TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2005-07-11 до 2005-07-17

Граѓаните ќе "проплукаат" поради дивидендата

Вечер - 16.07.2005

"Телеком" и официјално ги зголеми цените на телефонските услуги. Бордот на директори вчера донесе одлука за нова ценовна поилитика, според која претплатата се зголемува на 400 денари. Тарифирањето веќе нема да биде на 20 секунди, туку директно се оди на една минута, а како слаба компензација ќе се ...

Коко ја заборава Мануела, а се "лекува" со Франческа

Вечер

Прилепска скара во "Гоки"

Вечер

Летна лига на "Стрит баскетбол"

Вечер

"Лагала нас мала" - летен хит во Хрватска

Вечер

Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер

49 поврзани вести »

СЕ БАРА: ДИ-ЏЕЈ БАБУРА

Вест - 16.07.2005

ЕВТИНИ ПРИКАЗНИ - Биљана Секуловска БУЧКО ЗА СВЕТО ПИВАРА ВИКА ДЕКА Е ЧИСТ. КЛУЧНОТО ПРАШАЊЕ Е: КАЈ Е ДИ-ЏЕЈ БАБУРА? НА ИГРАНКАТА КАЈ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ НЕМА КОЈ ДА ПУШТА МУЗИКА Во право време дојде Карерас во Охрид. Цела недела главна тема наместо безбедноста беше - дали ќе врне или ако не врне, ...

Ја имаме најдобрата филхармонија во регионот

Време

Македонската елита со стил го проследи Карерас

Утрински

Рамче и Карерас

Дневник

Фестивали

Вечер

Време Вест Време Вест Време Утрински Дневник Дневник

39 поврзани вести »

Објавени снимки од лондонските терористи

А1 - 17.07.2005

Денес, додека Британци од различни вери и етничко потекло се собираат во знак на сеќавање на загинатите во самоубиствените експлозии на 7 јули, полицијата продолжува со пребарување на станови во Јоркшир. Полицијата исто така ги објави снимките од камерите на станицата, кои ги покажуваат четворицата ...

Британската полиција ги повика муслиманите на контратероризам

А1

Уапсен изработувачот на лондонските бомби

Вест

ЕКСКЛУЗИВНО: Поздрав од Лондонистан

Вест

Експлозивот од Лондон ист со експлозивот на Ал Каеда

Утрински

Утрински Канал5 А1 А1 Вест Утрински Дневник Дневник

36 поврзани вести »

Црвенковски: МВР ќе апси во Кондово

Вест - 16.07.2005

ДРЖАВНИОТ ВРВ ЧЕТИРИ ЧАСА РАСПРАВАШЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТА ВО МАКЕДОНИЈА Уште во декември лани кажав дека погрешен потег е да се реши Кондово политички, да се игнорираат институциите во државава. Овојпат нема да биде така - го најави претседателот Бранко Црвенковски влегувањето На седницата на Советот за ...

Полицијата итно да ги апси криминалците од Кондово

Време

Албанците бараат кротко МВР

Време

Ахмети го повика Красниќи да се предаде

Утрински

МВР треба да го реши Кондово во најкус можен рок

Утрински

Дневник Дневник Дневник Дневник Вечер А1 А1 А1

34 поврзани вести »

Полицијата пред 4 месеци ги имала обвинувањата за „Тиквеш“

А1 - 17.07.2005

Полицијата уште пред 4 месеци ги имала исказите за тешките обвинувања на екс директорот на „Тиквеш“ против Свето Пивара. Според информации на А1, Коцевски уште тогаш бил во кавадаречката полиција. Проговорил за случајот. Исказот, како што тврдат извори за А1, бил евидентиран.

Превртена пирамида

Време

За преземањето на "Тиквеш" никој не се жалел навреме

Вест

Само Прчевски ќе го испитувал случајот „Тиквеш“

Време

Никој не го обжалил преземањето на ,,Тиквеш" во законскиот рок

Утрински

Дневник Вечер А1 Вест Време Вест Утрински Утрински

23 поврзани вести »

„Американците биле криви за Сребреница“

Време - 16.07.2005

ЛЕВИЧАРИ ОД САД, БРИТАНИЈА И КАНАДА ГО НЕГИРААТ МАСАКРОТ Комисија составена од професори, експерти и новинари од САД, Британија и Канада тврди дека вината за масакрот во Сребреница во голема мерка е врз Американците, затоа што САД им продавале оружје на Бошњаците за да се одбранат од српските ...

Масакрот во Сребреница се преувеличува

Дневник

Генерал Меккензи: Во Сребреница ни приближно не се убиени 8.000 муслимани

А1

Сомнежи за официјалната верзија за случувањата во Сребреница

А1

Србите сами ги оплакаа своите жртви

Време

Утрински Дневник А1 Време Вест Утрински Дневник Дневник

23 поврзани вести »

Работнички Кометал хит во Европа

Утрински - 15.07.2005

По триумфот од 6:0 против Сконто, нашиот шампион - тим на првата рунда на сајтот на УЕФА Најавени се премии, но нивната висина ќе биде позната по мечот во Рига НИКОЛА БУРАГЕВ Спектакуларниот триумф од 6:0 против Сконто Рига во првиот натпревар од стартното квалификациско коло за Лигата на ...

Сконто "раскантано"

Вест

Историски час на Работнички

Време

Шест "лесни парчиња" за летонската гордост

Утрински

Работнички "пееше" на отворено и по дожд

Дневник

А1 А1 А1 А1 Време Вест Време Утрински

19 поврзани вести »

Цветановски: „Муратовски е продадена и продолжена душа на власта“

А1 - 17.07.2005

Муратовски е продадена и продолжена душа на власта, тврдат неговите соперници. Го обвинуваат за инертност и опструкции на синдикалните штрајкови. Владата и нејзините јавни фирми го купија со ненадејни приливи на сметката на Синдикатот. Муратовски е дел од пирамидата на даночната евазија.

СОНК ќе формира федерација на сaмастојни синдикати

Канал5

СОНК и Одбраната формираат нова синдикална федерација

Вест

СОНК да се врати во Сојузот

Време

СОНК ќе формира нов синдикат

Дневник

Вечер А1 Дневник Вест Време Вечер А1 Канал5

19 поврзани вести »

Тричковски го спаси Вардар од пораз

Време - 16.07.2005

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА КУП НА УЕФА: ЕЛБАСАН - ВАРДАР 1-1 (1-0) Никола Богојевски Наш специјален известувач Петкратниот македонски шампион Вардар го искористи своето европско искуство од минатите години и успеа да одигра нерешено 1-1 во почетокот на квалификациите за Купот на УЕФА против албански Елбасан ...

Тричковски херој на Вардар

Вест

Евродеби со гол на Тричковски

Утрински

Вардар ја оствари целта во Елбасан

Дневник

Гол за надеж на Вардарци

Вечер

А1 Време Вест Утрински Дневник Време Утрински Дневник

19 поврзани вести »

Во Македонија ќе се веат три етнички знамиња

Вест - 16.07.2005

СОБРАНИЕТО ГО ДОНЕСЕ ЗАКОНОТ ЗА СИМБОЛИТЕ Покрај македонското, албанското ќе се вее во 16 општини, турското во две и во една општина ромското знаме. Чинот на гласање на Законот го бојкотираше целиот опозиционен блок, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-НП и о Собранието на Македонија вчера го донесе ...

Орелот службено ќе се вее во Македонија

Време

Етничките знамиња ќе се веат во 19 општини

Утрински

Албанското и турското знаме со амин само од СДСМ и од ДУИ

Дневник

Државното знаме доби друштво

Вечер

А1 Време Утрински Дневник Вечер А1 Време Утрински

17 поврзани вести »