TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-06-05 - 2006-06-11

Синдикатот од Филхармонија на преговори кај Стефановски

Утрински - 09.06.2006

Македонската филхармонија, Операта и Балетот вчера беа известени за заклучоците на Владата Невена Поповска Претставниците на Синдикатот на Македонската Филхармонија, Операта и балетот, вчера беа примени од претставник на кабинетот на премиерот и на средбата им биле соопштени заклучоците кои Владата ...

Смир - Смир!

Вечер Прес

Владата ќе преговара за зголемување на платите на музичарите на МНТ

Макфакс

Оркестрирани напади?

Вест

Бучковски се сретна со Синдикатот на Македонската филхармонија

Утрински

Дневник Време Макфакс Вечер Прес А1 Канал5 Време Дневник

23 поврзани вести »

Битолската „Женидба“ триумфираше во Прилеп

Време - 10.06.2006

ЗАВРШИ 41. ФЕСТИВАЛ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“ Светлана Ристеска Претставата „Женидба“ од Гогољ во режија на Лилија Абаџиева, а во изведба на Народниот театар од Битола, е најдобрата во целина на годинешниот 41.МТФ „Војдан Чернодрински“.

„Женидба“ со две награди на „Војдан Чернодрински“

Утрински

„Женидба“ на Битолски - најдобра македонска претстава

Дневник

Битолската "Женидба" и Абаџиева на тронот

Вечер Прес

Ни недостига полемички дух

Време

Канал5 Макфакс Вечер Прес Дневник Вест Време Време Дневник

22 поврзани вести »

Вашингтон тврди дека е површен извештајот за тајните затвори на ЦИА

Утрински - 09.06.2006

За Стејт департмент извештајот е празна реторика, полн со тврдења и без реални факти Вашингтон го критикуваше извештајот на Советот на Европа за наводните тајни американски затвори во Европа, наведувајќи дека е полн со тврдења, но без факти.

За власта случајот „Ел Масри“ е затворен

Време

Сите демантираат, Македонија молчи за Масри

Утрински

Законот за полиција не е во склад со меѓународни стандарди

Макфакс

БНД молчи пред Бундестагот околу Ел Масри

Макфакс

Вечер Прес А1 А1 Канал5 Дневник Утрински Време Макфакс

19 поврзани вести »

Џемаили го загуби имотот ставен под хипотека

А1 - 10.06.2006

Четири дена пред судското рочиште за „Бачило“, овчарот Џемаили остана без пари. Го загуби имотот вреден пола милион евра, кој му беше ставен под хипотека. Недвижнината ја заложи пред само еден месец, кога зеде заем од 135.000 евра.

Миланоски со инвалидска пензија позајмува илјадници евра

Време

Семејството Милановски од денеска е сопственик на имотот на Иснифарис Џемаили

Канал5

Најбогатиот овчар си игра мајтап и со новинарите

Вечер Прес

Државата нема да ги добие парите

Време

Дневник Вечер Прес Вечер Прес Време Утрински Канал5 Макфакс Макфакс

19 поврзани вести »

Јапонски "пјаџа" за собирање на домашно ѓубре

Вечер Прес - 10.06.2006

Девет нови возила "пјаџо" од денеска ќе го собираат сметот на микролокации сместени во тесните улички и училишните дворови низ градов. Донацијата вредна повеќе од три милиони евра за ЈП "Комунална хигиена" е круна на проектот што во изминатиов период го спроведе Јапонската влада и Јапонскиот центар ...

"Унионистите" купуваат станови во Белград

Вечер Прес

"Убијци и лопови"!

Вечер Прес

Сексапилни пејачки од "Планета" во Скопје

Вечер Прес

“Нико компјутери" со нов ПЦ центар

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

18 поврзани вести »

Судот бега од семејството Беќиров

Време - 10.06.2006

ТАТКОТО НА ТРАЈАН НЕ ГО ПУШТИЛЕ КАЈ ИСТРАЖНИОТ СУДИЈА Огнен Чанчаревиќ Езерџан Беќиров, таткото на Трајан, вчера се обидел да се сретне со истражниот судија задолжен за неговиот случај, но тоа не му било дозволено бидејќи судските редари одбиле да го пуштат во канцеларијата на истражниот судија ...

Беќирови не можат да дојдат до објаснување за смртта на синот

Макфакс

Трајан Беќиров се удавил

Време

Вистинскиот извештај

Време

Хелсиншки утре треба да го објави извештајот од обдукцијата за Трајан Беќиров

Канал5

Дневник Дневник Макфакс Утрински Време Вест Дневник А1

17 поврзани вести »

Пиеме лекови со најнизок квалитет

Вест - 09.06.2006

НОВИТЕ ГАЗДИ НА ГРАДСКИ АПТЕКИ ВЕТУВААТ ПОДОБРО ЗДРАВЈЕ "Лековите кои се продаваат во земјава се со најнизок квалитет во регионот и ако се продолжи вака прашање е дали ќе се одржи здравјето на македонските граѓани. Тоа мора да престане, оти нелогично е да се продаваат лекови поевтино од пакетче ...

Градски аптеки ќе бидат нова препознатлива марка

Време

Скопските аптеки ќе станат заштитен македонски бренд

Утрински

Сомнителни лековите што чинат колку гума за џвакање

Дневник

Отворени сме за влез на странски капитал

Вечер Прес

А1 Канал5 Канал5 Макфакс А1 Дневник А1 Утрински

17 поврзани вести »

Масив Атак го затвораат вечерва ОФ ФЕСТ

Канал5 - 11.06.2006

Култните Масив Атак - пионерите на светскиот трип - хоп звук, со концерт на Скопскиот Саем, вечерва го затвораат Оф Фест. Настапите на бристолската група важат за извонредно музичко – сценско доживување со кои се пишува историјата на електронската музика.

Членовите на Масив атак сепак ќе пристигнат утре

А1

„Масив атак“ в недела го затвораат „Оф-фест“

Утрински

„Масив атак“ за триумфално завршување на „Оффест 2006“

Време

Концерт на „Масив атак“

Дневник

Вест Дневник Време Вест Дневник Утрински Време Вечер Прес

15 поврзани вести »

Катастрофална година за бизнисот со млеко

А1 - 10.06.2006

Катастрофална година за бизнисот со млеко. Млечната криза и евтиното увозно млеко ги уништи млекопроизводителите. Решение за вишокот млеко Владата не успеаја да најде. И годинава ги остави фармерите сами да се справуваат. Не само што не им помогна, туку уште повеќе им го загрози бизнисот.

Ќе се утврдува потеклото на босанското млеко

Дневник

Владата во Тузла ќе испитува какво млеко увезува

Време

БиХ го крши договорот за слободна трговија?!

Вечер Прес

Млекарницата од Тузла тврди дека нема злоупотреба со млекото.

А1

Утрински Дневник Канал5 Макфакс А1 Утрински Дневник Макфакс

14 поврзани вести »

Надал го освои Ролан Гарос

А1 - 11.06.2006

Рафаел Надал го освои тенискиот гренд слем, Ролан Гарос. Роже Федерер ќе мора да бара нова шанса во Париз за комплетирање на колекцијата титули од големите настани. 3:1 во сетови за шпанецот кој останува недопирлив на земјена подлога.

Жастен Анен ја одбрани ланската титула од Ролан Гарос

А1

Анин-Арден и Кузнецова во битка за нова тениска кралица во Париз

Утрински

Прво финале за Русинката Кузнецова

Дневник

Неискусната Никол Ваидисова и' подари финале на Светлана Кузнецова

Дневник

А1 Утрински Дневник А1 Утрински Дневник Вест Дневник

14 поврзани вести »