TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-06-05 - 2006-06-11

На победа против Шведска за опстанок во А-дивизијата

Утрински - 09.06.2006

Утре против Словенија, а во последното коло в недела со Холандија САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ „Ние с` уште немаме репрезентација за пласман на едно ЕП. Таква е реалноста и треба да се соочиме со неа. Затоа важно е да ја совладаме Шведска и да го освоиме третото место во групата Ф кое го гарантира опстанокот ...

Швеѓаните се крстат во Нилсон

Дневник

Со победа над Шведска нашите одбојкари ќе останат во „А“ дивизијата

А1

Победа против Шведска за опстанок

Дневник

Наковски веројатна замена за Милков

Дневник

Дневник Време А1 Дневник Утрински Вест Време

12 поврзани вести »

Најмалку 34 лица повредени во низа експлозии во Индија

А1 - 09.06.2006

Најмалку 34 лица се повредени во четири последователни експлозии, кои избувнаа во североисточната индиска држава Асам, соопштија денеска локалните власти. Одговорни за експлозиите, најверојатно се сепаратистичките милитанти, кои се борат за независна асамска држава.

Најмалку 34 лица повредени во низа експлозии во Индија

Макфакс

Најмалку 13 мртви во експлозија во рудник во Кина

Макфакс

Најмалку 11 загинати во експлозија од динамит

Макфакс

Убиени се најмалку седум лица во јужен Тајланд

Макфакс

А1 Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс

11 поврзани вести »

Бизнисот на вицепремиерот поважен од здравјето на граѓаните

Дневник - 09.06.2006

Радиоактивното железо од Србија се увезува со одобрение на високи владини структури, а доказ за тоа е што железото го увезува компанијата „Макстил“, која е сопственост на заменик-премиерот Минчо Јорданов, обвини Марјан Додовски, член на Извршниот комитет на ВМРО-Народна Радиоактивното железо од ...

Радиоактивниот отпад не се проверува

Време

Секој можел да увезе радиоактивно железо

Дневник

На Табановце ќе се проверува железото

Време

Контролите за железо одат на Табановце

Утрински

А1 Утрински Дневник Време Канал5 Време

11 поврзани вести »

Тери го засени Новицки

Дневник - 10.06.2006

Дирк Новицки не одигра на нивото што се очекува од него, но Далас маверикс поведе со 1-0 во големото финале на НБА-лигата, откако дома го совлада Мајами хит со 90-80. Бекот Џејсон Тери со 32 поена, што е личен плејоф-рекорд, од кои 12 во последната четвртина, беше најзаслужен за победата.

Тери не го фати трема

Вест

Мавси ја поведоа трката

Вечер Прес

Далас го победи Мајами од големото финале на НБА плеј-офот

А1

Шекил пред две години бил пред трансфер во Далас

Дневник

Дневник Вест Вечер Прес Дневник Вечер Прес Вечер Прес

11 поврзани вести »

Тоше, Северина и Сергеј со концерти на „Будва-фест2006“

Време - 10.06.2006

КОМПЛЕТИРАН СПИСОКОТ СО ГОСТИ Тоше Проески, Северина Вучковиќ и Сергеј Четкович го сочинуваат музичкото трио со кое посетителите на летниот интернационален фестивал „Будва-фест“ ќе се забавуваат во ревијалниот дел. Проески ќе настапи на 24 јуни веднаш по преслушувањето на песните од второто ...

Тоше одби стан во центарот на Риека

Вест

Тоше Проески со мускули како Шварци

Утрински

Концертот на Тоше Проески презакажан за 23 јуни

Време

Тоше го одложи спектакуларното шоу за 23 јуни

Дневник

Вест Вечер Прес Вест Време Дневник Вечер Прес

11 поврзани вести »

Металург нов клубски шампион во ракомет

А1 - 10.06.2006

Македонија и македонскиот ракомет од денеска со нов клубски шампион во елитното друштво со титула во домашното првенство се вброи и Металург, откако со 27:26 го победи Вардар Про во мајсторката од финалната плеј оф серија. Еуфорично славје во овие моменти во салата Автокоманда, штотуко завршува ...

Титула од висок ризик

Вест

Меч без поправен

Дневник

Прва титула за Металург или шеста за Вардар Про

Време

Мајсторката денеска ќе каже кој е поголем „мајстор“: Металург или Вардар Про

Утрински

Вечер Прес Утрински Дневник Вест Време

10 поврзани вести »

Ништо ново од втората средба на Владата и Рашидовиќ

А1 - 10.06.2006

Ништо ново не донесе ни втората средба на Бучковски и Младеновска со адвокатот на Љубе Бошковски. Едина Рашидовиќ не дава информации, освен дека разговорите продолжуваат. Премиерот и Министерката за правда повторно изразиле подготвеност да излезат во пресрет на барањето екс министерот за внатрешни ...

На владата и треба уште време да ги разгледа условите на Рашидовиќ за одбраната на Бошковски

Канал5

Решидовиќ: Љубе се уште се брани сам!

Време

Рашидовиќ: Владата сака да ја помогне одбраната на Бошкоски

Вест

Бошковски нема да дојде до изборите

А1

Канал5 Дневник Вечер Прес Канал5 А1

10 поврзани вести »

РТВ-станиците под изборна лупа

Дневник - 10.06.2006

Советот за радиодифузија за време на изборната кампања од 15 јуни до 5 јули ќе врши мониторинг на сите радио и телевизиски програми за да утврди колку радиодифузерите ги почитуваат правилата за рамноправно медиумско претставување на партиите и изборниот молк, вели претседателот Мирче Адамчевски.

Гледањето фудбал во кафуле е регуларно

Дневник

За приватните телевизии 90 секунди Мундијал

Вест

Советот за радиодифузија апелира за коректно известување

А1

Сите средби - на МТВ

Дневник

Дневник Време Вест Дневник Дневник

10 поврзани вести »

Воз со изборен возен ред

Дневник - 09.06.2006

За да се реконструира теснолинијката во 1965 година, железничкиот сообраќај помеѓу Кичево и Скопје бил прекинат четири години За да се реконструира теснолинијката во 1965 година, железничкиот сообраќај помеѓу Кичево и Скопје бил прекинат четири години.

Со зурли и тапани дочекан возот во Кичево

Утрински

Животот се враќа во нормален колосек

Дневник

Обновена железничката врска Скопје-Кичево

А1

МЖ го обновува железничкиот патнички сообраќај кон Кичево

Утрински

Дневник Канал5 Канал5 Дневник

9 поврзани вести »

Премиерниот ден на шампионатот, гламур, голови, први инциденти

А1 - 10.06.2006

Во Германија, на премиерниот ден на шампионатот, гламур на отворањето, голови, први инциденти. но, и денеска сите зборуваат за ефикасноста. Германците се задоволни од полната мрежа на Коста Рика, пољаците не можат да го прежалат поразот од Еквадор.

Планетата Земја од вчера во фудбалски занес

Утрински

Почнува 18-тото Светско првенство во фудбал

А1

Спектакуларен почетокот на 18-то светско првенство во фудбал

А1

И без Балак и со него, Германија убедена во триумф над Костарика

Утрински

Утрински Канал5 Дневник Макфакс

9 поврзани вести »