TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-06-05 - 2006-06-11

ОГЛЕДАЛЦЕ, ОГЛЕДАЛЦЕ, КАЖИ КОЈ Е НАЈТРУДОЉУБИВ НА СВЕТОТ!

Вечер Прес - 10.06.2006

Штетата по рејтингот на СДСМ од катастрофалниот настап на актуелниот премиер во емисијата "Светла точка", штетата по рејтингот на СДСМ од сервилното поведение на господинот Бучковски кон бугарскиот премиер Станишев, како и личната штета по џебот на г-нот Бучковски, која секако ќе се случи поради ...

Ветувањето за вработување е најголем пропуст на СДСМ

Утрински

СДСМ заборави дека вети вработувања

Време

ВМРО-ДПМНЕ:Ветувањето за вработување по еден член во семејството пропуст во програмата на СДСМ

Канал5

Власта се вози на стара слава

Време

Вест Утрински Време Дневник

9 поврзани вести »

Жилсон сака да живее во Прилеп, но да печали во Грција

Време - 10.06.2006

ПОБЕДА Веќе неколку дена кон тренинзите на македонскиот фудбалски претставник во купот Интертото, прилепска Победа, е приклучен Бразилецот со македонски пасош, Јесус да Силва Жилсон. Тој, заедно со Мирче Натков и Марјан Мицков од Силекс и Благојче Дамески, кој се врати од Македонија ЃП, ќе биде ...

Купот Интертото без италијански екипи

Дневник

Победа-Фарул во Прилеп

Вест

Мицков и Натков позајмени на Победа за купот Интертото

Дневник

Бразилецот Жилсон по третпат меѓу прилепчани

Дневник

Време Утрински Вечер Прес Време

9 поврзани вести »

Русите не го пуштаат Владимир Владимирович да си оди од Кремљ

Дневник - 09.06.2006

Путин ќе се обиде да остане во Кремљ подолго, ако не одреди политичар што би го наследил Речиси 60 проценти од граѓаните на Русија сакаат Владимир Путин да биде претседател и трет мандат едноподруго, иако тоа не е дозволено со Уставот, покажуваат резултати од нова анкета, јави Ројтерс.

Горбачов купи акции во весник што го критикува Путин

Вест

Русите Устав ќе менуваат!

Вечер Прес

Се повеќе Руси бараат трет мандат на Путин

А1

Русите бараат промена на уставот за да може Путин да добие трет претседателски мандат

Канал5

Макфакс Утрински Макфакс

8 поврзани вести »

Стефанов ја освои титулата во Турција

Вест - 09.06.2006

Кошарка - Наши интернационалци Врбица Стефанов стигна до шампионската титула во Турција со својот Улкер, кој во финалето на плеј-офот со 4:0 го победи Ефес Пилсен. На последниот натпревар, Улкер забележа победа од 76:62, а нашиот репрезентатибец одигра 20 минути и притоа постигна седум поени (2/6 ...

Стефанов - шампион на Турција

Време

Улкер ја освои титулата во Турција

Дневник

Врбица и Улкер со титула

Вечер Прес

Стефанов со Улкер е пред освојување на титулата

Време

Дневник Време Дневник

8 поврзани вести »

Груевски ветува намалување на данокот за земјоделците

А1 - 11.06.2006

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ветува намалување на данокот за земјоделците на само 5%. Неговите експерти го осмислија ДДВ и за аграрците. Груевски го критикува премиерот за лековите и пензиите. „Бучковски е на власт. СДСМ е на власт четири години, зошто не го воведоа досега бесплатното здравство, зошто ...

32 милиони евра за предизборното ветување за пензионерите

А1

Груевски остро го нападна потегот на премиерот за зголемување на пензиите

Канал5

Владата потпиша меморандум со пензионерите

А1

Владата договори со пензионерите зголемување на пензиите за десет отсто

Канал5

Вечер Прес Макфакс Макфакс

8 поврзани вести »

Тадиќ во БиХ

Макфакс - 09.06.2006

Сараево Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска ќе допатува во Босна и Херцеговина (БиХ), во рамки на турнејата по екс-југословенските републики. Тадиќ во БиХ доаѓа во напната атмосфера во јавноста по пишувањата во некои босански медиуми дека на средбата со Месиќ, српскиот претседател заговарал ...

Црвенковски–Тадиќ: Македонија и Србија заеднички на патот за ЕУ

Макфакс

Црвенковски – Тадиќ: Заеднички на патот за ЕУ

Макфакс

Борис Тадиќ во посета на Хрватска

Макфакс

Тадиќ:Србија во ЕУ најрано до 2012 година

Макфакс

Макфакс Макфакс Макфакс

8 поврзани вести »

Нашето општество ќе го зафати паника

Утрински - 10.06.2006

Интервју Божин Павловски говори за наградите, туѓината и за реалноста која е побујна од фантазијата Ѕвездан Георгиевски Колку навистина значат признанијата? И колку вам лично ви значат? Рациновото признание бездруго е едно од највисоките награди во македонската литературна продукција.

„Рацинови средби" по 43. пат

Утрински

Божин Павловски го доби "Рациновото признание"

Вест

„Рациново признание“ за „Убавицата и мародерот“ на Божин Павловски

Дневник

Божин Павловски добитник на Рациновото признание

Утрински

Време Вечер Прес Канал5

8 поврзани вести »

Планирале да го заземат парламентот и да му ја пресечат главата на премиерот!

Дневник - 08.06.2006

На списокот цели за бомбашки напад, групата ги ставила кулата „Си-ен“, која е симбол на Торонто, Кулата на мирот пред парламентот во Отава, но и електрични трансформатори и канцеларии на медиумите Групата Канаѓани уапсени пред една недела во Онтарио планирале да го заземат парламентот и да држат ...

Уапсени терористи сакале да го обезглават канадскиот премиер

Вест

Терористите сакаледа го заземат парламентот

Време

Антиисламски вандализам во Торонто

Утрински

Нападната џамија во Торонто

Дневник

Време Дневник Време

8 поврзани вести »

Тутунопроизводители се резервирани дека ветувањето од владата ќе биде исполнето

А1 - 11.06.2006

Неколку дена трае исплатата на првиот дел од премијата која Владата им ја вети на тутунарите. 15 денари за килограм се плакат преку шалтерите на банките но, најголемиот дел од прилепските тутунопроизводители се резервирани дека ветувањето во целост ќе биде исполнето.

Тутунарите од Тополница оставени на немилост на „Струмица табак“

А1

Тутунарите се истепаа за премија

Време

Тутунарите ќе го блокираат „Струмица табак“

Време

Земјоделците ќе ја добијат премијата

Време

Вест Дневник А1

8 поврзани вести »

Хаг знае дека Љуботен е конструкција

Време - 08.06.2006

АДВОКАТОТ ИГНАТ ПАНЧЕВСКИ ТВРДИ Фотографии од преоблекување мртви, идентификација на припадниците на ОНА што ги подметнале телата, форензички извештаи на кои се гледа дека хемискиот состав на земјата најдена на телата е поинаква од онаа во селото Љуботен, се само дел од масата докази со кои ...

Панчевски: "Докажувам дека во Љуботен нема случај"

Вест

Пронајдени осум автоматски пушки сокриени во нива

Вест

Оружје најдено во Љуботен

Време

Панчевски: Љуботен е конструкција

А1

А1 Канал5 Макфакс

8 поврзани вести »