумно ретерираше во однос на своите претходно изнесени ставови.

СВП се враќаат во градот на Миладиновци

Дневник

Струшките вечери ќе се вратат онаму каде што припаѓаат

Утрински

Градоначалникот Рамиз ветил најдобри Струшки вечери

Вест

Црвенковски ќе го прими заменик шефот на италијанската дипломатија

Макфакс

Вечер Прес А1 Канал5 Канал5 Макфакс Макфакс Макфакс

12 поврзани вести »

Харадинајсе вратина Косово

Дневник - 11.06.2005

ОТКАКО ХАшКИОТ СУД ГО ПУШТИ НА ПРИВРЕМЕНА СЛОБОДА Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, завчера се врати во Приштина откако судскиот совет на Хашкиот трибунал во вторникот го пушти на привремена слобода, јави МИА. На поранешниот косовски премиер му е забрането да влијае врз одлуките на ...

Харадинај се врати во Косово

Време

Хаг го ослободи Харадинај од притвор

Дневник

Харадинај на слобода до почетокот на судењето

Време

Хаг нема да ја обжали одлуката Харадинај да се брани од слобода

Вест

Утрински Макфакс Вечер Прес Макфакс А1 Макфакс

11 поврзани вести »