TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2005-09-05 до 2005-09-11

Реконструкција на Владата договорена за декември

А1 - 10.09.2005

А Бучковски денеска потврди, реконструкција сепак ќе има, но во средината на декември. Ова е договорено на синоќешната средба со Ахмети и Пенов. На тапет стојат местата на двајцата директори на ЛДП и ДУИ во Македонија пат и Фондот за патишта. Мехази добива уште една шанса од Премиерот.

Премиерот протрча низ Струмица

Вест

Проблемите во ЕУ имаат импликации и во НАТО

Утрински

Бучковски дигна раце од октомвриската реконструкција

Утрински

Бучковски го посети семејството на починатиот Трајковски

Утрински

Дневник Канал5 Вечер А1 А1 Вест Вест Време

59 поврзани вести »

Бројот на жртвите од Катрина се зголеми на 329

А1 - 10.09.2005

Смртниот биланс од ураганот Катрина кој на 29 август го погоди југоисточниот дел на САД се зголеми на 329 лица, откако во Мисисипи се регистрирани нови жртви, соопштија американските власти. „Последниот биланс во Мисисипи изнесува 204 жртви и утрово е дополнет“, изјави синоќа портпаролот на ...

Буш: Ситуацијата по Катрина е како таа по 11 септември

Време

Ќе снима филм за случајот „Њу Орлеанс“

Време

Македонски ќебиња и лекови за Њу Орлеанс

Време

Со лисици на рацете ги пренесуваат до центрите за евакуација

Утрински

Дневник А1 Време Вест Утрински Утрински Дневник Дневник

58 поврзани вести »

Парастос празник

Вест - 10.09.2005

Сакам да кажам Додека Бранко и Бучко си ги мерат, на Ахмети му расте 1 Вчера и од САД ни порачаа дека до 2008 година земјите од Балканот нема да влезат во НАТО, оти не ги исполнуваат условите. За Европската унија не се ни надевавме. Не знам што проблем имаат другите балкански држави.

Костовски одбива да биде колатерална штета на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Утрински

Груевски и Џафери ќе ја делат Македонија

Дневник

Груевски го намести Костовски?

Вечер

И Красниќи во одборот за пречек

Вест

Време Утрински Дневник Дневник Канал5 Вечер Макфакс А1

50 поврзани вести »

МПЦ ги "преспа" одликувањата

Вечер - 10.09.2005

Доделувањето на првите државни одликувања од претседателот Бранко Црвенковски помина без присуство на претставници на Македонската православна црква, кои, по правило, присуствуваат на сите позначајни манифестации во државата. Овојпат немаше ниеден.

"Los Hermanos - live" во Скопје

Вечер

30.000 "уаааа" за Севе

Вечер

"Дом и дизајн" се сели на Канал 5

Вечер

Ламбе: Кажано е се

Вест

Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер Вечер

39 поврзани вести »

Македонија ја победи Финска во кошарка

А1 - 11.09.2005

Најдобрите македонски кошаркари синоќа собраа сили и успеаја да го добијат натпреварот со Финска што едноставно не смееше да се загуби. Во последен момент во финалниот меч од групата од „Б“ евро - квалификациите е обезбеден двомеч со Австрија за враќање во елитната кошаркарската дивизија на стариот ...

Се или ништо за Македонија

Вест

Стефанов и зоната ја однесоа Македонија во баражот

Време

Да не се пропушти историската шанса против Финска

Утрински

Пачулија залутан во кошарката

Утрински

Дневник А1 Време Утрински Дневник А1 Време А1

25 поврзани вести »

Реприза во финска режија

Вест - 09.09.2005

Квалификации за СП 2006 во Германија Фудбалерот на Бирмингем, Микаел Форсел, постигна хет-трик за Финците. - Бабунски: Сега ми е јасно зошто моите претходници играа со шест до седум стопери Специјално од Тампере, Тони Зографски За само три недели, втор пораз на нашата фудбалска репрезентација од ...

Бламажа и распродажба без крај

Утрински

Бабунски издриблан од играчите на кои им веруваше

Дневник

Фино обработени и во Тампере

Вечер

Фудбалската репрезентација минува низ најлошиот период

А1

Време А1 Време Вест Утрински А1 Време Вест

20 поврзани вести »

Бучковски има уште три непосредни спогодби

Дневник - 10.09.2005

СПОРЕД ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ има сознанија дека Владата со непосредни спогодби продала уште три локации во Скопје, со вкупна површина од 150.000 квадратни метри, по цена од 10 евра за квадратен метар. Најатрактивната локација од 85.000 квадратни метри се наоѓа во близина на ЈП "Паркови и зеленило", ...

Државното земјиште повторно е на распродажба

Време

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не управува добро со општините

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНУВА ЗА НОВИ НЕПОСРЕДНИ СПОГОДБИ

Канал5

Приватни згради на државно земјиште за бадијала

Вест

Време Време Утрински Утрински Дневник Дневник Канал5 Вечер

20 поврзани вести »

Соорганизаторите еден против друг во полуфиналето

Утрински - 10.09.2005

ЕП во Италија и во СЦГ Одбојкарската репрезентација на Русија го освои првото место во групата 1 во Рим на Европското првенство, откако во последното петто коло го совлада домаќинот Италија со 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:22) и ја избегна Србија и Црна Гора во полуфиналето.

Римско полуфинале за домаќините

Дневник

Воен рок од 6 месеци во СЦГ

Дневник

Металург двапати домаќин на Виктори

Време

"Сините" го преживеаја Мадрид

Утрински

Утрински Дневник Макфакс Макфакс Утрински Утрински Време Утрински

20 поврзани вести »

Јушченко нуди договор за стабилност

Утрински - 10.09.2005

Јуриј Јехануров за нов премиер на Украина Претседателот требаше да сфати дека олигарсите ќе сакаат да ги наплатат вложените инвестиции во "Портокаловата револуција° Од наШиот дописник Бранко ВлаховиЌ Со намера да ја сочува политичката стабилност во Украина, претседателот Виктор Јушченко, предлага ...

Јушченко бара поддршка за новиот премиер

Дневник

Украинците во шок!

Вечер

Јушченко ја распушти владата на Тимошенко

Вест

Јушченко ја распушти владата

Дневник

Вечер Макфакс Вечер Макфакс А1 Време Макфакс Макфакс

16 поврзани вести »

Шефер го поддржува ставот на САД за ширење на НАТО

А1 - 10.09.2005

Американските аргументи околу одлагањето на проширувањето на НАТО од 2006 за 2008 година, се мошне силни и лично многу ги поддржувам, изјавил генералниот секретар на НАТО, Јап Де Хоп Шефер за британската телевизија Би-Би-Си. Одлагањето на самитот за проширување во 2008 година не би требало да ...

НАТО да не се шири до 2008 година

Време

Умира надежта и за НАТО

Вест

САД ги потопија надежите на Македонија за брз прием во НАТО

Утрински

САД ни ги разби надежите за НАТО

Дневник

Дневник Дневник Вечер А1 Време Утрински Канал5 Макфакс

16 поврзани вести »