TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2006-01-09 до 2006-01-15

Работнички „фатен” во мрежата на Војводина

Време - 13.01.2006

ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИОТ ТИМ ОД ВОЈВОДИНА ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО Од Нови Сад (СЦГ), специјално за “Време” Костадин Буревски Работнички Фершпед доживеа тежок пораз во првиот меч од четврт-финалето на Купот Топ-Тимс од Војводина во Нови Сад со 3-0 (25-17, 25-18, 25-18) по кој тешко може да се надева на ...

Евтина распродажба во "Спенс"-центарот

Утрински

Изгубија надеж за фајналфор

Дневник

Војводина - Работнички Фершпед 3:0

А1

Добриот прием на сервисот - клуч за успехот

Време

Вест Утрински Дневник Дневник А1 Вест Утрински Дневник

13 поврзани вести »

Прилепската полиција под привремена управа

А1 - 14.01.2006

Прилепската полиција е под привремена управа испратена од Министерството за внатрешни работи од Скопје за решавање на бомбашките напади кои се случуваа во градов. Акциите на полицијата во наредниот период ќе ги координира трочлена група составена од Јован Лиманоски, Кирил Митиќ и Емил Јованоски.

Полицијата не расветли ниту еден прилепски бомбашки напад

А1

Партиите бараат оставки поради бомбите

Време

Кој фрла бомби во Прилеп?

Утрински

Градоначалникот бара оставка од Џанго

Дневник

А1 Вест Време Дневник Дневник Вечер А1 Време

13 поврзани вести »

Анкетата на "Брима Галуп" е нарачан фалсификат

Дневник - 14.01.2006

ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ смета дека анкетата на "Брима Галуп" за рејтингот на политичките партии е апсолутно неточна, нарачана и фалсификувана. - По оваа апсолутно неточна, нарачана и фалсификувана анкета, македонскиот "Брима Галуп" го изгуби својот кредибилитет и сериозно го наруши угледот на ...

Ентузијазмот што го крена СДСМ веројатно ќе падне

Време

125.000 евра за јунак што ќе се обложи на изборните резултати

Вест

Тоа е лага, вистина ви велам

Време

Народна нуди 250 илјади евра облог за резултатите од анкетите

Утрински

Дневник Канал5 Време Утрински Дневник Дневник Канал5 Вечер

13 поврзани вести »

Белград го купува „Мобтел“ со плаќање на долговите

Време - 14.01.2006

ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИ СКАНДАЛ ВО СРБИЈА Банките „Хипо Алпе-Адрија“ и „Рајфајзен“ побарале од српската влада и од јавното претпријатие ПТТ-Србија да ги откупат долговите на спорниот мобилен оператор „Мобтел“, по што српската влада ќе го зацврсти своето право врз „Мобтел“.

Косовската влада го чува Кариќ!

Вечер

ПТТ си го присвои "Мобтел"

Вечер

Кариќ се закани дека ќе ја урне Владата на Коштуница

Време

Ќе го соборам Коштуница!

Вечер

Време Утрински Дневник Вест Вечер А1 Макфакс

12 поврзани вести »

ЦИА немала тајни затвори во Бугарија

Дневник - 14.01.2006

СОФИЈА КАТЕГОРИЧНА Бугарија ги демантира информациите дека на нејзина територија имало тајни затвори на ЦИА, јави Макфакс. - Во Бугарија не е издадена дозвола за користење такви затвори - изјави шефот на бугарската дипломатија Ивајло Калфин, кој негираше оти и авиони на ЦИА што превезувале ...

Калфин: ЦИА немала тајни затвори во Бугарија

А1

Тајните затвори на ЦИА фатални за земјите-кандидати

Дневник

Затворите на ЦИА се закана и за новинарите

Утрински

Истрага за расчистување на сомнежите

Вечер

А1 Време Утрински Дневник Време Вечер А1

12 поврзани вести »

Муслиманите го слават Курбан Бајрам

Вест - 11.01.2006

Верниците од изламската религија вчера го празнуваа Курбан Бајрам, втор најголем муслимански празник веднаш по Рамазан Бајрам. Со утринската молитва сабах-намаз, а потоа и со молитвата бајрам-намаз почна тридневна прослава, во која почитта кон Алах муслиманите ја искажуваат со колење крбан.

Курбан за Курбан Бајрам

Вечер

Парламентарците одмораа на Курбан Бајрам

Вечер

Денеска е Курбан Бајрам

А1

Курбан-бајрам - празник на љубовта кон Алах

Време

Утрински Дневник Канал5 Вечер А1 Вест Канал5

12 поврзани вести »

Притвор за татко и син кои чувале дома оружје

Вест - 12.01.2006

Истражен судија од основниот суд Скопје 1 на Рамадани Н. (50) од скопското село Студеничани му одреди мерка притвор во трење од 15 дена. Полицијата завчера при претрес во неговата куќа пронајде автоматски пушки, пиштол и муниција од различен калибар.

Ранетиот се бори за живот, фатен еден од напаѓачите

Вест

Не се знае дали ќе преживее жртвата на крвна одмазда

Време

Тројца браќа осомничени за крвната одмазда пред Бит-пазар

Дневник

Соседите ја наплатија крвнината

Вечер

А1 Време Дневник Вечер А1 Канал5

11 поврзани вести »

Соковите на фанер сеуште во продавниците

Канал5 - 15.01.2006

И покрај предупредувањата на дирекцијата за храна соковите на “Фанер“ да бидат остранети од продажба,денеска можеа да се најдат на рафтовите во најголемите супер маркети низ градот .. И покрај предупредувањата на дирекцијата за храна соковите на Фанер да бидат остранети од продажба,денеска можеа да ...

Соковите "Фанер" повлечени продавниците

Вест

Соковите „фанер“ забранети за продажба

Време

Забрана за промет на соковите "фанер"

Утрински

Забранети австриските сокови "фанер"

Дневник

Вечер А1 А1 Канал5 Макфакс

10 поврзани вести »

Цела ноќ вевчанските василичари одеа од куќа до куќа

А1 - 14.01.2006

Цела ноќ спроти Василица се до утрото, според старата традиција, маскираните вевчански василичари одеа од куќа до куќа, посетувајќи го секое семејство во Вевчани, каде тие се дарувани од домаќините, а церемонијата заврши на Вевчанските извори.

Вевчанските маски - македонска вистина

Време

Птичји грип и во Вевчани

Вест

Со падобранци ли ќе одиме во Европа?

Дневник

Започнува вевчанскиот карневал

А1

Вест Дневник Дневник Вечер А1

10 поврзани вести »

Подобрено здравјето на Ибрахим Ругова

Дневник - 14.01.2006

ПРИШТИНСКИ ВЕСНИК ТВРДИ Здравствената состојба на косовскиот претседател Ибрахим Ругова се подобрува, објави приштинскиот весник "Зери", јави МИА. Според весникот, Ругова, кој е болен од рак на белите дробови, од следната недела ќе биде во состојба да извршува некои од своите функции и ќе се појави ...

„Зери“: Подобрена здравствената состојба на Ругова

А1

Вести од Косово

Време

“ЗЕРИ”: ПОДОБРЕНА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА РУГОВА

Канал5

Кој ќе биде наследник на Ругова?

Вечер

Време Дневник Канал5 Вечер Канал5

10 поврзани вести »