TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2006-03-13 до 2006-03-19

Тупурковски: „Штета што нема формално пресуда за Милошевиќ“

А1 - 19.03.2006

„Од Оазата на мирот видовме што остана, војната дојде и во Македонија“, изјави во интервјуто за А1 Васил Тупурковски, најмладиот член на Претседателството на бивша СФРЈ. Клучното прашање, за време на распадот, за времето на Милошевиќ, изјавата за непринципиелна коалиција и подоцна зеленото светло ...

Милошевиќ беше против независна Македонија

А1

Ќерката на Слободан Милошевиќ ги прекинала контактите со семејството поради скандалозниот погреб

Канал5

50 медицински интервенции на комеморацијата на Милошевиќ

А1

Погребан Слободан Милошевиќ

А1

А1 А1 А1 Време Вест Време Утрински Утрински

147 поврзани вести »

ЕВН до петок треба да ги уплати парите за ЕСМ

А1 - 19.03.2006

Австриската компанија ЕВН најдоцна до петок треба да ги уплати парите за купување на ЕСМ Дистрибуција. Откако 225-те милиони евра ќе легнат на сметка на државата, Австријците ќе ги добијат акциите. Европската банка за обнова и развој се уште не одлучила дали таа ќе земе акции во ЕСМ.

ЕВН се подготвува да ја преземе контролата врз ЕСМ

А1

Парите ќе ги троши новата влада

Време

СМРТНО ЗАПИРКА НАВРЕДЕНА

Вест

Бучковски: Маневски станува експозитура на ВМРО - ДПМНЕ

Вест

Вест Вест Вест Утрински Утрински Утрински Утрински Дневник

80 поврзани вести »

Вечерва треба да бидат донесени телата на четворицата убиени

А1 - 19.03.2006

Авионот со кој треба да бидат донесени телата на четворицата македонски државјани убиени во Авганистан се очекува вечерва да пристигне на Скопскиот аеродром. Ковчезите од Кабул се транспортираат со специјален лет координиран од МНР и најверојатно уште вечерва ќе бидат пренесени во домовите на ...

Двајца полицајци убиени во напад на полициска станица во Кандахар

Канал5

Тага во семејствата на загинатите работници во Авганистан

А1

Талибанските бунтовници убија поранешен гувернер во Авганистан

А1

„Еколог“: Идентификувани телата на киднапираните во Авганистан

А1

А1 Време Вест Утрински Дневник Канал5 Вечер А1

54 поврзани вести »

Кометал ја сочува предноста од пет бода во однос на Вардар

А1 - 19.03.2006

Водечкиот Работнички Кометал ја сочува предноста од пет бода во однос на второпласираниот Вардар, по денешното 21-во коло во домашното фудбалско првенство. Шампионот потешко од очекувањата ги освои бодовите на гостувањето кај најслабиот тим во лигата Беласица, додека Вардар рутинирано славеше над ...

Вардар изброи 10.500 евра

Вест

Полуфинале Вардар Про - Пелистер и Металург - Младост

Утрински

На повидок чистка во Вардар

Утрински

Вардарци домаќини за 10.500 евра

Дневник

Утрински Утрински Утрински Вечер Вест Време Утрински А1

30 поврзани вести »

Женско вето за изборниот законик

Време - 18.03.2006

ВО МАТИЧНАТА КОМИСИЈА Изборниот законик ќе оди на собраниска седница без поддршка од матичната комисија за политички систем. Комисијата, која заседаваше вчера, не го изгласа законикот, поради тоа што трите пратенички во ова тело гласаа против.

ВМРО-НП нема да гласа за изборниот кодекс

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ без ниту еден амандман

Утрински

За изборниот законик 140 амандмани

Дневник

ВМРО-НП не попушта за избирачките одбори

А1

Утрински Утрински Канал5 А1 Утрински Утрински Утрински Дневник

28 поврзани вести »

"Сведоци" Делчев и Његош

Вечер - 18.03.2006

Традиционалната, повеќевековна соработка меѓу македонскиот и црногорскиот народ од завчера е крунисана со Здружение на Македонско-црногорско пријателство во РМ. "Сведоци" на овој чин кој се случи во хотелот "Александар Палас", покрај членовите и симпатизерите на Здружението и претставници на двете ...

Тенорот ќе го отвори фестивалот "Хистриа"

Вечер

Првото "Е" на Владата: Економија

Вечер

Зголемени казните за напаѓачите од "Радко"

Вечер

Бучковски да одговори на "3-не"

Вечер

Вечер Вечер Вечер Вечер Вест Вечер Вечер Вечер

25 поврзани вести »

Ракометарките на Кометал се простија од европската сцена.

А1 - 19.03.2006

На несфатлив начин, само по своја и по ничија друга вина, ниту на судиите, ниту на делегатот, ниту на мерачот на време, на домашен терен ја прокоцка веројатно најдобрата шанса што воопшто некогаш им се укажала за пласман во полуфиналето.

Кометал не се пласира во полуфиналето

А1

Астрок не е некој што не може да се помине

Вест

Наталија Тодоровска: Сакам ново финале

Време

Сагунто вечерва мора да падне!

Утрински

Дневник Вечер А1 Време Утрински Дневник А1 Време

23 поврзани вести »

Во Египет се опорави човек болен од птичји грип

А1 - 19.03.2006

Египетското Министерство за здравство денеска соопшти дека еден 28-годишен човек болен од птичји грип успешно се опоравил. Министерот за здравство Хатем ел Габали изјави дека е забележан втор случај на сомнеж за птичји грип кај луѓе во регионот Калубија, 40 километри северно од Каиро, еден ден ...

Во Египет се опорави маж болен од птичји грип

Канал5

Во источна Франција 33 диви птици заразени од Х5Н1

А1

Четири семејства во Србија во карантин за птичји грип

Вест

Паника во Србија - Македонија безгрижна

Време

Дневник Канал5 Вечер А1 А1 Време А1 Време

22 поврзани вести »

„Бачило“ ги револтира семејствата на загинатите кај Вејце

А1 - 19.03.2006

Отштетата на 700.000 евра отштета за бачилото на Иснифарис Џемаили дополнително ги револтира сите што не можат да наплатат ниту неколку илјади за изгубените животи во конфликтот. На семејствата на масакрираните кај Вејце државата им спори.

Вмешаните институции ги кријат записниците од бачилото

Време

Штетата на бачилото на Џемаили се утврдувала во 2004-та

А1

Случајот „Бачило“ пред антикорупциската комисија

Време

Тајните на супербачилото

Време

Утрински Дневник Вечер Време Утрински Дневник А1 А1

21 поврзани вести »

Брисел: Мустафај да ја објасни својата изјава за границите

А1 - 18.03.2006

Брисел денеска побара од шефот на албанската дипломатија, Бесник Мустафај да даде објаснување околу неговата изјава за „негарантирање на границите од страна на Албанија ако Косово се подели“. „Ова беше неочекувана и изненадувачка изјава за Европската унија од еден министер кој добро го познава ...

АРБЕН ЏАФЕРИ

Време

Албанија си го откри лицето

Дневник

Изјавата на Мустафај ја одразува реалноста

Вечер

Мустафај: Нема промена на надворешната политика кон Косово

А1

Време Утрински Утрински Дневник Канал5 Време Време Вест

19 поврзани вести »